03.10.2021, 20:36 | czytano: 2342

Rusza projektowanie i budowa toru lodowego w Zakopanem

Wizualizacja projektu toru łyżwowegow w Zakopanem
ZAKOPANE. Rozstrzygnięty został przetarg na budowę zadaszonego toru lodowego w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Wygrało konsorcjum firm "Wolski i "Potoczak".
Ukazało się zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na realizację zadania. Wybór padł na ofertę złożoną przez konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „Wolski" Kazimierz Wolski, Kluszkowce i P.H.U. „Potoczak" Stanisław Potoczak, Skawa, której przyznano 100pkt.
"Wybrana oferta przedstawia najkorzystniejszy bilans kryterium oceny ofert (cena 60%, gwarancja i rękojmia 40%)" - czytamy w komunikacie. Cena oferty brutto to 116 850 000 zł.

Przedmiotem zamówienia jest nie tylko zadaszony tor lodowy, przeznaczony do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego i spełniający wszelkie międzynarodowe standardy. W ramach inwestycji powstanie także nowoczesne zaplecze administracyjno-szatniowe, bieżnia lekkoatletyczna wewnętrzna 3-torowa z szerokością toru wynoszącą ok. 1,22 m oraz bieżnia lekkoatletyczna zewnętrzna 4-torowa wraz z bieżnią prostą 100-metrową 6-torową. Pojemność trybun hali lodowej to 2 000 miejsc. Obiekt będzie spełniał wymogi organizacji imprez masowych, w tym zawodów rangi międzynarodowej zgodnych z wymaganiami Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) i Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego (PZŁS).

s/
zobacz także
komentarze
Marcin06.10.2021, 13:43
No jak tak wybuduą ten tor lodowy jak basen mieski w NT i MOK to życzę powodzenia....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl