12.10.2021, 12:07 | czytano: 7534

Powiat nowotarski: już 52 przypadki zachorowań na koronawirusa w październiku

124 przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie nowotarskim we wrześniu i już 52 w tym miesiącu. Mimo że dziś dopiero 12 października. - O ile podczas poprzedniej fali chorowały głównie osoby starsze, o tyle dziś COVID-19 uderza w coraz młodszych - mówi Jolanta Bakalarz, dyrektor nowotarskiego sanepidu.
To, że mamy do czynienia z czwartą falą pandemii, nie ulega wątpliwości. Dane nowotarskiego sanepidu mówią co prawda również o hospitalizowanych od września tylko 32 osobach, więc na razie nie ma zagrożenia jeśli chodzi o wydolność placówek zdrowia, niemniej widać wyraźnie, że chorych jest coraz więcej.
Nowotarski sanepid nie prowadzi badań wirusa pod kątem jego wariantów, z badań sanepidu wojewódzkiego wynika jednak, że w całej Małopolsce w ponad 98 procentach mamy do czynienia z bardziej zakaźnym wariantem Delta.
Wśród 124 osób, które w powiecie nowotarskim na COVID-19 zachorowało we wrześniu, olbrzymia większość - 103 - to niezaszczepieni. 21 jeden osób, które poddało się szczepieniom, przeszło chorobę bardzo lekko. To samo dotyczy października - 41 z 52 chorych to osoby niezaszczepione.

- O ile podczas poprzedniej fali chorowały głównie osoby starsze, o tyle dziś COVID-19 uderza w coraz młodszych - mówi Jolanta Bakalarz, dyrektor nowotarskiego sanepidu. - Aż 52 procent chorych to osoby przed 50. rokiem życia, najmłodsza to 8-letnie dziecko. Nie miały one obniżonej odporności ani chorób współistniejących.

Jolanta Bakalarz nie wskazuje na razie jednoznacznie na związki między wzrostem liczby zakażeń, a powrotami z wakacji, czy nauką w szkołach, nie chce też przesądzać, czy dziś powiat nowotarski - gdyby znów wprowadzono kolory - byłby strefą czerwoną. Nie ukrywa jednak, że sytuacja z dnia na dzień jest gorsza, zakażeń przybywa.

- Widzimy kompletne rozluźnienie. Nie zachowuje się dystansu, nie nosi maseczek. Na Podhalu ludzie stwierdzili, że pandemii nie ma - podsumowuje z rozgoryczeniem szefowa nowotarskiego sanepidu.
Dzisiejsze statystyki Ministerstwa Zdrowia wspominają o 2118 nowych zachorowaniach na COVID-19 w Polsce. W Małopolsce było ostatniej doby 99 zachorowań, a na Podhalu - 11 - 8 w powiecie nowotarskim i 3 - w tatrzańskim.

p/
Może Cię zainteresować
komentarze
góral rozgoryczony wypowiedzią Pani sanepid13.10.2021, 23:18
"........Widzimy kompletne rozluźnienie. Nie zachowuje się dystansu, nie nosi maseczek. Na Podhalu ludzie stwierdzili, że pandemii nie ma - podsumowuje z rozgoryczeniem szefowa nowotarskiego sanepidu......"

Szkoda, że na urodzinach u Roberta Mazurka Pani z sanepidu nie była. Tam też nikt nie zachowywał dystansu, liczba obecnych była wielokrotnie przekroczona i nikt kagańca nie miał - czy może to Pani z sanepidu skomentować ?!?!?!
Dlaczego wymaga się tylko od tych najmniejszych/najbiedniejszych a tym na stołkach wolno więcej ?!?!?! Czy Pani z sanepidu może mi to wyjaśnić ?!?!?! Czy Pani z sanepidu nie ma rodziny ?!?! Czy Pani z sanepidu żyje na jakiejś pustelni ?!?!

A może tym na ciepłych państwowych posadkach, utrzymywanych za NASZE PIENIĄDZE, wolno więcej niż reszcie ?!?!?!

W sierpniu już miała być 4 fala i co?
Żal d... ściska, że ludzie nie dali się nabrać i żyli jak przed tym wariactwem ?!?!
Może do Pani z sanepidu nie dociera fakt, że co roku ludzie chorowali na grypę?!?!?
Może Pani z sanepidu zapomniała już tym, że okres jesienno-zimowy i zimowo-wiosenny to czas sezonowych zachorowań na grypę ?!?!?!

Biedna Pani z sanepidu, co dopłaty świrusowe się skończyły ????
tak na marginesie13.10.2021, 23:01
@ole

Tak czytam Twoje wypowiedzi "ole" i powiem z przekorą, że trudno mi uwierzyć w to, że Ty "ole" jesteś człowiekiem wykształconym. Nie obraź się, ale z Twoich tekstów wynika, jakbyś nie wiedział do końca o co chodzi :)

Moim zdaniem nie ogarniasz tematu, ale wypowiadasz się bo chcesz zabłysnąć - tylko, że nie masz czym :(
ole13.10.2021, 21:54
@Osiol
Raczej unikam oceniania ludzi, napisałem to bo poraża mnie skala "kompetentnych" wypowiedzi.
Ja jak się na czymś nie znam to raczej się nie wymądrzam, nie wiem nic na temat immunologii i szczepionek bo to mało kto na świecie ogarnia (dlatego przyjmuje to co mówi nauka), natomiast co do danych pracując w branży informatycznej ( z danymi) to mam elementarną wiedzę i doświadczenie wypracowane przez lata.
Szydzisz z z wykształconych ludzi, ale korzystasz z ich wiedzy i badań np używając Internetu , telefonu, samochodu czy też narzędzi do pracy. Jak taki mądry jesteś to zrób i zaprogramuj telefon i jeszcze opracuj protokoły komunikacji. Nawet nie wiesz jak to jest zrobione , zresztą ja do końca też nie wiem. Tysiące inżynierów nad tym wszystkim pracują. A co to swoich znajomych co bankrutują to procent osób przedsiębiorczych jest mniej więcej stały i nie ma znaczenia wykształcenie, natomiast ci z wyższym zdecydowanie lepiej sobie radzą. Np w 100 najbogatszych w Polsce raczej trudno znaleźć fryzjera czy murarza.
A następny twój wróg urzędnik jak zniknie z naszej rzeczywistości to obudzisz się w Somalii lub innym "pięknym " kraju gdzie nie ma urzędników i po kilku godzinach jak w ogóle przeżyjesz to będziesz szukał lotu do Białorusi a później przez las i będziesz się mocno modlił żeby Ci jakiś urzędnik przyjął wniosek o azyl.
PJJ13.10.2021, 19:51
Zanim znów sanepid, spróbuje terroryzować swoich przedsiębiorców i obywateli to niech sie dobrze zastanowi. Suweren moze zrobić sanepidowi lockdawn.
APEL !!!!13.10.2021, 12:42
Wszystkim, którzy poddają się tym restrykcjom czy eksperymentom medycznym, jak również tym "NAGANIACZOM", chcę powiedzieć, że należą do grupy "POŻYTECZNYCH IDIOTÓW", którzy za tak zwane ?JUDASZOWE SREBRNIKI? zrobią wszystko, nawet poprowadzą własną najbliższą rodzinę na rzeź. To nie jest przesada, wystarczy tylko otworzyć oczy i pomyśleć logicznie w jakim kierunku to wszystko zmierza !!!
Bynajmniej nie chcę tu nikogo obrazić !!!
Kochani Polacy i Polki !!!!
- Samorządowcy
- Pracownicy sanepidu
- Policjanci
- Lekarze i medycy
- Politycy
- Duchowni
- Pracodawcy, Dyrektorzy i Przełożeni
To Wasze ?NACISKI? niszczą Polskę, społeczeństwo, jedność Polaków i wiarę (mowa tylko o Polsce, ale dotyczy to wszystkich na całym świecie) Nie wiem czy jesteście tego świadomi, ale niszczycie przyszłość również Waszych najbliższych, dzieci i wnuków - CZY TEGO CHCECIE ?!?!!?!
Wysokie stanowiska, sława, ciepła państwowa posadka, tysiące, czy nawet miliony, które idą za Wami, za nakłanianie do poddania się eksperymentom medycznym i prześladowanie LUDZI WOLNYCH, Wam nie pomogą. To wszystko przeminie, a ludzie Wam tego nie zapomną !!!!
Płacą Wam, bo korzystają na tym, ale pomyślcie, co z Wami zrobią, kiedy nie będziecie im już potrzebni ?!?!?!
Zrobią Wam dokładnie to samo, co Wy robicie NAM, nie będzie litości !!!!
Jeszcze możecie zawrócić!!!!
Modlitwą możemy odmienić nasz los ? TYLKO MODLITWĄ !!!

KOCHANE POLKI, KOCHANI POLACY
BŁAGAM WAS ? JEDNOCZMY SIĘ I POMAGAJMY SOBIE
POLECAM WYSŁYCHAĆ !!!13.10.2021, 11:12
1. To jest wojna! ?Czasy ostateczne są konieczne aby oddzielić ziarno od plew? - Abp. Vigano

2. Ernst Wolf przeoczył co najmniej dwie kwestie istotne dla pełnego zrozumienia planu, o którym mówi. Pierwsza, to rodowód Klausa Schwaba, po matce Rothschilda. Druga, to książka z 1903r. na bazie materiałów Teodora Herzla z Kongresu Syjonistycznego w Bazylei z 1897r. , która wszystko opisuje, przedstawia cały projekt, od którego na przestrzeni grubo przez ponad wiek nie ma istotnych odstępstw i wkraczamy właśnie w jego ostatnią fazę. Nowe Ateny pisały o tym wielokrotnie, już od pierwszych dni po "pacjencie zero", np.:
http://...
Także w tym artykule, gdzie jest link do książki w formacie PDF.
http://...
Gwałtowność mediów oraz bezczelność rządów nie świadczą wcale o ich słabości, czy depresji, tylko o brutalnej bucie i poczuciu pełnej bezkarności oraz zapowiadają terror, jakiego nie było od czasu rządów żydowskich bolszewików w Rosji po 1917r.
Dziś nie ma już żadnego "okna możliwości w odwrotnej dynamice". Jeszcze może być, niedługo, ale do tego potrzeba aktywności społeczeństwa oraz uczestnictwa w projekcie Referendum Ogólnokrajowego, inaczej czeka nas hiperinflacja, krwawa rewolucja, a po niej chaos, głód, bezrobocie, brak prądu, ogrzewania, paliwa, komunikacji, sieci. Może i rozszarpiemy wówczas Morawieckiego, Kaczyńskiego, Niedzielskiego, Szumowskiego i s-kę oraz 99 % posłów gołymi rękami, może puścimy z dymem ich domy i majątek, niewykluczone i bardzo prawdopodobne, ale to nic nie da. Przyjdziemy na kolanach błagać o przywództwo tak, jak to jest opisane w Protokołach. Przez nasze zaniechanie.

3. KORONAWIRUS COVID-19(84): PATOLOGICZNY JUDAIZM ORAZ MASONERIA POŻYTECZNYCH IDIOTÓW PRAPRZYCZYNĄ PANDEMII

Proszę nie wklejać linków do komentarzy. Moderator.
MYŚLCIE POLACY I POLKI PÓKI MOŻECIE !!!13.10.2021, 11:11
Do @ole
Masz rację ;) dane już poprawione poniżej !!!!!

90 % - zaszczepiło się, żeby mogli wyjechać na wakacje !!!!
8 % - zaszczepiło się, żeby pracy nie stracić !!!!!
1,5 % - zaszczepiło się, żeby móc odwiedzić krewnych w szpitalu albo
żeby szpital przyjął pacjenta na leczenie (chociaż to nielegalne -
bezprawne !!!)
0,5 % - zaszczepiło się w obawie przed wirusem !!!!
panika13.10.2021, 11:05
@ole.Obserwuj żonę,męża jak masz.Dobrze radzi kecz Up.
antycovidian13.10.2021, 10:58
@Dr.Edke
Weź sobie 3 dawkę i dodatkowo szczepionkę p/grypie - Allmedica czeka na Ciebie i takich jak Ty i nie zapomnij za pół roku o 4 a chwilę później o 5. Zadaj sobie pytanie - co Ci dało przyjęcie 2 dawek (albo 1 innego producenta) tych preparatów. Przed czym one Cię chronią, co one Ci dały, skoro dalej musisz chodzić w szmacie na twarzy i stosować DD-coś tam. I kto tu jest pier...y i ma się leczyć "...na nogi puki czas ..."
Osiol13.10.2021, 10:55
@ole
Normalnie skromność aż zionie z Ciebie
Ilu wyksztalciuchow dookoła co pobankrutowali lub bankrutują
Najgorsi to tacy co państwowy etacik po znajomości bo kim by byli gdyby nie ten etacik....... Ano poszli by na kurs murarza czy fryzjera
Pewnie na penstwowym jesteś utrzymaniu......
Wicher13.10.2021, 07:35
Kłamcy i manipulanci srowida , doczekacie się gniewu Narodu oj doczekacie ,możliwe że takiego jak było powiedziane w Sejmie do Ministra choroby i nagłej śmierci ! Amen !!!
ole12.10.2021, 23:55
@MYŚLCIE POLACY I POLKI PÓKI MOŻECIE !!!
Co do pracy z danymi to raczej nie masz podstawowej wiedzy w tym temacie. a co dopiero o poprawnym wnioskowaniu. Po prostu nie ogarniasz tego, powtarzasz farmazony konfederackie, a że ci się to składa w jakąś całość którą ogarniasz to wydajecie ci się że jesteś mistrzem intelektu.
Jacy tu qrna wszyscy uczeni szkoda tylko ,że na kursach fryzjerskich , w liceum wieczorowym , a może i nawet na turystyce na " wyższej szkole" nie było podstaw statystyki, nie mówiąc już o immunologii.
Dr.Edke12.10.2021, 22:47
Antycovidowcy,leczcie się chociaż na nogi puki czas...
ctrl12.10.2021, 21:54
Szefowa rozgoryczona, bo ludzie już nie łykają tych wszystkich kłamstw? Za to ja się cieszę, że nie każdemu wyprała mózg ta nachalna propaganda medialna.
Straszne - strach się bać12.10.2021, 20:52
To pewnie odmiana Delta Pipa Gamma numero piynć:) Trzeba maseczki będzie ubierać znowu żeby nas srovid nie dopadł. Bu ha ha. Łuhłuhłuuuuu, yhy yhy yhy yhy...
MINISTERSTWO MANIPULUJE DANYMI !!!12.10.2021, 19:15
Jak Sanepid może tak perfidnie kłamać !!!!!!

Chorym, którzy są zaszczepieni tym "g..nem" nie robi się testów na świrusa !!! Dla tych ludzi wróciła grypa !!!
Testy robi się tylko tym, którzy są niezaszczepieni, tymi danymi, które przytacza sanepid, można sobie d...podetrzeć.

Takie polecenie wyszło z MINISTERSTWA !!!
Sx12.10.2021, 19:06
Na lotnisku test na wirusa 94 złote obok na drugim stoisku 100 złotych ale pan dotyka i pobiera tylko z dołu nosa , że test wychodzi negatywnie i nie ma kwarantanny .Więc zastanówcie się nad waszym wirusem , bo ja od początku widzę tylko biznes do zrobienia , a wy obudzicie się w pandemii głodu .
Sx12.10.2021, 19:01
Pfizer 22 miliony dolarów dziennie przychodu , a my doczekamy się ale prawdziwej pandemii głodu i to dzięki wam wierzącym w koronoswirusa
kecz UP12.10.2021, 18:17
Moja żona zrobiła test, wynik pozytywny. Okazało się, że jest chora na ciążę-21. Nie wiem gdzie się mogła zarazić, podejrzewam kolegę z pracy.
MYŚLCIE POLACY I POLKI PÓKI MOŻECIE !!!12.10.2021, 17:12
W Izraelu ponad 81% zaszprycowanych i 59% w szpitalach.... :) .... to zaszprycowani !!!!!

90 % - zaszczepiło się, żeby mogli wyjechać na wakacje !!!!
8 % - zaszczepiło się, żeby pracy nie stracić !!!!!
2 % - zaszczepiło się w obawie przed wirusem !!!!

I co będziecie się tak szczepić
......co rok?!
.....co pół roku ?!
.....co kwartał ?!?!
Szczepiąc się nie wiedzieliście, że ten śmierdzący papier będzie ważny na rok, na pół, na kwartał !!!!

Pozwolicie się tak truć ?!?!
Truć Wasze rodziny ?!?!?
Truć Wasze dzieci ?!?!
Osiol12.10.2021, 16:23
Wywalą babę z roboty ma gadać ze 99proc to nie zaszprycowani a ona podaje takie liczby że nijak z nich to nie wychodzi........

Nadal czeka ten mln dolarów co go ma dostać ten co wyodrębni wirusa a tu popatrz sanepid wyższej instancji go wyodrębnił i porównuje z drugim wyodrębnionym,, Delta,, no to na co oni czekają odbierać nagrodę może dadzą dwa mln za dwa wyodrębnione wirusy.......

Co to człowiek jest w stanie powiedzieć i podpisać za te 12wyplat w roku

A cenzura i zmowa połączona z blokadą działa nic o UK, nic o Kanadzie nic o Izraelu nic o Korei wszędzie tam gdzie wysokie zaszprycowani jest kiepsko ale nie wolno nic......

A Rumunia zaszprycowanie poniżej 30proc i żyją może wyniki porównać też brak danych a porównać nie wolno......

,,, Dr ja tu tylko przejazdem''
od razu życzę szczęśliwego przyjęcia trzeciej i czwartej nim skrytykuje....

@antycovidian nie daj się zadeptać dr ja tu tylko przejazdem zajmuje się szukaniem drobnych luk a całokształt jest nieważny zachowuje się jakby wiedział coś więcej a wiedzą nas wszystkich o czymś nowym jest niewielka a rządy zamiast wyjaśniać to wyrzucają jak z tvp1 Pospieszalskiego a tych lekarzy i pielęgniarki na świecie którym się chciało przeczytać ulotkę i postanowili się nie szprycowac wywala się z pracy lub jak u nas za wolne poglady i konferencje pod sąd chyba 19 w tym miesiącu w Łodzi to ta dobrowolność,wolność, ,i dbanie o pacjenta i prawdziwa informacja, szukanie prawdy, mówienie prawdy....
antycovidian12.10.2021, 16:18
@Sanepid znowu straszy !!!!
Pracownicy Sanepidu są zainteresowani TRWANIEM plandemii, bo z tego tytułu dostają ekstra nie małe dodatki do pensji. Jeśli się mylę, to proszę o wypowiedź kompetentnej osoby zatrudnionej w Sanepidzie o korektę info za lub przeciw.
Ntntnt12.10.2021, 16:15
Ja się pytam gdzie jest wielki pan doktor i znawca wirusa ?ja tylko przejazdem?
MF12.10.2021, 14:58
Turysci wyjechali covid wraca paranoja...
abc12.10.2021, 14:50
Szczepić się nie ma potrzeby,
maseczki nosić - ale po co,
zarazić się covidem - nie problem tylko ta kwarantanna?
blady STRACH zaczyna się po 5 dniach od ujawnienia covida, a stan zdrowia się ciągle pogarsza.
Doktor kidler12.10.2021, 13:54
Podhalański odłam sekty srovidovej w akcji!!
XXX12.10.2021, 13:42
ok 20% chorujących to zaszczepieni, czyli plus minus tyle co zaszczepionych w naszym regionie. Bardzo ciekawe...
Sanepid znowu straszy !!!!12.10.2021, 13:40
Czy SANEPID, to instytucja działająca na korzyść KONCERNÓW FARMACEUTYCZNYCH ?!?!?!

Mam dziwne wrażenie, że od kilku lat, a od dwóch z nasileniem ,Sanepid został powołany po to, żeby gnębić Polaków i "DOBRZE ROBIĆ" zachodnim/masońskim koncernom farmaceutycznym
antycovidian12.10.2021, 13:20
Hipokryzji, manipulacji i kłamstw ciąg dalszy. Musi być "wysoki" wskaźnik zakażeń i zachorowań wśród niezaszczepionych, bo tylko ich poddaje się g..o wartymi testami pcr - na covid. To jest chwyt socjotechniczny rządzących. Osoby zaszczepione nie poddaje się testom - u nich z automatu, diagnozuje się grypę - hura, grypa wróciła lub grypopodobne, przeziębienie itp. Chorych będzie przybywać, bo nadchodzi nie IV fala, tylko okres zachorowań na grypę i grypopodobne. Tak było przed laty i tak będzie teraz.
Pinokio12.10.2021, 12:50
Tak strach się bać. Średnio wrzesień 4.1 osoby na dzień Październik 4.3 osoby na dzień 4 fala nabiera rozpędu. .)
KŁAMSTWO! KŁAMSTWO! KŁAMSTWO!!12.10.2021, 12:23
Zarażeni w 99 % to osoby zaszczepione w pełni dwoma dawkami !!!!!1
Slonce12.10.2021, 12:15
Kto robi odbiory inwestycji dla potrzeb sanepidu w powiecie nowotarski m
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl