19.10.2021, 18:01 | czytano: 7361

Część pogorzelców z Nowej Białej wróci do domów przed zimą

Krościenko jest kolejną gminą z naszego terenu, która zdecydowała się przekazać pomoc finansową pogorzelcom z Nowej Białej w gminie Nowy Targ.
Do tej pory pieniędzmi poszkodowanych wsparły już m.in. gminy Szczawnica, Jabłonka, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna i miasto Nowy Targ.
Jak mówi Marcin Kolasa, wicewójt gminy Nowy Targ, po tragicznym pożarze, w którym spłonęło łącznie 25 domów i 23 zabudowania gospodarcze, pomoc napłynęła z całej Polski. – Pomogło nam finansowo 6 województw, 10 powiatów, 55 gmin i 6 miast. O oczywiście na pierwszym miejscu należy wymienić władze naszego województwa, które przekazały największą kwotę (ponad milion zł przyp. red.) - mówi wicewójt.

Łącznie na koncie gminy z przeznaczeniem dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej znalazło się ok. 3 milionów zł. Wicewójt Kolasa dodaje, że części mieszkańców, dzięki sprzyjającej obecnie pogodzie, pozwalającej na wykonanie wielu prac budowlanych, do nowych domów uda się wprowadzić jeszcze przed zimą. Reszta z przeprowadzką będzie musiała zaczekać już do wiosny. Warto zaznaczyć, że część mieszkańców zdecydowała się na budowę domów już na innych parcelach. Unikając tym razem zwartej zabudowy.

Józef Słowik
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Poldek21.10.2021, 10:33
Teraz NB wyglada jak Las Vegas , światła na każdym skrzyżowania , nowe wierzbowce itp.

To trzeba widzieć tego nieda się opisać
tadek19.10.2021, 19:29
A te 5 milionów to caritas przeznaczył dla pogorzelców czy dopiero przeznaczy.
niezazdroszczę19.10.2021, 18:12
3 mliony?. Za 3melony to se niektórzy płot odnowili.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl