20.10.2021, 12:46 | czytano: 3811

Gmina chce reaktywować wyciąg na Butorowym Wierchu

Fot. PKL
Wójt Kościeliska Roman Krupa podpisał z prezesem Polskich Kolei Linowych Danielem Pitrusem i członkiem zarządu Patrykiem Białokozowiczem list intencyjny w sprawie budowy Centrum Narciarsko-Rekreacyjnego na Butorowym Wierchu.
Zamiar dotyczy modernizacji kolei linowej Butorowy Wierch, budowy tras narciarskich i przywrócenia funkcji narciarskiej, budowy stacji pośredniej Kościelisko - Czajki oraz budowy kompleksu wielofunkcyjnego na szczycie Butorowego Wierchu obejmującego m.in.: wieżę widokową z tarasem i tyrolką, restauracji i punktu informacyjnego.
Po podpisaniu listu, w niedalekiej przyszłości mają zostać zorganizowane spotkania z mieszkańcami, właścicielami z tego terenu, mające charakter konsultacji i wyjaśnień. - Będę o nich informował. Zależy mi by uzyskać zgody właścicielskie związane z rozwojem całorocznego ośrodka turystycznego na Butorowym Wierchu i budowy tras narciarskich a także uzgodnienia koniecznych zmian w planie zagospodarowania przestrzennego przez samorząd - zapowiada wójt. - Realizacja niniejszego projektu w moim przekonaniu ma charakter strategiczny i jest szansą na rozwój i podniesienie atrakcyjności turystycznej naszej gminy, regionu. Wspólnie z przedstawicielami spółki PKL będziemy zatem dążyli do stworzenia dodatkowych atrakcji i powrotu do całorocznej działalności ośrodka.

- Nie mam żadnych wątpliwości. Nie będzie to proste. Tym niemniej jest to realne - uważa Roman Krupa. - To ostatni moment i szansa by wykorzystać potencjał tego miejsca. I temu w najbliższym czasie będę starał się poświęcać swoją energię, dążąc do osiągnięcia kompromisu, zabezpieczając interesy właścicieli.

Źródło: Roman Krupa / Facebook, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Józek22.10.2021, 08:03
A nie lepiej postawić pensjonaty i apartamentowce? Dróg też nie trzeba budować, bo szkoda placu. Ważne, żeby goście zostawili dutki na kwaterach.
bobrowe plemię20.10.2021, 16:21
Białcyniorze już skupują działki :-)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl