22.10.2021, 09:10 | czytano: 2180

Porządkowanie i pielęgnacja miejskiej zieleni (zdjęcia)

zdj. UM Zakopane
ZAKOPANE. Wydział Ochrony Środowiska rozpoczął prace związane z utrzymywaniem zadrzewienia gminnego. Pielęgnacja dotyczy koron 40 drzew i usunięciu 43 drzew.
Przycinane są gałęzie zasłaniające lampy drogowe oraz frezowane pnie - po wcześniej usuniętych drzewach.

"Zgodnie z wynikami ekspertyzy dendrologicznej z czerwca br. i na podstawie wizji terenowych drzewa przeznaczone do usunięcia w większości są obumarłe i stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa osób i mienia. Zaniechanie działań związanych z usunięciem drzew zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia będzie skutkowało poniesieniem przez gminę zarówno kosztów finansowych, jak i odpowiedzialności karnej" - informują pracownicy Wydziału.


W ramach kompensacji przyrodniczej za usuwane drzewa - do końca listopada br. zostaną wykonane nasadzenia zastępcze - zaplanowane w większości z rodzimych gatunków i w odmianach zalecanych do miast. Będzie to m.in. jarząb mączny grab pospolity, wiśnia osobliwa, lipa drobnolistna i klon pospolity.

Na zdjęciach inspektorzy drzew z firmy Taxus Arbor wykonują analizy dendrologiczne przy ul. Zamoyskiego.
UM Zakopane, opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
rododendron22.10.2021, 10:25
"Wydział Ochrony Środowiska rozpoczął prace związane z utrzymywaniem zadrzewienia gminnego."

Ciężko w bardziej zawiły i zakamuflowany sposób poinformować o wycince drzew.
Dlaczego wydział nie sadzi nowych drzew na bieżąco tylko czeka aż coś wytnie by dokonać "nasadzeń zastępczych"? Może bardziej adekwatną nazwą dla wydziału będzie "Wydział Ochrony Betonu", bo zieleń jest sukcesywnie usuwana przez sam wydział ochrony a co dopiero mieszkańcy i deweloperzy. Taka ochrona to kpina.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl