27.10.2021, 10:59 | czytano: 5766

Nietrzeźwy traktorzysta zatrzymany przez policję

Arch. Podhale24.pl
Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali do kontroli traktorzystę. Okazało się, że mężczyzna, mieszkaniec Lipnicy Wielkiej, był pod wpływem alkoholu.
We wtorek około godziny 9.00 rano w Lipnicy Wielkiej, policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zauważyli jadący ciągnik rolniczy, który posiadał niesprawne oświetlenie. Za kierownicą pojazdu siedział 67-letni mężczyzna, a na błotniku przewoził pasażera. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca był pod wpływem alkoholu i „wydmuchał” ponad pół promila. W związku z kierowaniem ciągnikiem w stanie nietrzeźwości, funkcjonariusze zatrzymali 67-latkowi prawo jazdy i zakazali dalszej jazdy. Pojazd został przekazany pasażerowi, który był trzeźwy i posiadał prawo jazdy.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia - prowadzenie pojazdu bez wymaganych świateł oraz przewożenie ciągnikiem większej liczby osób niż dopuszczają to przepisy.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Andrzej z Wielkie Lipnice28.10.2021, 10:42
Jo go widzioł jacy jechoł jako by sie mu cosik robiło
piotrek27.10.2021, 17:32
piosenkarka , kosmonauta ,a tera traktorzysta - oj co się dzieje, co sie dzieje ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl