30.10.2021, 13:00 | czytano: 8216

Wstrzymanie prac na Alejach Tysiąclecia

Fot. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. W sobotę, niedzielę i Dzień Wszystkich Świętych prace remontowe na Alejach Tysiąclecia nie będą prowadzone. Cały remont powinien zakończyć się do końca listopada. Co po nim zostanie?
Trwa przebudowa głównej arterii miasta. Po wykonanym remoncie skrzyżowanie Alei Tysiąclecia z ul. Szaflarską zyska dodatkowy pas do skrętu w lewo, na jezdni lewej. Obecnie mamy dwa pasy ruchu, prawego, w związku z tym musiała zostać skorygowana jezdnia prawa, aby móc wykonać poszerzenie.
Zostanie także wymieniona nawierzchnia bitumiczna (dwie warstwy wiążąca i ścieralna). Przebudowana będzie zatoka autobusowa przy jezdni prawej, przed skrzyżowaniem. Te zmiany poprawią bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.- Sygnalizacja świetlna koordynowana była przez system sterowników, a program był modyfikowany i dostrajany do natężenia ruchu występującego na drodze. Po przebudowie skrzyżowania program sterujący będzie miał więcej wariantów i możliwości, aby sprawnie zarządzać ruchem na całej długości Alei Tysiąclecia, co powinno być pozytywnie odczuwalne przez kierowców – informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. - Niemniej jednak przy bardzo dużych natężeniach ruchu, w momencie szczytów sezonów turystycznych, zarówno letnich jak i zimowych, nadal możemy spodziewać się spowolnień ruchu. Dopiero wybudowanie nowej obwodnicy południowej miasta poprawi sytuację ruchową od ul. Ludźmierskiej do ronda Jana Pawła II w Nowym Targu i komfort przemieszczania się po mieście.Zakończenie robót planowane jest do końca listopada 2021 r., jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne.

oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Lewoskręty koło Dekady30.10.2021, 20:55
A lewoskręty koło Dekady kiedy będą wydłużone???? Często jadąc od Ludzmierza pas do skrętu w lewo pusty bo samochody jadące na wprost blokują wjazd na niego. Podobnie w drugą stronę samochody skręcające na Zakopane blokują pas na wprost w kierunku Ludźmierza
Tymek30.10.2021, 20:23
Niech mi ktoś wytłumaczy, jak wymiana asfaltu na kocie łby w zatoce autobusowej poprawi bezpieczeństwo??? Ten przystanek tam jest niefortunnie umiejscowiony..... Powinien byc przed przejsciem dla pieszych a nie za....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl