15.11.2021, 15:00 | czytano: 2116

W centrum Krościenka powstanie ścieżka rowerowa

Arch. Podhale24.pl
Trwają przygotowania do budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy ulicy Krościenko Centrum.
Jak informował na ostatniej sesji wójt Jan Dyda, jest opracowywana dokumentacja, pozwolenie na budowę i inwestycja jest przygotowywana do realizacji. Inwestycja ta, jak przypomniał, spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony marszałka województwa i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Chodzi o odcinek od nowego kościoła, przez Krośniczankę, popod filar mostu, i dalej zostanie połączona z istniejącą ścieżką.
- Jest również dokumentacja przygotowywana na kładkę - poinformował. - Po rozmowach w Pienińskim Parkiem Narodowym, jak wszyscy wiemy, nie będzie w miejscu tym, gdzie historycznie powinna być, jak uważam, ale będzie troszkę bliżej, paręset metrów w stronę Krościenka. Dokumentacja ma być ukończona również w przyszłym roku i jeżeli będzie wszystko w porządku, na pewno realizacja inwestycji będzie prowadzona również w przyszłym roku - przekazał.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jaś19.11.2021, 14:04
i zamknijcie to słupkami z jednej i drugiej strony.Jak Nad Dunajcem po stronie ul.Św.Kingi teraz komunalka żeby posprzątać i zebrać smieci czy pokosić jeżdzą po prywatnych polach widziałem to na początku ul.Św.Kingi.Brawo dla pomysłodawcy słupków.!!!!!!!!!
Krościenczaka17.11.2021, 10:38
A co z ulicą Trzech Koron ,kiedy planujecie jakiś remont . Mówię o tej gorszej części ulicy zapomnianej przez radnych,bo nikt z nich tam nie mieszka . Ulica którą przechodzi tysiące turystów, krzywa dziurawa ,brak nie tylkio chodnika ale jakiegokolwiek pobocza .Mieszkańcy mają problem z dojechaniem do posesji bo wycieczki idą środkiem drogi bo trudno nazwać to ulicą. Kamienie lecą spod kół i strach żeby kogoś nie trafiły . Zapraszam na spacer szczególnie w sezonie turystycznym bo w zimie nie polecam ponieważ ulica zamienia się w górę lodową .
ocena z Sewerynówki15.11.2021, 21:57
PiS daje
ale nie daje tego co powinien samorządom - edukacja, zadania zlecone..
bo lepiej dawać i mówić ze PiS jest wielki
a to PiS nasze daje i wszyscy nie rozumiejący ekonomii (podobno jest ich 90 %) cieszą się i łykają wszystko jak pelikany
włacznie z ustawką na granicy
Pepe15.11.2021, 20:09
Za lewaków nic nie robiono, stąd frustracja w komentażu. Coś na miarę totalnych..
mieszkaniec15.11.2021, 19:31
Dublowany jakbys nie zauwazył to przy parkingu przy kościele konczy sie jedna ścieżka rowerowa, a pod amfiteatrem idzie kolejna sciezka ktora jest polaczona z mostem itd. i z tego co wnioskuje chca polaczyc sciezke przy parkingu przy przystani flisackiej, do tej co jest pod starym kosciolem, bezkolizyjnie z rondem, bo tak to albo zdrojowa trzeba by było jechac, albo glowna drogą i rondem, czym bardziej zapętlona ścieżka, tym lepiej...
dublowanie tego co jest15.11.2021, 18:50
Pomysł od czapy - ale marszałek jest zagubiony i działa jak PiS (od bandy do bandy) nie przynosząc efektów
dublowanie ścieżki, którą powiat zrobił po drugiej stronie Dunajca
ale kto głupiemu zabroni ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl