16.11.2021, 16:29 | czytano: 4786

Wyruszył transport darów z Podhala na Białoruś

Fot. Fundacja Dunajec
Fundacja Dunajec zorganizowała transport z pomocą humanitarną dla Polaków żyjących na Białorusi. Wyruszył on wczoraj z Harklowej.
Jak informują organizatorzy, udało się zebrać kilkanaście ton żywności, chemię gospodarczą, artykuły szkolne, odzież, wózki inwalidzkie, łózka do rehabilitacji.
Tak duży transport był możliwy dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i organizacji, które pomagają Fundacji Dunajec, a są to miedzy innymi:

Stowarzyszenie Dużych Rodzin 3+ oddział Małopolski w Nowym Targu,
Fundacja, Pro.Spe. z Rzeszowa ,
Strażacy z OSP oraz Klub Honorowych Dawców Krwi RP „Nadzieja” z Harty,
Szkoły z Koniny, Łopusznej, Krempach, Nowej Białej OSP Huba i Maniowy
Panie z KGW z Huby, Maniów, Czorsztyna,
Mieszkańcy Kiczni (okolice Łącka)
Światowy Związek Żołnierzy AK oddział Nowy Targ

- Poza tym bardzo wielu indywidualnych darczyńców którzy wsparli nas rzeczowo i finansowo, nie sposób wymienić tu wszystkich a nawet większość z tych osób woli pozostać anonimowa, wiec to uszanujemy - przekazują.

Fundację Dunajec, która mieści się w Hubie, tworzą ludzie, którzy już od dawna wspierają najbardziej potrzebujących Polaków. Jak wyjaśniają, najcięższy los dotyka Polaków żyjących na terenach potocznie nazywanych Kresami Wschodnimi. W Białorusi, Litwie, Ukrainie, nasi rodacy zmagają się z po-sowiecką biedą, a często są też dyskryminowani ze względu na swoje Polskie pochodzenie.


- Chcemy pomagać i pomagamy w zaspokojeniu podstawowych potrzeb Polaków na Wschodzie. Organizujemy zbiórki żywności, pomocy szkolnych, środków czystości, ubrań. Na wielu terenach brakuje dostępu do wody pitnej, dlatego zbieramy również środki na wiercenie studni. Pomagamy w remontach i wyposażaniu szkół, ponieważ jest problem z dostępem do edukacji. Staramy się pomóc w ochronie i utrzymaniu miejsc pamięci, między innymi Polskich cmentarzy. Wspieramy także rozwój młodzieży, poprzez organizowanie spotkań, wycieczek, kolonii - informują na swojej stronie internetowej.

oprac. r/ Fundacja Dunajec
Może Cię zainteresować
komentarze
OperacjaFałszywejFlagi17.11.2021, 12:20
@kulawy koń dokladnie tak,wykorzystuja nas z kazdej strony jak sie tylko da a my twierdzimy ze nic sie nie dzieje ,jeszcze na kielbaske w portfelu jest . To tzw. metoda gotowanej zaby ,stopniowe podkrecenie temperatury,do ktorego zaba sie przyzwyczaja-to tylko porownanie
OperacjaFałszywejFlagi17.11.2021, 12:17
szczytny cel, kto znow skorzysta z tego? jak zwykle najbogatsi, ci co maja bron .
klio17.11.2021, 12:10
@Babcia,,..to nie jest pomoc dla białoruskich imigrantów,tylko dla Polaków tam mieszkających.Dla imigrantów robią koncerty celebryci (w N.Targu też się taki odbędzie).Popierajcie to, co jest dobre dla Ojczyzny!
Kacper17.11.2021, 08:18
Super inicjatywa, pozdrawiam.
Skała16.11.2021, 21:03
do@ Babcia
Czytaj artykuł ze zrozumieniem. Pomoc jest dla naszych Rodaków, którzy mieszkają na ojczystej ziemi pod obcym panowaniem...(mam nadzieję, że tymczasowo). Tak samo winniśmy wspierać naszych Rodaków na Ukrainie i Litwie.Tam właśnie trwają ciągle Polacy bardzo doświadczeni przez historię, którymi winniśmy się zająć w pierwszej kolejności, a nie Syrią, Libią czy Afganistanem! Szacunek dla Organizatorów.
Basia16.11.2021, 20:55
Piękna akcja.Na Białorusi są groby moich dziadków .
Babcia.16.11.2021, 19:03
Całego świata nie zbawiajmy mamy w Polsce tylu potrzebujących i na tym się skupmy nie na białorusinach muzułmanach i innych rasach Polak polakowi darem i pomocą. Kto pomaga nam?
kulawy koń16.11.2021, 18:25
Szacunek."Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. [?] Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie aby nie ulec pokusie "zbawiania świata" kosztem własnej ojczyzny.[Kardynał Stefan Wyszyński]
STAŚ16.11.2021, 17:15
Szczytny cel !!!
Nie znając ludzi, ludzie nieznani, pomagają !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl