19.11.2021, 13:22 | czytano: 7342

Atak na ratowników. Sprawca - aresztowany

zdj. ilustracyjne/ KPP w Zakopanem
ZAKOPANE. Do aresztu trafił 30-letni mężczyzna, który zaatakował ratowników medycznych oraz znieważył interweniujących policjantów i strażników miejskich. Policjanci przypominają, że lekarze i ratownicy medyczni podlegają podczas swojej pracy ochronie prawnej, takiej samej jak funkcjonariusz publiczny.
Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę popołudniu.
Policjanci zostali wezwani na ulicę Nowotarską, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia ma znajdować się agresywny i nietrzeźwy mężczyzna, który zaatakował ratowników medycznych oraz strażników miejskich.

"Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres doświadczając również na sobie agresji i wulgaryzmów. 30-latek z województwa mazowieckiego nie chciał się uspokoić, nie wykonywał też policyjnych poleceń. Wcześniej miał uderzyć pięścią ratownika medycznego oraz grozić nożem. Funkcjonariusze obezwładnili agresora, a następnie go zatrzymali. Trafił do policyjnej izby zatrzymań w komendzie przy ul. Jagiellońskiej. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty karne za atak wobec ratowników medycznych oraz znieważanie interweniujących mundurowych" - relacjonują policjanci.

Prokurator wnioskował o areszt, a zakopiański sąd przychylając się do tego wniosku aresztował mężczyznę na miesiąc.

Agresorowi grozi nawet do 3 lat więzienia.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Patriota19.11.2021, 13:57
Warszawka rządzi!!Dla przykładu do.......ć z rok!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl