28.11.2021, 18:22 | czytano: 3021

"Podhalańska" z czteromilionowym dofinansowaniem na usuwanie barier architektonicznych

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa otrzymała dofinansowanie projektu pod nazwą „PPUZ w Nowym Targu uczelnią bez barier”, w ramach konkursu „Uczelnia dostępna III” ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Budżet projektu, którego inicjatorem jest rektor dr. hab. Robert Wojciech Włodarczyk - opiewa na 4 077 495,14 zł, z czego dofinansowanie to 3 955 170,26 zł.
"Celem projektu jest likwidacja wszelkiego rodzaju barier dla osób z niepełnosprawnościami w dostępie do studiów. Projekt zakłada wprowadzenie odpowiednich zmian organizacyjnych, m.in. w zakresie dostępności architektonicznej oraz podjęcie działań zmierzających do podnoszenia świadomości i kompetencji kadry uczelni z zakresu niepełnosprawności, technologii wspierających, procedur kształcenia oraz wsparcia edukacyjnego" - wyjaśnia uczelnia.

Projekt został przygotowany przez zespół roboczy, powołany przez JM Rektora, w następującym składzie: dr Bianka Godlewska-Dzioboń – przewodnicząca zespołu, dr Marcin Surówka – Pełnomocnik Rektora ds. osób niepełnosprawnych, mgr Katarzyna Wysocka – pracownik Działu Nauczania, dr Paweł Zamora, mgr Edyta Kita oraz Anna Rozłucka – sekretarz.

Termin realizacji zadania to koniec października 2023 roku.

- Dzięki realizacji tego projektu Uczelnia angażuje się w podnoszenie standardów pracy, studiowania i obsługi osób niepełnosprawnych oraz stara się zapewnić im najwyższy poziom świadczonych usług - podkreśla Anna Gródek, kierownik Centrum Promocji i PR.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Janosik29.11.2021, 10:08
Ciekawe co wymyślili za te 4mln. Podjazdy, czy darmowe laptopy?
Unijne euro nie idzie na to, co jest potrzebne, tylko na to, co urzędnikom wydaje się, że jest potrzebne.
Powstał cały przemysł zajmujący się pisaniem wniosków o unijne fundusze. Samorządy, firmy i inne podmioty albo same zatrudniają ekspertów, albo zlecają to firmom zewnętrznym.
Sama inwestycja niekoniecznie musi być niezbędna, a potem będą koszty związane z utrzymywaniem.
Dotacje to zatruty pieniądz. Jeżeli sami zarobimy i wydajemy, to jest pieniądz czysty i możemy go wydać na cokolwiek, jak chcemy.
To co dostajemy dotacji, to jest tak naprawdę tylko bon towarowy, który możemy wydać zgodnie z rozporządzeniami i zaleceniami tego, kto nam go daje. Nawet wtedy, kiedy zupełnie nie potrzebujemy kupować tych rzeczy.
Architektura 201729.11.2021, 08:08
Przepraszam, ale czy budynek wybudowany niedawno, nie powinien spełniać takich wymagań? Dostosowanie budynku do osób niepełnosprawnych nie leży po stronie projektanta? Pytam nie czepiając się, jestem ciekawy dlaczego do tej pory studenci musieli objeżdżać budynek dookoła by wejść na uczelnie poprzez UWAGA zamknięte W ZIMIE boczne drzwi, otwierane jedynie od wewnątrz. PARANOJA. A wykładają tam architekture.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl