07.12.2021, 19:31 | czytano: 9587

Rząd poinformował o nowych obostrzeniach od 15 grudnia. Obowiązkowe testy na COVID-19 dla współdomowników, zamknięte dyskoteki - dyspensa na sylwestra

Fot. Ministerstwo Zdrowia / Twitter
Od 15 grudnia zmienią się limity osób w transporcie, restauracjach, kinach czy teatrach. Zwiększenie limitu będzie możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19. Kluby nocne i dyskoteki zostaną zamknięte. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa.
Od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie. Zmiany obejmą także testowanie na COVID-19. Każda osoba, która przyleci do Polski spoza strefy Schengen, będzie musiała wykonać test. Taki obowiązek będą mieć także współdomownicy osoby zakażonej koronawirusem.
Od 15 grudnia zostaną zaostrzone limity osób:

- transport zbiorowy – max. 75 proc. obłożenia
- restauracje, bary i hotele – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19)

- kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19)

Dodatkowo, w kinach będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia podczas seansów.

Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.

Żłobki i przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.
Od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie Sylwester (31.12-1.01). Tej nocy imprezy będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 100 osób (limit nie dotyczy osób, które posiadają certyfikat COVID-19).

Od 15 grudnia każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie musiała wykonać test na COVID-19. Test powinien być wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem. Co ważne, zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku testowania.

Od 15 grudnia obowiązkowy test będzie dotyczył także osób, które mieszkają z osobą zakażoną COVID-19. W tej sytuacji również zaszczepienie nie będzie zwalniać z obowiązku testowania.

r/ gov.pl
Może Cię zainteresować
komentarze
o wolność trzeba zawalczyć10.12.2021, 12:08
do jutro będzie lepiej - nie uprawiaj rządowej propagandy
jutro będzie lepiej10.12.2021, 01:00
absolutnie nie jestem za obowiązkiem szczepienia , ale niektórych zmusiła do tego sytuacja< jadąc ostatnio do Berlina pociągiem oczywiście mało kto posiadał maskę zakrywającą usta i nos , bo przecież nas to nie dotyczy my jesteśmy wielcy cwaniacy < jakież było moje zdziwienie gdy pociąg przekraczał granicę niemiecką , nikt nie dyskutował tylko oczy było widać nad maską < tam się nikt z człowiekiem nie patyczkuje i obywatel nie ma nic do gadania < i co wyjdziemy na ulicę ja ktoś tu wspomniał to i tak nic nie da tylko możemy się narazić na uszczerbek zdrowia
Grypa09.12.2021, 19:05
Tracę wiarę w ludzkość głównie przez tych co nadal wierzą w tą całą pandemię... i gratulują Niedzielskiemu, że wprowadza obostrzenia i naukę zdalną... Wszyscy co tak robią powinni się rozpędzić i uderzyć głową w .... WIADOMO CO. Ja doskonale wiem, że covid jest i można go przejść ciężko, ale już dość tego... Przecież obostrzenia donikąd nie prowadzą. Obowiązkowe szczepienia dla medyków? To taka fajna ta szczepionka i taka bezpieczna, że trzeba do niej zmuszać?! Coś tu chyba nie gra... W tym roku dużo więcej ofiar śmiertelnych niż rok temu, co nikt nie był zaszczepiony. PARODIA
ciekawski09.12.2021, 17:19
@Burok
Kolejny chwyt socjotechniczny dla takich naiwnych jak TY i Tobie podobnych. Lepiej bym tego nie ujął - też się na taki spot piszę.

"Osiol13:12, 9 grudnia 2021
No teraz to i gminnych celebrytow którzy są anty służby będą kładły do szpitala warunek musi być bez szprycy i wywiadu udzielać najlepiej spod respiratora jak dużo płacą to czekam na propozycje zona też za dobrą kasę się zgodzi
Była kasa na yutuberow celebrytow aktorów reklamę straszenie tarcze loterię to teraz kolej na tych przekupnych opozycjonistów co starczy im odwagi na odziale się położyć w,, jedynce''
Czekam na poważne oferty filansowe tanio skóry nie sprzedam "
Burok09.12.2021, 10:59
Jak admin każą . Polecamy artykuł Znany Antyszczepionkowiec w Szpitalu , na Onecie , może się komu oczy otworzą.
maseczka08.12.2021, 18:55
Idą święta... dzieci w prezencie zostały dopuszczone do dobrowolnych szczepień. Jednocześnie na portalach pojawiły się artykuły o ciężkim przechodzeniu choroby przez najmłodszych i nawet zgonach.

Tymczasem już 3.11.2021 pojawił się komunikat Konsultanta Krajowego do spraw Pediatrii, Profesor Teresy Jackowskiej, zakazujący stosowania iniekcji w leczeniu ambulatoryjnym u osób do 18 roku życia i od teraz wszelkie takie próby są eksperymentem medycznym, mimo że stosuje się zarejestrowane leki.

Poniżej fragment komunikatu przychodni z Przemyśla. Całość na stronie przychodni. Zachęcam do zapoznania się z całością.

"Informujemy, że z dniem 23.11.2021 w Przychodni Lekarskiej Optima nie będą przyjmowane osoby poniżej 18 roku życia spoza listy aktywnej przychodni tj. niezapisanych w ramach lekarza POZ, do odwołania. Tym bardziej dzieci z podejrzeniem czy chorobą COVID-19, nie będę też doradzać w jakimkolwiek zakresie.

Powodem jest wydany komunikat z dnia 03.11.2021 przygotowany przez Konsultanta Krajowego do spraw Pediatrii, Profesor Teresę Jackowską. Ten komunikat zamyka drogę do skutecznego i efektywnego leczenia, bo zakazuje stosowania iniekcji w leczeniu ambulatoryjnym u osób do 18 roku życia i od teraz wszelkie takie próby są eksperymentem medycznym, mimo że stosuje się zarejestrowane leki.

Do tej pory to lekarze o tym decydowali, którzy na co dzień mają pod opieką w przychodniach dzieci, czyli pediatrzy, lekarze rodzinni, pulmonolodzy oraz pozostali specjaliści i im zakazuje się podawania iniekcji na pierwszym etapie infekcji, wtedy gdy mogą przynieść natychmiastową poprawę. Na przykład czasami nawet jedna iniekcja może skrócić chorobę o wiele dni w stosunku do leków doustnych. Jednocześnie zdaniem konsultanta, to zastrzyki stwarzają traumę u dzieci i powinny być podawane w szpitalu.

Nie zawsze zastrzyk jest od razu wskazaniem do hospitalizacji, ale do szybkiego zatrzymania infekcji, która inaczej ciągnęłaby się tygodniami i mogła skończyć się właśnie hospitalizacją. W związku z tym, tą decyzją zakazuje się skutecznego leczenia. Od teraz podawanie zastrzyków dzieciom w przychodni i w domu jest eksperymentem medycznym (mimo że są zarejestrowane dla dzieci) i próba podania będzie ścigana z urzędu, może się skończyć utratą prawa wykonywania zawodu oraz odpowiedzialnością karną.

Uważam, że leczenie wielu ostrych infekcji u dzieci pod okiem doświadczonego lekarza w warunkach domowych jest najbardziej komfortowe dla rodziny i dziecka. Widocznie trendy się zmieniają, a rodzice i ja jako lekarz nie wiemy co jest dla ich dziecka najlepsze, widocznie mamy coraz lepsze i większe zaplecze szpitalne. Tym samym mamy wysoki i bezstresowy komfort leczenia dla dziecka? Dziwne jest to, że wszystkie przekazy medialne informują o braku miejsc w szpitalach a tu taka niespodzianka - wszystkie dzieci z ostrymi infekcjami mają być leczone szpitalnie."
trzeźwo myślący08.12.2021, 14:22
Niedzielski mówi o V fali...............Tego się już nie da słuchać
życzliwy08.12.2021, 12:10
No nic ZMIAŻDZYMY ich w wyborach. Pamiętajcie tylko, kto ile wolności wam daje!!! I pamiętajcie, że pół roku przed wyborami ich retoryka zmieni się o 180 stopni, ale nie zapominajcie co robią teraz. Będą chrzanić, iż to tylko dzięki Naszej determinacji i poświęceniu udało się zwalczyć pandemię a oni nam tylko w tym POMAGALI.
obserwator08.12.2021, 12:03
UWAGA!!! COVID (wszelkie odmiany!!) jest programowalny. W sylwestra zostanie dezaktywowany, aby cho.ota mogła zaszaleć. Proszę nie dziękować rządowi za wyraz jego dobrej woli, to się wam należy, więc SZALEJCIE!!!
tak08.12.2021, 09:36
Bardzo dobrze ze jest odgornie chociaz na chwile nauka zdalna, bo w szkolach podhalanskich, szczegolnie w Nowym Targu covida zamiata sie pod dywan, tylko rodzice miedzy soba szepcza kto teraz na covid lezy z klasy, panie znikaja chore niby na grype na dwa tygodnie, jedna wielka tajemnica, zeby nikomu zycia nie utrudniac kwarantanna.. wiec wszyscy sobie tutaj dzielnie przechorowujemy, czy chcemy czy nie chcemy..
dejcie juz spokoj08.12.2021, 08:29
podziekujcie lewicy oni najwiecej ... o szczepienia i segregacje...
pamiętający08.12.2021, 07:10
Jak to mówił Wielce Szanowny Janusz Korwin Mikke - Jego Ekscelencja Pan Niedzielski niech sobie swoje rozporządzenia "wsadzi tam, skąd nogi wyrastają." To jest człowiek, który odnosząc się do jednego tematu - zagadnienia "w poniedziałek mówi jedno, w środę drugie a w piątek robi trzecie" Osoba całkowicie niewiarygodna, powinna opuścić ten rząd już dawno, dawno temu.
zz07.12.2021, 23:14
Prezes TVP musi zrobić lans w Zakopanem, to i tego dnia - Sylwestra, zagrożenie związane z COVID nie istnieje... Obłuda tej władzy nie ma sobie równych!!!
Osiol07.12.2021, 23:11
Do partyzant
Jakbyś chopie miał co do powiedzenia tobyś tyz wypocil jakie pytanie
A tak to sluchoj jak starsi urodzaja i sie uc
A widze ze studiujes analizujes ino cobyś nie przenosił w raportach temu co go prezydent polinu ułaskawił hej
ryś07.12.2021, 22:49
@Partyzant, a ja z kolei na poważnie zawsze czekam na komentarz Osiola. On, w przeciwieństwie do ciebie, jest dobrze zaznajomiony z różnymi faktami, wie różne rzeczy, a ty wiesz tylko tyle, co ci w tubach propagandowych przekażą. Może zamiast powielać bez końca różne pro szczepionkowe brednie za swoimi "autorytetami", to się dokształć i zacznij sam łączyć fakty, może do czegoś sensownego kiedyś dojdziesz...
5707.12.2021, 22:16
Na jakiej podstawie mam pokazywać swój certyfikat jak jest RODO i nawet w szpitalu nie mówią po imieniu i nazwisku tylko wzywają po numerach.
Miejscowy07.12.2021, 21:38
Mam rozumieć že korona wirus w sylwestra ma wolne i nie będzie zaražał.
Absurdalny07.12.2021, 21:20
Widzę gdzieś niekonsekwencję.
Zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku testowania:
- po kontakcie z zakażonym,
- po powrocie spoza Schengen.
Reszta co przyjeżdża (przylatuje, przypływa, przychodzi od wschodu) nie musi, uczestnicy sylwestra też nie, a wirus mutuje, powiedzcie mi gdzie??
Osoby zaszczepione obecnie po kontakcie z potwierdzonym chorym (członkiem rodziny) normalnie chodzą do pracy, nie ma kwarantanny.
Teraz ma być??
Omnikoron coś podobno łagodniejszy jest, niż na początku się wydawało.
Osiol07.12.2021, 21:04
100tys testów dziennie(kraj zbankrutuje) i co te testy bez np tabletek ano nic siedzimy i czekamy aż stan się pogorszy bez tabletek których nikt nie chce..... To po co to jeśli niema lekaretwa
Wmawianie szprycy jako czegoś skutecznego..... pokażcie kraj w którym to działa.....
Sprzedaż towarów i usług o 30proc niżej więc niedługo zwolnienia i bankructwa bezrobocie też......
Chyba ze wybawią nas kolejnym dodrukiem na razie tarcza antyinflacyjna to dosypanie 10mld dodruku to jakby benzyną pożar gasić he he he he
Co hierarchowie tak milczą czyżby tarcza jakas się im szykowała....
Optymista07.12.2021, 20:48
Ten kochany rząd nas buja. Cały czas nas robi w XXXX
Partyzant07.12.2021, 20:45
Czekam na Komentarz Osioła. Nie przestaje mnie zadziwiać, jak sam sobie zadaje pytania, stawia tezy i sam sobie na nie odpowiada. Stek bzdur, których nawet nie chce się już komentować. Odpuść, nikt nie czyta twoich wypocin rodem z podstawówki, już nie wspominając o sposobie wypowiadania się, który świadczy o skończeniu co najwyżej podstawówki bądź gimbazy.
Leśny Ludzik07.12.2021, 20:18
Jo to bym wogole wszystko na zawsze pozamykał i będzie spokój i korków nie będzie a żyć będziemy ze zbieractwa,łowiectwa i szabrownictwa i przeżyją najubożsi bo potrafią se radzić w trudnych czasach a biznesmeni co jojdają bo w sezonie dwa pokoje mniej wynajęli będą się wieszać bo na koncie 200zł mniej będzie niż rok temu...
Henio07.12.2021, 20:10
Paranoja ,chory zaszczepiony może zarażać , bo mu wolno ( nie wiadomo dlaczego), a zdrowy niezaszczepiony nie , gdzie tu mamy postawowe prawa człowieka- wolność i równość.
ar07.12.2021, 20:10
dzięki o przemądry rzondzie, że sylwester bez obostrzeń, covid nie będzie witał nowego roku ino bedzie społ.
Zosieńka07.12.2021, 19:50
Największa liczba samobójstw nastolatków, jednocześnie prawie zerowa w tej grupie wiekowej śmiertelność na Covid. Ale to nic! Pozamykajmy ich w domach, niech ześwirują jeszcze bardziej!
Gaweł07.12.2021, 19:48
Szczerze współczuję tym, którzy są poważnie chorzy na cokolwiek innego niż Covid. Trzymajcie się! Może w końcu to minie, i będziecie mieli normalny dostęp do opieki medycznej!
Kordian07.12.2021, 19:46
To jest fascynujące jak bardzo zaszczepieni boją się niezaszepionych!
Czarownik07.12.2021, 19:46
I w końcu wyjdziemy na ulice jak Austria i skończycie te głupoty. Nie jem czekolady bo sąsiad ma cukrzycę taki sens mają te wasze obostrzenia żal
ksiądz07.12.2021, 19:45
Niedzielski to kłamca. Raz mówi że obostrzenia nic nie dają a dziś je wprowadza. Tak samo z nauką zdalną. Jak to szkodzi uczniom a teraz nie szkodzi. A dyspensa pewnie tylko po to aby odbył się sylwester marzeń.
Może Cię zainteresować