10.12.2021, 19:17 | czytano: 3699

Od niedzieli 12 grudnia nowy rozkład jazdy na kolei

zdj. Podhale24
W niedzielę wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy. W grudniu kolej wraca także na modernizowaną linię do Zakopanego. Tego dnia zmieni się nie tylko rozkład jazdy, ale i ceny biletów.
Nowy rozkład jazdy pociągów został przygotowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami.
Na trasę Kraków – Zakopane od 22 grudnia br. wracają bezpośrednie połączenia kolejowe na święta i ferie zimowe. W rozkładzie przewidziano 14 relacji dalekobieżnych min. z Gdyni, Gdańska, Szczecina i z Warszawy oraz połączenia regionalne. Dla podróżnych dzięki inwestycjom PLK zwiększyła się dostępność stacji i przystanków, m.in. w Poroninie, Skawie Środkowej i w Bystrej Podhalańskiej.

Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Na stacjach i przystankach informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów wyświetlane także na tablicach elektronicznych oraz przekazywane są podróżnym w formie komunikatów głosowych.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Pio11.12.2021, 11:40
Wraca armagedon na ludzmierskiej jest źle i będzie bardzo źle korki do Szaflarskiej super niech żyje ekologia.
Optymista11.12.2021, 10:44
@Optymistka z gór "Szybki pociąg to jest To!"
Masz rację ale nie w tym wydaniu.
Optymistka z gór11.12.2021, 08:29
To świetna wiadomość, że pociągi wracają. Wreszcie będzie można łatwiej udać się z gór na wybrzeże i odwrotnie. I smog się zmniejszy, gdy ubędzie samochodów, zwłaszcza gdy stojąw korku i dymią. Na ul. Ludźmierskiej i tak często są korki więc tu się raczej nic na niekorzyść się nie zmieni. Z utęsknieniem oczekujemy na szybsze pociągi na trasie Kraków-Zakopane. Miłośnicy korzystania wyłącznie z samochodu osobowego muszą pogodzić się z takim porządkiem rzeczy, tak jest w Europie - pociągi to dobry wybór. Szybki pociąg to jest To!
Mark11.12.2021, 07:27
Niestety a jeździło się tak fajnie był spokój z tymi pociągami że ich nie było. A teraz trzeba znowu będzie czekać przed przejazdem 5-7 minut zanim przejedzie a zaraz następny......masakra.....
z tąd10.12.2021, 22:01
Myślę na Ludżmierskiej mobilny punkt z pieczonymi kurczakami,kawą otworzyć żeby ludzie w korku z głodu nie umarli jak pociągi zaczną jeżdzić.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl