11.12.2021, 19:30 | czytano: 11674

Górale przekonują się do szczepień?

Fot. Marcin Szkodziński
W Zakopanem przybywa chętnych na przyjęcie pierwszej dawki szczepień przeciwko COVID-19. Tygodniowo szczepieniu poddaje się ponad 100 osób.
Podhale słynie z najmniejszego współczynniku zaszczepionych osób. Najgorzej sytuacja wygląda w gminie Czarny Dunajec. Zaszczepionych mieszkańców jest zaledwie 23 proc., co sprawia, że jest to najsłabiej wyszczepiona gmina w całej Polsce. Na drugim miejscu z wynikiem 24,4 proc. jest gmina Biały Dunajec.
Wójtowie obu gmin twierdzą, że jest to spowodowane niesprawiedliwym systemem liczenia. Wielu mieszkańców jest zameldowanych w rodzinnych domach, w których nie mieszkają. Mieszkają oni od wielu lat za granicą, gdzie - jeżeli przyjęli szczepienia - to nie są ujmowani w statystykach jako osoby zaszczepione.

W szczepieniach na Podhalu widać wreszcie przełom, po kilkumiesięcznej stagnacji. - Dość intensywnie przyspieszamy. Rozszerzamy szczepienia w terminie czasowym. Bardzo dużo mamy osób, które po raz pierwszy przychodzą się zaszczepić i na trzecią dawkę. Przyspieszamy z prędkością ok. 20 proc. z tygodnia na tydzień. Na ten tydzień mamy zabukowane prawie 500 osób, a na następny już 600. Ok. 25 proc. to są osoby, które pierwszy raz się szczepią - mówi dr Jerzy Toczek, koordynator ds. szczepień w powiecie tatrzańskim.

Przyspieszenie szczepień na Podhalu może być podyktowane restrykcjami, jakie wprowadzają w Austrii i Niemczech, gdzie wielu górali pracuje wracając pod Tatry tylko na weekendy. Kolejny z wymienianych powodów, to strach o zdrowie i życie swoje oraz swoich bliskich. - Strach zagląda w oczy, a podobno tym najodważniejszym i najtwardszym zagląda na samym końcu. W związku z tym zaczynają chyba iść po rozum do głowy i chcą się zaszczepić - zaznacza dr Jerzy Toczek. - Większość podłączonych do respiratorów to są niezaszczepieni. 75 proc. z nich tę „przygodę” kończy w sposób niepomyślny, czyli śmiercią - dodaje.

Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
Baca.13.12.2021, 16:49
Jacy Górale mieszkają w zakopanym to są CEPRY przyjezdne a CEPER przyjezdny według tradycji GÓRALSKIEJ staje się GÓRALEM dopiero w Piątym pokoleniu licząc od pierwszego przodka urodzonego na PODHOLU.
gorol13.12.2021, 12:08
DO
@mjz20:42, 11 grudnia 2021
"I dobrze, szczepcie się ludzie. Z Covid-19 nie ma żartów a nieszczepieni umierają o wiele częściej."

Przestań brać to co bierzesz, bo odwracasz kota ogonem :)
Nie! dla kłamstw.12.12.2021, 19:44
Patolodzy niemieccy -> cda pl. Jak ktoś chce zobaczyć na własne oczy co jest w tych "szczepionkach".
nie ślepy12.12.2021, 17:57
@ sąsiad i ja...skąd się biorą takie ***? Bredzi toto nie mając o niczym pojęcia! Lekarz k... się znalazł ze specjalnością od covida...i pisze "Zdarza się, że zachoruje zaszczepiony i wtedy podaje się mu bardzo drogi lek, którego niestety nie można podać niezaszczepionym". A podaj no "medyku" nazwę tego bardzo drogiego leku?! Ja ci podam historię inną:Jak wyglądało i nadal wygląda leczenie tzw covida w Polsce przedstawię w obecnie dziejącej się historii wujka mojej żony, który przyjął dwie dawki szczepionki i wrócił z sanatorium z " covidem" a właściwie został w nim zarażony i "wywalony" do domu przed końcem turnusu! Dostał nakaz wyjazdu, bo przyjechał swoim samochodem! Współtowarzysze z jego pokoju, ze względu, że przyjechali komunikacją publiczną zostali w sanatorium i pewnie ich "po wyleczeniu" przeniosą do kostnicy?! Wujek z gorączką ponad 39 stopni przyjechał do domu, na drugi dzień taka sama gorączka i o dziwo w tym dniu przyszła na wizytę domową lekarka, która "wdrożyła leczenie" czekać i obserwować....! Nic nie przepisała! Oczywiście teraz trwa partyzantka lecznicza, więc rodzina wezwała znajomą pielęgniarkę, ta podała tlen i antybiotyk dożylnie, potem jeszcze był dzień z taką gorączką a teraz spadła. Czyli wniosek jest taki, że nadal trwa mordowanie Polaków przez tzw "służbę zdrowia", ponieważ to "obserwowanie choroby" w domu bez wdrożenia natychmiastowego leczenia powoduje, że choroba się rozwija i później jest w wielu wypadkach za późno na leczenie. Respirator w szpitalu rozwali płuca tylko choremu, szpital i lekarze dostaną podwójne pieniądze za covid a pacjent pójdzie do piachu! Tak właśnie wygląda system "leczenia"...Z drugiej strony trwa tylko nachalne zmuszanie ludzi do szczepień syfem przez nikogo nie sprawdzonym, za który nikt nie ponosi odpowiedzialności! W dodatku zabroniono od 10 grudnia sprzedaży w aptekach amantadyny, czyli taniego i sprawdzonego leku, którym lekarze, jak np dr Bodnar wyleczyli tysiące ludzi bez zasranych szpitali! Skuteczność amantadyny ostatnio potwierdzono w trzech krajach europejskich a "nasi" dalej "badają"...ale już jakieś g...no przez pfajzera sklecone na szybko na kolanie za grube pieniądze to chcą od razu sprzedawać!
maseczka12.12.2021, 16:22
radiowroclaw
7.12.2021

"Pamiętacie Państwo ofertę dla lekarza SOR w legnickim szpitalu? 54 tys złotych dla lekarza medycyny ratunkowej, który przepracuje 240 godzin w miesiącu. Był problem ze znalezieniem chętnych, ale jak tematem zajęła się nasza reporterka Elżbieta Osowicz, a potem powtórzyły temat niemal wszystkie redakcje, to chętny się znalazł. Dziś do tematu wracamy. bo jak się okazuje 52 tysiące złotych miesięcznie to stosunkowo niewielki zarobek jak na standardy dolnośląskich szpitali. Tym razem sprawę zbadał Andrzej Andrzejewski.

70, 80 a nawet 85% dochodów dolnośląskich szpitali pochłaniają... pensje dla lekarzy. Tak wysokich stawek jeszcze chyba nigdy nie było. Medycy przyznają, że w niektórych specjalnościach w godzinę można zarobić nawet 400 złotych. Zdecydowana większość szefów szpitali odmawia oficjalnych komentarzy w tej sprawie - tak jest między innymi w Wałbrzychu. Anna Poznańska, rzecznik wrocławskiego ośrodka przy ul. Koszarowej przyznaje, że w jej szpitalu na wypłaty dla lekarzy przeznaczonych jest jedynie 55%. przychodów.

- Zarobki znacznie wzrosły nie tylko za sprawą dodatków spowodowanych pandemią, ale także kadr brakuje. W tej chwili jest rynek pracownika, więc zarządzający mają w tym sensie problem. Ten rynek jest dzisiaj bardzo trudny.

- Trudno będzie przerwać tę wzrostową tendencję - przyznaje Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

- To właśnie deficyt przede wszystkim specjalistów powoduje w każdym szpitalu problem. Dlatego każdy szpital stara się zachęcić do pracy w swojej placówce lekarzy specjalistów. I pod tym względem szpital - również jako pracodawca - musi być dla owego lekarza atrakcyjnym miejscem zatrudnienia.

Nie bez znaczenia jest również odległość od stolicy województwa. Z naszych ustaleń wynika, że im dalej od Wrocławia, tym większe pensje czekają na lekarzy."
borowik9012.12.2021, 16:02
@Maniek - "pseudo naukowców którzy do tej pory niczym się nie wykazali " tak? Masz na myśli takich "pseudo naukowców" jak na przykład były szef koncernu Pfizer, wiele lat zajmujący się badaniem chorób płucnych, naukowiec Michael Yeadon? A może takich "pseudo naukowców" jak były wiceminister zdrowia i główny inspektor sanitarny doktor Zbigniew Hałat? A może takich "pseudo naukowców" jak emerytowani lekarze patologowie, którzy swoje badania przedstawili niedawno na konferencji w Reutlingen? To rzeczywiście pseudo naukowcy sami, co się niczym w życiu nie wykazali :) Za to Mańka idole z TV wykazali się już ogromnymi osiągnięciami... W braniu państwowej kasy i kłamaniu :D Tak, osiągnięcia na tym polu to oni mają, rzeczywiście, zgadzam się! :)
HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ12.12.2021, 15:41
@Stasek Patelka10:02, 12 grudnia 2021

Stasku,
Nic na to nie poradzę, że /.../ nie jesteś w stanie ogarnąć problemu. :)

Proponuję Ci Stasku ;)
- przyjmij potrójna dawkę eliksiru
- zamknij się w domu i nigdzie wychodź
- włącz telewizor, najlepiej taki na całą ścianę i oglądaj tylko TV

Tobie już nic innego nie pomoże :)
antycovidian12.12.2021, 15:19
Czy Wy też to zauważyliście, że główny doradca do spraw medycznych rządu, premiera, prezydenta Pan Horban od jakiegoś czasu zniknął ze środków masowego przekazu. Czy aby jako w pełni zaszczepiony, nie "załapał" się na covidka? No bo szkoda chłopa.
maseczka12.12.2021, 14:13
brzozów24
11.12.2021

"Prezydent RAFAŁ PIECH: Czy oni chcą nas LECZYĆ?! Informacje które MROŻĄ krew w żyłach!"

"Pacjentom o ciężkim, lub postępującym przebiegu należy rozważyć podawanie dodatkowo jednego z dwóch inhibitorów M2 ? amantadyna lub rimantadyna. Krajowy specjalista w dziedzinie chorób zakaźnych, Andrzej Horban."
grypa12.12.2021, 13:22
@Zaszczepiona góralka. Przeciw czarnej ospie,malarii , dżumie ,koklusz szczepią (skutecznie). Na katar(świrusa bezobjawowego) szpryca niby jest.Na głupotę,raka,wypadki komunikacyjne,HIV,śmierć z biedy,głodu jeszcze nie ma szczepionki.
Optymista12.12.2021, 12:46
@Osiol
Tylko spokój Cię uratuje. Oni już tak mają. Tak się dzieje jak się chodzi z aluminiową czapeczką na głowie od akwizytora.
A do was szczepionkowcy; skoro politycy, lekarze (konowały) dziennikarze i inne maści przekonują was do szczepień dla waszego dobra, to się szczepcie. Mnie nic do tego. Ale ode mnie i mojej rodziny wara.
Według waszego jakże wielkiego rozumowania każdy zaszczepiony będzie żył dłłługo i będzie pewnie jeszcze piękny młody i bogaty.
Jak to dobrze, że jest KTOŚ ponad wszelkim pospólstwem. Nieprzekupny.
maseczka12.12.2021, 12:26
"Auschwitz nie spadło z nieba"

Marian Turski - były więzień niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau (1944 - 1945)

Jeszcze do znalezienia na popularnej tubie.
Osiol12.12.2021, 11:36
Do partyzant
Zlaz k.... ze mnie bo z kopyta zaliczysz i nie szwedaj się koło pencin bo na pewno zaliczysz
Jesteś chyba nopem w 33 dniu nieujętym w statystyce Narodowago..... bo wszyscy dookoła Ci tłumaczą a ty odporny na wiedzę
A co jak ktoś przez twoje naganianie się zaszprycuje z piekła nie wyjdziesz

Podaj se rękę z mzj i ja tu tylko..... I razem po trzecią dawkę idźcie
maseczka12.12.2021, 11:23
americasfrontlinedoctors
17.08.2021
tłumaczenie online
"Christian Perronne, były wiceprzewodniczący Europejskiej Grupy Doradczej Ekspertów ds. Szczepień Ochronnych Światowej Organizacji Zdrowia, powiedział wczoraj, że wszystkie zaszczepione osoby muszą poddać się kwarantannie w miesiącach zimowych albo ryzykują poważną chorobę.

Perronne specjalizuje się w patologiach tropikalnych i pojawiających się chorobach zakaźnych. Był przewodniczącym Specjalistycznego Komitetu ds. Chorób Zakaźnych Wysokiej Rady Zdrowia Publicznego.

Potwierdzając szybko pogarszającą się sytuację w Izraelu i Wielkiej Brytanii, ekspert ds. chorób zakaźnych stwierdził: "Osoby zaszczepione powinny być poddane kwarantannie i powinny być odizolowane od społeczeństwa".

Dalej dodał: "Nieszczepieni ludzie nie są niebezpieczni; zaszczepieni ludzie są niebezpieczni dla innych. Jest to udowodnione w Izraelu - jestem w kontakcie z wieloma lekarzami w Izraelu - mają duże problemy, ciężkie przypadki w szpitalach są wśród zaszczepionych ludzi, a w Wielkiej Brytanii również macie większy program szczepień i również są problemy."

Obecna grupa robocza ds. pandemii COVID-19 we Francji była podobno "całkowicie spanikowana" po otrzymaniu wiadomości, obawiając się pandemonium, jeśli zastosuje się do wskazówek ekspertów.

Izraelski lekarz Kobi Haviv powiedział Channel 13 News: "95% ciężko chorych pacjentów jest zaszczepionych. Osoby w pełni zaszczepione stanowią 85-90% hospitalizacji. Otwieramy coraz więcej oddziałów COVID. Skuteczność szczepionek spada lub zanika."
Kolega wszystkich wolnych mądrych ludzi.12.12.2021, 11:14
@Maniek, nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę, że przygłupy takie jak ty niedługo przestaną zabierać tlen :-)

Szczerze to jak widzę z jaką upartością jesteście wkur***ieni, że was oszukali, wstrzykli niewiadomo co, co nic nie daje i teraz na siłę chcecie żeby resztę też oszukano i z żalu chcecie zmusić resztę żeby miała tak samo jak wy to sobie wtedy myślę o tych chorobach układu krążenia jakie dostajecie i napawam się tym, że w cierpieniu leżycie w strachu na łóżku, albo gorzej na podłodze w domu i czekacie na konowała z kupą w majtkach, ale już jest za późno, zastrzyk już wstrzyknięty. Konował będzie potrzebny tylko do formalności.

/.../ Jedyna metoda żeby zatrzymać to wariactwo to tak przyśpieszyć z dawkami. W sumie to koło cmentarzy by były dobre miejsca na punkty szczepień. |Wtedy by się zgadzało hasło: Ostatnia prosta. Zastrzyk i wio przez brame prosto do gorbu.
szcepiony pies12.12.2021, 10:54
@Zaszczepiona góralka, co to jest wodorotlenek grafenu?
Cowid 1912.12.2021, 10:46
To nie jest szczepionka!!! To preparat warunkowo dopuszczony za który nikt nie bierze odpowiedzialności!!! A tak na siłę chcą go nam wstrzyknąć,
Stasek Patelka12.12.2021, 10:02
@HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ
Ty człowieku się marnujesz. Ty przecież masz ogromny talent twórczy. Ty pisz scenariusze do filmów. Szczególnie do horrorów science fiction. Zrobiłbyś na tym wielką kasę. A jeżeli ty tak poważnie a nie z czystej wyobraźni, to zamiast na szczepienia udaj się w pierwszej kolejności do poradni psychiatrycznej.
obiektywny12.12.2021, 09:03
jesteśmy subtelnie zmuszani.
Maniek12.12.2021, 07:24
Foliarze zazwyczaj zmieniają zdanie na temat szczepień gdy trafiają do szpitala z niewydolnością oddechową. Niestety mamy brak rzetelnej informacji na temat szczepień z tego powodu ludzie wyszukują informacji wśród pseudo naukowców którzy do tej pory niczym się nie wykazali a teraz mają szansą zaistnieć. Żeby zrozumieć działanie szczepionki oraz to w jaki sposób przeciwciała walczą z wirusem należy zdjąć foliową czapeczkę.
sąsiad i ja12.12.2021, 00:35
Antyszczepionkowcy nadal wklejają wypociny, a zaszczepionych przybywa. Byli już tacy, co na łożu śmierci w szpitalu przepraszali, że się nie zaszczepili i błagali lekarzy o ratowanie życia. Zdarza się, że zachoruje zaszczepiony i wtedy podaje się mu bardzo drogi lek, którego niestety nie można podać niezaszczepionym.
Zaszczepiona góralka12.12.2021, 00:04
Na Podhalu jednak panuje ciemnogród. Cwaniakowanie w komentarzach to potwierdza. Mam nadzieję że zdążycie dojrzeć do tego że szczepienie ratuje życie.
Sceptyk11.12.2021, 23:51
A niech biorą ta trutkę co trza mieć w głowie żeby się dać nakłonić do eksperymentów medycznych widać obiecane wejście do kina i hulajnogę mądry i wolny Polak się nie da zaszczepić ani swoich dzieci preparatem że tak ktoś każe
panika11.12.2021, 23:39
@mjz.Pod tramwaj wpadł (chłopak 21lat.) Dopisali że na świrusa zmarł.KASA! Czego się zaszczepieni nieśmiertelni boją ?
HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ11.12.2021, 23:22
Artykuł z "NOWE ATENY"
SPECJALISTA OD GRAFENU DR. ANDREAS NOACK ZAMORDOWANY ? ŻYDOWSKA SZECHITA GOJÓW RYTUALNYMI NOŻAMI SAKIN OD WEWNĄTRZ, WPROST Z FIOLEK mRNA
ByNowe Ateny -- 2021-12-07
Wczoraj (czyli 06-12-2021) kanadyjski portal Global Research, którego szefem jest prof. Michel Chossudovsky opublikował smutną informację o tym, że niemiecki chemik, ekspert w dziedzinie grafenu oraz jego monostruktur dr Andreas Noack został zamordowany. Wiadomość potwierdziła żona zamordowanego w wystąpieniu na YT.
?Nieznani sprawcy? zamordowali (najprawdopodobniej otruli) naukowca 26 listopada 2021r., w trzy dni po opublikowaniu przez niego wykładu na YT, w którym zszokowany wprowadzeniem przymusu fałszywych szczepień C-19 w Austrii wyjaśnił publicznie, jaką faktycznie rolę pełni wodorotlenek grafenu zawarty w żydowskich (Borula, Seriot, GSK) pseudo-szczepionkach mRNA.
Dr Andreas Noak był jednym z niewielu na świecie wybitnych specjalistów od grafenu. Doktoryzował się z przetwarzania grafenu w tlenek grafenu oraz z jego praktycznych zastosowań, więc doskonale znał materię, o której nam opowiedział.
Asumpt do zbadania zagadnienia otrzymał od uczonych hiszpańskich z University of Almeria, którzy w swoich słynnych już, zweryfikowanych badaniach pod kierownictwem Dr. Pablo Campra, wykazali obecność dużych ilości grafenu w zabójczych preparatach genetycznych mRNA, do których przyjęcia organizatorzy oraz skorumpowani podwykonawcy fałszywej pandemii zmuszają całą niemal ludzką populację, ze szczególnym naciskiem na Europę.
W dniu 13 grudnia, jakże charakterystycznym dla Polaków, żydostwo wypowiada wojnę polskim dzieciom od 5-go roku życia, które za zezwoleniem psychopaty Grzegorza Cessaka, a więc nadzorującego go bezpośrednio Mateusza Morawieckiego, mają być szprycowane morderczą trutką genetyczną.
Dr. Andreas Noak prowadząc badania nad grafenem ustalił, że w formie wodorotlenku znajdującego się w badanych fiolkach tworzy on najostrzejsze na świecie, stabilne oraz niezmiernie twarde, nie ulegające biodegradacji, mikroskopijne nano-ostrza, o grubości zaledwie jednego atomu, czyli 0,1 nanometra i szerokości 50 nanometrów, które w ogromnych ilościach wstrzykiwane są ofiarom do organizmów ludzi pod pretekstem szczepienia C-19
Naukowiec stwierdził, że nie ma żadnego racjonalnego, medycznego uzasadnienia dla obecności wodorotlenku grafenu w paramedycznych preparatach eksperymentalnych, stanowiących de facto rodzaj broni biologicznej.
Jeśli te nano-ostrza zostaną wstrzyknięte w mięsień, rozchodzą się po układzie krwionośnym powoli, miesiącami, tnąc tkankę nabłonkową, powodując z czasem krwawienia z mikronaczyń, w końcu z żył oraz wewnętrzne wylewy i zatory, a następnie śmierć. Jeśli igła trafi w żyłę, wówczas ofiara umiera szybciej, albo doznaje trwałego uszkodzenia organizmu, z reguły natychmiast lub w niedługim czasie po aplikacji preparatu, ponieważ nano-ostrza przemieszczają się wraz z rwącym nurtem krwi przez żyły i aorty siekąc je na strzępy, niczym mikroskopijne skalpele. Im szybszy obieg krwi, np. u sportowców, tym szybciej następuje tragiczna śmierć ofiary literalne zaszlachtowanej od wewnątrz. To rosyjska ruletka ? mówi naukowiec.
Nawet jeśli ofiara nie umrze natychmiast, jej naczynia krwionośne są podrzynane od wewnątrz kawałek po kawałku. Wodorotlenek grafenu uszkadza serce, stąd te wszystkie zawały, wylewy krwi do mózgu.
Każdy lekarz powinien odpowiedzieć na pytanie, jaka była przyczyna zgonu pacjenta. Jeśli rozumiałby, że mikroskopijne ostrza zostały wstrzyknięte do organizmu, stałoby się dla niego jasne, skąd się wzięła obecna pandemia chorób układu krążenia.
Wykonując badania toksykologiczne pod mikroskopem, na płytce Petriego, nie można stwierdzić przyczyny śmierci, ponieważ żadnej toksyny (oprócz białka wirusa) tam się nie znajdzie. Lekarze nie mają pojęcia o chemii, a już szczególnie o chemii tak nowego materiału, jakim jest grafen. Dlatego nie dopuszczają do własnej świadomości faktu, że naczynia krwionośne są cięte od wewnątrz i nie potrafią postawić prawidłowej diagnozy. Lecz teraz zostali poinformowani i każdy, kto uczestniczy w kontynuacji akcji wstrzykiwania ludziom eksperymentalnych preparatów jest zwykłym mordercą.
?Serce jest siekane, mózg jest siekany, układ krwionośny? ? mówi dr. Noack w filmie, który stał się przyczyną jego śmierci.
Te jednowarstwowe struktury grafenowe są wyjątkowo stabilne, wie to każdy chemik, nie ulegają biodegradacji nigdy, nawet w najmniejszym stopniu.
Pytanie jakie lekarze muszą zadać Pfizerowi i innym jest następujące: dlaczego te nano-ostrza znajdują się we fiolkach z rzekomymi szczepionkami?
NIe wyobrażam sobie nikogo, kto mógłby mnie, jako specjaliście od grafenu we właściwy sposób wytłumaczyć obecność tych ostrzy w szczepionkach ? mówi naukowiec.
To jest wojna.
Czy lekarze w Austrii są aż tak bardzo niekompetentni, że nie potrafią zrozumieć prostych zasad chemii, na których oparta jest medycyna?
Kiedy uruchamiałem moją pierwszą firmę zajmującą się grafenem,
Pan Schallenberg, premier Austrii, jest prawnikiem odpowiedzialnym za dobór właściwych doradców i jeśli dobiera niekompetentnych, to nie zwalnia go z odpowiedzialności za skutki aplikowania preparatów mRNA ludziom.
Pfizer utajnił na 55 lat wyniki badań oraz treść kontraktów ? co takiego zawierają, że Pfizer potrzebuje 55 lat? ? pyta dr Noack.
Sir Karl Popper odnośnie eksperymentów w medycynie oraz hipotez w nauce stwierdził: lepiej jest zabić teorię, niż zabijać ludzi.
Mieliśmy już Austriaka, który przyniósł cierpienie Europie ? mówi w swoim wystąpieniu dr Noak. Dziś premier Schallenberg idzie jego śladami.
To, co robicie jest masowym morderstwem. Austria jest za to odpowiedzialna, ponieważ jako pierwsza wprowadziła obowiązek tzw. ?szczepień?.
grypa11.12.2021, 22:44
@antyPo W drewnianym kościele ci cegła....Siedż w piwnicy drżyj,wcześniej się zaszprycój w wszystkie kończyny po trzy razy zaopatrz się w papier toaletowy . Bez mediów panikarzu nawet nie miał byś kataru bezobjawowego.
xD11.12.2021, 22:13
Nie, nie przekonują się :) - w odpowiedzi na tytuł artykułu
z tąd11.12.2021, 22:05
Gorole anie Górale!
antyPO11.12.2021, 21:50
I bardzo dobrze, lepiej późno niż wcale. Życie jest dane tylko jeden raz, czy zatem warto igrać ze śmiercią.
Partyzant11.12.2021, 21:33
Bardzo dobrze, Górale muszą sobie przypomnieć, że są mądrym i roztropnym narodem. Nie słuchajcie bzdur osiołka, który sam sobie stawia tezy i sam sobie na nie odpowiada- i to w bardzo prymitywny i charakterystyczny sposób, który sam sobie sformułował.
Ludzie, szczepcie się to ratuje życie
Osiol11.12.2021, 21:21
A proszę podać panie doktorze jak taki Czarny Dunajec stoi w statystykach zachorowań i zgonów w stosunku do reszty kraju nieszprycowani leżą po ulicach codziennie 10 pogrzebow polowy szpital tam potrzebny... Może coś prawdy i porównamy z najbardziej zaszprycowana wsią podobnej wielkosci ale nikt nie pozwoli na takie porównanie bo straty filansowe by to mogło......
A w Białym już wszyscy przechorował bo turyści i to też ciekawa grupa porównawcza z naturalna odpornoscia

Gdyby komuś naprawdę zależało na obywatelu to takie grupy już dawno by się porównywało badało co lepsze a może jaszcze jakąś grupa leczona tabletkami (prop. Sanok i dr Bodnar)
A apeli profesorów o zaprzestanie szczepień w górach go nie słychać to koledzy po fachu piszą proszą a nikt niczego nie słyszy bo szelest pieniędzy zagłusza wszystko
Smok11.12.2021, 21:09
@Jakub, życie ryzykować dla paru eurasów, czy tam wycieczki?

Teraz na dniach kolejny zgon, 21 lat chłopak, nawet awf we Wrocławiu potwierdził, a rodzina na fb poinformowała szczerze jaki był bieg wydarzeń.
mjz11.12.2021, 20:42
I dobrze, szczepcie się ludzie. Z Covid-19 nie ma żartów a nieszczepieni umierają o wiele częściej.
Jakub11.12.2021, 20:36
Co za artukuł i bzdury ktoś pisze. Jeżeli jest ktoś chętny do szczepień to znaczy musi mieć jakiś w tym interes. Ja też jestem nie zaszczepiony jak wielu innych z mojego osiedla. Na wiosnę mam wyjechać do Monachium i dopiero wtedy mogę jedną dawkę przyjąć na odczepne. Jeżeli nie wyjadę nie mam zamiaru się wogóle szczepić.I po temacie.
Filozofia górala autor Przerwa Tetmajer11.12.2021, 20:24
W zdro­wym cie­le zdro­wa du­sza!
Hoc! Hoc! Hop­sa! tyl­ko śmia­ło!
Jesz­cze Pol­ska nie zgi­nę­ła!
Co się sta­ło, to się sta­ło!
Jak Bóg da, to od­bie­rze­wa!
Hu­laj du­sza bez kon­tu­sza!
Kto nie z nami, to ho­ło­ta!
Huha! Vi­vat ?pa­trio­ta?!

Ro­zum, wie­dza, ta­lent, pra­ca
U nas, brat­ku, nie po­pła­ca!
Po­stęp i cy­wi­li­za­cja
W kąt gdzie wcho­dzi do gry na­cja!
I ?gu­anem? wnet do­sta­nie
Kto nie z nami, mo­cium pa­nie.
Bo jest jed­na tyl­ko cno­ta,
Byś był, wa­sze, ?pa­trio­ta?!
Mo­żesz kpem być i cym­ba­łem,
Mo­żesz du­reń być siar­czy­sty:
By­leś z mocą i za­pa­łem
Kraj mi­ło­wał ma­cie­rzy­sty!
Co się sta­ło, od­stać może!
Jed­no, dru­gie, trze­cie mo­rze...

Huha! Hop­sa! Każ­dą nową
Myśl wi­ta­my krzy­żem pań­skim ?
Precz z ge­niu­szem Eu­ro­py
Far­ma­zoń­skim i sza­tań­skim!
My o jed­no tyl­ko szle­my
Mo­dły k? nie­bu z na­szej cha­ty:
By nam buty mo­gły śmier­dzieć,
Jak śmier­dzia­ły przed stu laty...
wicie rozumicie11.12.2021, 20:00
Propagandy ciąg dalszy ! Jest zgoła inaczej ! Według metodologii WHO,do osób zaszczepionych zalicza się osoby ,które zostały zaszczepione i upłynęły co najmniej dwa tygodnie od przyjęcia tzw. szczepionki.Niestety masa NOP-ów po przyjęciu preparatu zdarza się kilka godzin,kilka dni po, i takie osoby trafiają do szpitali. W statystykach wpisywani są jako osoby niezaszczepione ! Ludzie otwórzcie oczy ,wyłączcie tv ! Toczy się globalna wojna bez armat i karabinów ( na razie ? ) ! Kto chce dotrzeć do źródła,musi iść pod prąd ! Globalna mistyfikacja trwa w najlepsze,niestety...
Ciekawy11.12.2021, 19:42
Większość to niezaszczepieni. A może jakies dokładniejsze informacje? Ile procentowo to zaszczepieni,a ile Ci drudzy?
Ada11.12.2021, 19:41
Autor artykułu argument o strachu o zdrowie i życie bliskich sam wymyślił. Bo zaszczepiony na równi z niezaszczepionych może zarażać innych. Szczepionka ma pomóc w łagodniejszym przejściu choroby,a nie magicznie uodparnia na nią...
A cytowana wypowiedź lekarza odnosi się właśnie do tego...
Smok11.12.2021, 19:40
Juz nie siejcie propagandy i nie róbcie ludziom wody z mózgu.
kalkulator11.12.2021, 19:39
Kolejny chwyt socjotechniczny, kolejna propaganda, ale czego się nie robi, by znaleźć kilku naiwnych, którzy dobrowolnie, na własną odpowiedzialność zgodzą się wziąć udział w eksperymencie medycznym. Oscypków w nagrodę czasem nie daję ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl