14.12.2021, 16:23 | czytano: 6859

Uwaga na SMS-y od oszustów

"Wystąpił problem z dostawą”, „Twoja paczka o numerze PL(...) wymaga dopłaty, brak wpłaty oznacza zwrot przesyłki do nadawcy, prosimy uregulować należność klikając w podany link https://(…).” Dostałeś SMS o takiej treści ? Uważaj to oszustwo!
Odnośniki do stron zawarte w smsach często prowadzą też do spreparowanych stron banków, gdzie podajemy numery kart płatniczych, loginy i hasła do bankowości internetowej. W ten sposób udostępniamy nasze dane. Kliknięcie w podejrzany link może też spowodować zainstalowanie w telefonie złośliwego oprogramowania.
Nie klikajmy w te linki tylko skontaktujmy się ze swoim kurierem. Zadzwońmy i sprawdźmy, czy faktycznie ta nasza paczka zaginęła czy nie. Jeżeli otrzymamy wiadomość, że konieczna jest dopłata albo nawet, że jest nadpłata też zadzwońmy do kuriera i potwierdźmy, czy taka sytuacja ma miejsce Nie klikajmy bezmyślnie w linki.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożność i dokładne czytanie wiadomości tekstowych od rzekomych kurierów, operatorów sieci komórkowych lub innych firm. Pamiętajmy, aby nie wchodzić w przesłane linki, nie przekazywać kodów BLIK lub danych z kart płatniczych oraz kredytowych. Poświęcenie kilku minut na zweryfikowanie wiadomości może uchronić nas przed utratą naszych pieniędzy.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Kingusia14.12.2021, 18:18
Masz rację"Wata", ten chodzący po domach u nas Na Skarpie kandydat na burmistrza... A nie, czekaj... to przecież chodził twój koleżka, Paweł. No kto by pomyślał, że tak się sam zaorzesz...
Smok14.12.2021, 17:34
No albo dajo jakieś głupoty, że "twoja paczka czeka w punkcie odbioru, znajdź ją pod tym linkiem" i taki sam jakiś g...olink.
Wata14.12.2021, 16:54
Zdecydowanie bardziej boję się oszustów którzy przed wyborami zapukają do moich drzwi lub będą mnie nagabywać przy sklepie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl