18.12.2021, 13:34 | czytano: 2832

Otwarcie ronda dopiero wieczorem (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Rondo Armii Krajowej zostanie oddane do użytku już dzisiaj. Kierowcy są zdezorientowani, bo myśleli, że już od rana będzie otwarty przejazd.
Dobiega końca pierwszy etap pracy przy przebudowie ronda Armii Krajowej obok dworca kolejowego w Zakopanem. Zakończenie prac umożliwi przywrócenie ruchu w tej części miasta i udrożnienie przejazdu przez Zakopane. - Stare rondo nie spełniało swoich funkcji i niejednokrotnie stwarzało zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Nowy układ komunikacyjny zapewni odpowiednie wytracenie prędkości przez pojazdy. Ponadto nowy kształt ronda w jednoznaczny sposób będzie wskazywał kierującym, jaka organizacja ruchu na nim obowiązuje, co było wielkim problemem w przypadku starego ronda - informują urzędnicy z Zakopanego. Wznowienie ruchu na rondzie nie oznacza jednak końca prac, które na czas zimy mają zostać wstrzymane. - Wiosną 2022 roku, w kolejnym etapie prac, wykonane zostaną warstwy
wykończeniowe i ścieralne oraz urządzona zostanie zieleń w obrębie ronda - zapowiadają przedstawiciele Zakopiańskiego magistratu. Część kierowców niewłaściwie odebrała informacje ogłoszone przez urząd o otwarciu ronda od 18 grudnia. Kierowcy byli przekonani, że już od godzin porannych rondo i okoliczne drogi będą przejezdne. Kierowcy podjeżdżają pod rozstawione znaki zakazu wjazdu i zawracaj swoimi samochodami z rozczarowaną miną.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl