23.12.2021, 10:40 | czytano: 3309

Pociągi wróciły do Zakopanego (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Zakończył się kolejny etap remontu linii kolejowej na trasie Kraków – Zakopane. Na peronach kolejowych w Zakopanem po długiej przerwie pojawili się pierwsi turyści.
Wszystko dzięki zakończeniu części prac na linii kolejowej Chabówka – Zakopane. Zmodernizowane zostały przystanki, wymieniona trakcja wraz z podporami oraz ułożono nową podbudowę z podkładami i szynami. To tylko część prac, które w ekspresowym tempie wykonano na kolejowej „zakopiance”.
Komunikacja kolejowa wraca na dwa miesiące. W marcu przyszłego roku ponownie ruszą prace modernizacyjne na torach i powróci komunikacja zastępcza.

Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP.

Szybka kolej na trasie Kraków – Zakopane ma być alternatywą dla zakorkowanej zakopianki. Podczas wymiany turnusów, a także podczas długich weekendów przejazd 100-kilometrowego odcinka zajmował nawet 6 godzin. Szybka kolej ma być nie tylko alternatywą, ale przede wszystkim powodem do zamiany podróży z własnego samochodu na transport zbiorowy i odkorkowanie drogi.

Wszystkie prace mają zostać zakończone do 2023 r. Koszty prac oszacowano na ponad 1,1 mld zł.

ms/r/
Może Cię zainteresować
komentarze
ZAZDROSNY TRAMWAJ23.12.2021, 21:36
I po co?!
Absurdalny23.12.2021, 15:16
Szybka kolej, pożyjemy, zobaczymy.
Na razie to jest ok 4 godzin??
Zobaczymy o ile skrócą czas przejazdu.
blee23.12.2021, 12:19
Widać.Cała ludzmierska i aleje w NT w korku :(
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl