31.12.2021, 18:27 | czytano: 4035

Dyżur marszałka Kozłowskiego w Nowym Targu. Nie wyjechał z pustymi rękami

Marszałek Witold Kozłowski oraz przedstawiciele KH Podhale Nowy Targ - Marcin Jurzec i Tomasz Dziurdzik
NOWY TARG. Podczas wizyty w agendzie UMWM, marszałek Witold Kozłowski spotkał się m. in. z przedstawicielami KH Podhale Nowy Targ oraz wójtami Czarnego Dunajca, Jabłonki i Krościenka.
Spotkania rozpoczęły się od rozmów z przedstawicielami środowiska hokejowego na Podhalu. Pośród tematów najważniejszym był nadchodzący jubileusz 90-lecia nowotarskich "Szarotek". Główne obchody zaplanowane są na listopad 2022 roku. M.in. w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu odbędzie się uroczysta gala tego utytułowanego Klubu Hokejowego. Działacze zaprosili do współorganizowania tych ważnych dla całej Małopolski wydarzeń - marszałka Kozłowskiego i wręczyli mu pamiątkową koszulkę z numerem "1" w barwach nowotarskich "Szarotek".
Sportowy akcent pojawił się również podczas spotkania z Marcinem Ratułowskim wójtem Czarnego Dunajca. - Rozmawialiśmy o akcjach takich jak „Już pływam”, czy „Jeżdżę z głową”. To programy skierowane do młodzieży z terenu gminy Czarny Dunajec, które pomagają w zdobyciu umiejętności pływackich, ale i pozwalają stawiać pierwsze kroki młodym ludziom na nartach czy na snowboardzie. Tutaj np. zajęcia odbywały się cyklicznie na dwóch stokach narciarskich w Czerwiennym na Budzu i na Długiej Polanie w Nowym Targu. Nauka pływania z kolei objęła dzieci z klas od I do III Szkół Podstawowych gminy Czarny Dunajec - mówił marszałek.


Rozmowa samorządowców dotyczyła również dofinansowania remontów dróg rolniczych oraz projektowanej obwodnicy Czarnego Dunajca. Dyżur Marszałka Kozłowskiego w Nowym Targu zakończyło spotkanie z Janem Dydą, wójtem gminy Krościenko nad Dunajcem.

UMWM, opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Piekielnicon31.12.2021, 19:58
Oczyszczalnia w Piekielniku tez sie kłania
Juchas31.12.2021, 19:30
Czekam,na ten remont drogi rolniczej.???
Co nie który się nie doczekał.???
Rolnik, ostatni ma litość???
A za co te podatki tyle lat,nic nie robicie .......
Lepiej już się nie wypowiadam.
Juhas31.12.2021, 19:19
Jeszcze się rok 2021 nie skończył a wójt Ratułowski rękę wyciąga po kasę na 2022 r. na drogi. Po to właśnie go wybraliśmy. Dunajec ma być miastem to i obwodnicę trzeba wydreptać. Wójt ma plan i to cieszy. Proszę tylko jeszcze o przyspieszenie chodników w Ratułowie i Cyrwinym i będzie git.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl