02.01.2022, 18:48 | czytano: 7213

Wicemistrz świata oddaje swój medal. Pomaga w ten sposób choremu dziecku (film)

kadr z filmu
Nazwanie Franka Kamińskiego chłopcem byłoby może właściwe ze względu na jego wiek, ale to co zrobił i robi - predestynuje go raczej do miana młodego mężczyzny. Zawodnik SKK Yokozuna oddaje na licytację swój medal z Mistrzostw Świata z przeznaczeniem na wsparcie leczenia 6-letniego Maksa.
8 stycznia na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 zorganizowana zostanie charytatywna impreza sportowa "Mecz Noworoczny Winter Classic Nowy Targ".
Piszemy "impreza", bo chociaż mecz, w którym Winter Classic zmierzy się z drużyną KH Podhale Tauron Nowy Targ jest głównym elementem wydarzenia - to jednak nie jedynym.

Ósma edycja "zimowego Winter Classic" dedykowana jest 6-letniemu Maksymilianowi Łajce z Nowego Targu. U chłopca zdiagnozowano rzadką chorobę genetyczną, charakteryzującą się postępującą degeneracją mięśni. Rodzinie potrzebne są środki na rozpoczęcie i kontynuację kosztownej rehabilitacji.

- Maks jest moim sąsiadem i kolegą ze szkoły. Niestety Maksiu zachorował i potrzebna jest mu pomoc. Dlatego przekazuję srebrny medal, który wywalczyłem na Mistrzostwach Świata - na licytację, która odbędzie się podczas Noworocznego Meczu Charytatywnego Winter Classic Nowy Targ - mówi Franek Kamiński.

"Nie musimy chyba opisywać czym jest dla każdego sportowca medal. A tym bardziej medal Mistrzostw Świata zdobyty przez młodego człowieka na początku swojej sportowej kariery. Tym bardziej trzeba docenić gest Franka Kamińskiego reprezentanta SKK Yokozuna Nowy Targ w karate kyokushin. Panowie i Panie. A raczej Panie i Panowie. Czapki z głów!!! Franek pokazał na czym polega idea pomagania" - komentuje Winter Classic.


Rodzicom Franka i trenerce - gratulujemy syna i podopiecznego.
Trwają już licytacje online dla tegorocznego Winter Classic. Na www.aukcje.podhale24.pl znajdziecie wiele ciekawych propozycji.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ciocia i wujek z Gorlic03.01.2022, 14:22
Cześć Franek. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Serdeczne gratulacje dla Ciebie za dobre serce i dla rodziców za wspaniałe wychowanie.
Miotonik02.01.2022, 19:26
trzeba przyznać, Jesteś wielki, pozdrowienia również dla rodziców, dobrze Cię wychowują
mj02.01.2022, 19:13
no młody - pofrunąłeś wysoko
szacunek dc
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl