03.01.2022, 12:19 | czytano: 7416

Kurator poparł likwidację przedszkola

Fot. Piotr Kuczaj
Małopolski Kurator Oświaty pozytywnie zaopiniował zamiar likwidacji Przedszkola nr 2 w Rabce-Zdroju.
Sprawa przeniesienia, a potem likwidacji placówki wzbudza w uzdrowisku wiele emocji. Przeciwko tym planom jest część rodziców przedszkolaków, w tle jątrzy się też spór między samorządem a parafią św. Marii Magdaleny o dzierżawę budynku przedszkola, którego parafia właścicielem.
W październiku, mimo sprzeciwu części rodziców i radnych, Rada Miejska w Rabce-Zdroju podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji przedszkola. Teraz głos w sprawie zabrało kuratorium oświaty.

Kuratorium poparło argumenty władz miasta, które zwracają uwagę na fakt, że do placówki uczęszcza tylko 6 dzieci, więc nie ma ekonomicznych podstaw do jego utrzymywania. Tym bardziej, że jest niż demograficznych i w pozostałych miejskich przedszkolach jest 60 wolnych miejsc dla dzieci. Argumentem jest też fakt, że przedszkole mieści się w budynku nie należącym do miasta, co - podobnie jak fakt, że budynek pozostaje pod ochroną konserwatora zabytków - utrudnia inwestowanie w niego publicznych pieniędzy i unowocześnianie. Ostatni argument mówi o braku woli porozumienia ze strony parafii, z którą samorząd nie może od kilku miesięcy zawrzeć umowy najmu lokalu przy ul. Orkana.

Kurator uznał, że po likwidacji placówki samorząd będzie w stanie zapewnić dzieciom z „dwójki” nie gorsze warunki do nauki niż miały w budynku przy ul. Orkana, a pomysł likwidacji uznał za uzasadniony.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
popieram05.01.2022, 17:12
popieram burmistrza i radę w tym działaniu
Obywatel04.01.2022, 11:55
Bardzo dobrze. Dlaczego pieniądze publiczne mają być tak bezsensownie marnowane na wynajem budynku dla 6 dzieci skoro miejsce w innych przedszkolach jest?
epo03.01.2022, 17:11
Stoki zamknięte pewnikiem z winny Burmistrza , jeszcze obwinić za złą pogodę ,oraz procesu zaniku rozumu u niektórych mieszańców he..he.. he .

Radzie i Burmistrzowi należy się tęgie ''lanie '' za opieszałość i brak rozwojowego działania , lecz to inna bajka .
Mieszkancy03.01.2022, 14:09
Nie mam pytań!!!Burmistrz były nauczyciel doprowadza do zamknięcia placówki dla dzieci w Mieście Dzieci ŚWIATA WSTYDU NIE MA ...JAK SIE PAN STARAŁ O CIEPŁY STOŁEK W URZĘDZIE TO BYLO ILE TO PAN NOE ZROBI DLA DZIECI ILODZIERZY.I ZROBIL PAN I OWSZEM
DWA PIĘKNE STOKI Narciarskie zamknięte lodowisko w rozsypce
Smok03.01.2022, 13:01
To ja powinienem ZUSu nie płacić!

Nie korzystam z publicznej służby zdrowia, to jaki jest ekonomiczny sens utrzymywania darmozjadów?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl