03.01.2022, 17:43 | czytano: 8557

Samochód potrącił dziecko w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Policja wyjaśnia przyczyny potrącenia dziecka. Na szczęście obejdzie się najprawdopodobniej tylko na strachu.
Do potrącenia doszło na ul. Nowotarskiej w pobliży Krupówek. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 6-letnie dziecko wchodząc na ulicę uderzyło w bok przejeżdżającego samochodu. Dokładne miejsce oraz okoliczności zdarzenia wyjaśnia zakopiańska policja, która jest na miejscu potrącenia.
Na szczęście obejdzie się tym razem bez poważnych obrażeń ciała, a cała sytuacja skończy się na strachu oraz najprawdopodobniej mandacie dla rodziców za niedopilnowanie swojej pociechy. Karetka pogotowia, która została wezwana na miejsce - odjechała bez małego pacjenta.

Ul. Nowotarska pomiędzy podziemnym przejściem łączącym Krupówki z Placem pod Gubałówką, a rondem Dmowskiego słynie z pieszych przebiegających pomiędzy samochodami. Także w trakcie, gdy załoga karetki pogotowi rozmawiała z potrąconym dzieckiem, a ambulans stał na sygnałach świetlnych piesi przebiegali pomiędzy samochodami. Dało się słyszeć ostre hamowanie i klaksony, których kierujący samochodami używali widząc osoby wbiegające niemal wprost pod nadjeżdżając pojazd.

Dzisiaj, to już trzecie zdarzenie związane z potrąceniem pieszego w Zakopanem.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszkanka Zakopanego05.01.2022, 21:36
Podziemne przejście dla pieszych za kosmiczne pieniądze zostało zrobione... Policja powinna tam stać przez miesiąc, dzień w dzień i zarobiłaby na roczne utrzymanie całej komendy!!! Ale lepiej i bezproblemowo łapać swoich i ładować mandaty za gó...ne przewinienia... Turysta może źle opisać w mediach, a swój z pokorą zapłaci... :(
Pieszy04.01.2022, 21:36
Współczuje trochę kierowcą bo to co my piesi wyczyniamy to patologia....

-Mandaty dla kierowców to nawet 2500 zł ! w przypadku potrącenia
-Nieustąpienie pieszemu nawet poza przejściem 1500 zł ! (droga poprzeczna)

A mandat dla pieszego za wyjątkiem przejazdu kolejowego (i poza innymi trzema przypadkami ) 50-100 zł ......... tragedia

Najlepsze jest to rzekome bezwzględne pierwszeństwo wystarczy lód na drodze i można odszkodowanie brać bo samochód nie wyhamuje nawet jadąc 15 km/h .
Baba za kierownicą03.01.2022, 22:31
Problem w tym miejscu od wielu lat. Wygląda na to, że nikt nie ma zamiaru niczego z nim zrobić. Piesi wchodzą na jezdnię bez zastanowienia. Oczekują, że samochody się zatrzymają. Mnie, jako kierowcę najbardziej bulwersuje fakt, że prosto pod nadjeżdżający samochód piesi wjeżdżają dziecięcymi wózkami. Zwrócenie uwagi często wiąże się z agresją słowną, wulgarnymi gestami.
Nie róbcie dalej niczego z problemem, o którym w Zakopanem wiedzą wszyscy. Będzie płacz i lament, gdy stanie się w tym miejscu tragedia! Wszyscy wiedzą, nikt nie zapobiega!
Absurdalny03.01.2022, 21:31
Chodzą te turysty jak święte krowy po Bangladesz.
Tam notorycznie ktoś przez ulicę przelatuje, a Policja, no cóż, ma swoje problemy. Oby nie takie, jak słowacka.
Spod Giewontu03.01.2022, 20:52
Mam nadzieję, że rodzice dostaną mandat wg. nowego taryfikatora, tak jak kierowcy na Kościuszki czy Gubałówce czyli 2500. Po drugie 6 latek to już duże dziecko i powinien zdawać sobie sprawę z zagrożenia. Powinni usiąść z dzieckiem i wytłumaczyć jakie są zasady na jezdni i chodniku, że wbieganie na ulicę jest niebezpieczne skoro dotąd tego nie zrobili
pomyśl zanim coś chlapniesz03.01.2022, 20:25
Nikt w tym miejscu nie nakłada mandatów tym pieszym. Lepiej ustawić suszarkę i kasować kierowców.Wybudowano przejście podziemne z windami kosztem kilku milionów złotych i jeszcze mało , lepiej przebiegać jezdnię w niedozwolonym miejscu . i narażać kierowców i siebie na wypadki i kalectwo .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl