10.01.2022, 18:17 | czytano: 5934

Sądeczanin wynajął fikcyjny domek na Podhalu. Trafił na oszusta

Fot. KWP Kraków
Szukając idealnej oferty, możemy natknąć się na oszustów, podobnie, jak sądeczanin, który postanowił spędzić Sylwestra na Podhalu. Mężczyzna na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł atrakcyjną ofertę, po czym wpłacił pieniądze za pobyt. Kiedy kontakt z rzekomym właścicielem domku się urwał, 25-latek zorientował się, że został oszukany.
Do sądeckich policjantów zgłosił się młody mieszkaniec Sądecczyzny. 25-latek zaplanował, że przywita Nowy Rok ze znajomymi pod Tatrami. Na popularnym portalu ogłoszeniowym znalazł – jak się mu wtedy wydawało – idealną ofertę, a następnie skontaktował się z ogłoszeniodawcą, który potwierdził, że ogłoszenie jest aktualne i wysłał mu numer konta, na które mężczyzna wpłacił 2 tys. złotych. Kiedy zbliżał się termin wyjazdu, jedna ze znajomych sądeczanina próbowała nawiązać kontakt telefoniczny z właścicielem obiektu, ale bezskutecznie. Zaniepokojeni młodzi ludzie zaczęli dzwonić do miejscowości, w której miał znajdować się wynajęty przez nich domek i pytać, czy obiekt faktycznie istnieje. Jak się okazało, dom zamieszkiwała rodzina, a właściciele wcale nie oferowali go na wynajem. Po tych ustaleniach ostatecznie potwierdziło się, że 25-latek padł ofiarą oszustów, dlatego postanowił poinformować policję o tej sprawie.
Źródło: KWP w Krakowie, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Kubuś11.01.2022, 12:18
Do 888. Teraz jest lepiej jak na załączonym artykule. Kaczyński rządzi od 2015. Ja się wtedy urodziłem.
zokopion11.01.2022, 11:17
@888
Za tuska, to mogłem sobie wynająć taki fałszywy domek i za bardzo nie byłoby żal mi było tej kwoty, bo miesięczna wypłata starczała i trochę zostawało. A teraz, muszę na taki wynajem pracować przynajmniej trzy miesiące i ledwo starczy na wynajem. A dojazd jest za darmo?

Swoją drogą. Niektóre portale z ogłoszeniami wysyłają listem kod weryfikacyjny. Może inne też by poszły tą drogą? Ale szkoda na znaczki.
Cyc Malina11.01.2022, 10:19
@888, "...wcześniej niech weryfikują legalność a nie wszystko jak za Tuska hula babula samowola i beztroska..."
Normalnie aż date tej aktualności sprawdziłem, kurde aktualne a po twoim wpisie myślałem że cofnąłem się w czasie ładnych parę lat i znowu jestem w Polsce za rządów Platformy i Donalda Tuska. Ale nie, toż to się dzieje teraz i to za rządów zapewne twego idola Jarosława kurde ale jak to tak, że takie sytuacje się zdarzają za rządów tej prawej i sprawiedliwej partii, aaaaa już wiem toż to wasze święte "WINA TUSKA" jak ktoś jest zafiksowany na czymś to choćby nie wiem co to wiecznie się będzie doszukiwał winy w czymś innym tylko nie w swoim idolu. Ciekaw ile czau musi minąć zanim dojrzycie to że to wszystko jest za czasów innego ugrupowania niż platforma i Donald Tusk.

"wg.mnie niech wezmą na siebie odpowiedzialność za to co publikują"
Ciekaw jestem czy rządzący wezmą odpowiedzialność za to że jest tak a nie inaczej, bo jak na razie według rządzących to wina wszystkich wokoło ( i oczywiście flagowe "WINA TUSKA") tylko nie ich.

Pozdrawiam i życzę "odfiksowania"
Jan11.01.2022, 09:45
Ale istnieje kilka aplikacji i stron zajmujących się rezerwacjami. Płaci się po przyjeździe, a czasem w ostatnim dniu pobytu przy wymeldowaniu. Wydaje mi się że przelew 2 tys. w ciemno to jednak trochę naiwność.
Szuwarek11.01.2022, 05:46
Dobrze że ten pan nie wynajął domku w Karkonoszach, wtedy straciłby dużo więcej. A tak poważnie, ludzie, sprawdzajcie dokładnie co kupujecie.
88810.01.2022, 18:46
Czemu te niby śmieszne portale,zdzierajace kasę nie weryfikują ogłoszeń?wg.mnie niech wezmą na siebie odpowiedzialność za to co publikują albo wcześniej niech weryfikują legalność a nie wszystko jak za Tuska hula babula samowola i beztroska...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl