13.01.2022, 15:33 | czytano: 14176

Zamieszanie na "Podhalańskiej". Dr Bianka Godlewska-Dzioboń poinformowała, że to ona jest tymczasowym rektorem

Dr Bianka Godlewska-Dzioboń / arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. - Co jest grane - to pytanie powtarzają od rana pracownicy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. Dziś dr Bianka Godlewska-Dzioboń, związana z odwołanym rektorem Robertem Włodarczykiem, przedstawiła pismo z Ministerstwa Edukacji i Nauki informujące, że to ona pełni obowiązki rektora uczelni.
To oznacza, że walka o władzę na nowotarskiej uczelni trwa. Jeszcze parę dni temu wydawało się, że wszystko jest jasne - resort nauki uznał odwołanie rektora Włodarczyka, dr Maria Zięba została pełniącą obowiązki rektora i rozpoczęły się przygotowania do wyborów. Dziś rano pracownicy szkoły zostali zaskoczeni nowymi informacjami.
Dr Bianka Godlewska-Dzioboń przekazała pracownikom, że to ona pełni obowiązki rektora. P.o. rektora rozesłała też do mediów komunikat, w którym informuje:

"KOMUNIKAT

Informuję Państwa, że w dniu 12 stycznia 2022 roku otrzymałam od Ministra Edukacji i Nauki pismo, w którym Minister Wojciech Murdzek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki (pismo numer DSW-WPN.8015.23.2021.1), informuje mnie i tym samym całą Społeczność Akademicką Podhalańskiej Uczelni, że pełnię obowiązki Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu od dnia 21 grudnia 2021 roku. W konsekwencji w dniu 13 stycznia 2022 roku podjęłam działania w ramach prerogatyw p.o. Rektora, kierując się szczególną dbałością o dobro Uczelni i odpowiedzialnością za podejmowane działania w celu zapewnienia bezpiecznego jej funkcjonowania. Działania te odbędą się z zachowaniem pełnego profesjonalizmu i poszanowania wartości akademickich, w szczególności przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz wewnętrznych aktów prawnych Uczelni.

Z poważaniem, dr Bianka Godlewska-Dzioboń, Pełniąca Obowiązki Rektora, Prorektor ds. studenckich i kształcenia Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu".
- Co mamy robić? Kogo słuchać? Które decyzje i zarządzenia są teraz prawomocne, a które nie? Jesteśmy zmęczeni całą to sytuacją - mówią nam pracownicy uczelni.

Przypomnijmy, iż 21 grudnia, decyzją Kolegium Elektorów, dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni, został odwołany z funkcji rektora. Jego obowiązki przejęła tymczasowo dr Maria Zięba.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
DW18.01.2022, 13:26
Jaki ojciec taka córka
Abrakadabra16.01.2022, 20:15
Za moich czasów na tej uczelni siedziała w jakimś sekretariacie w sumie to nie wiem kim była... A teraz rektor hahahahah
Hero14.01.2022, 23:20
Taaaaa, jasne. Uaktywniły się trole z ueku, wiadomo- troli nigdy za dużo ????
DzikiRoman14.01.2022, 23:17
Oooo, widzę że uaktywniło się środowisko wielbicieli Bianki! Jeśli ona taka mądra jak ładna to biada wam eukowcy. Wiedzie was prosto do więzienia.
xyz14.01.2022, 21:59
W przypadku rektora nie jest ważne, co jest na głowie tylko co jest w głowie
Była księgowa PPUZ14.01.2022, 19:31
Dokładnie dr Zięba cięła koszty wszystkim a sobie naliczała dodatkowe wynagrodzenie za godziny ponad liczbowe a dr Włodarczyk jest sam sobie winien bo jej słuchał i był zaślepiony niby jej uczciwością.
To jest smutne
Pracownik PPUZ14.01.2022, 19:24
W końcu dr M. Zięba z jej chorymi pomysłami musi ustąpić.
Źle traktowała pracowników - próbowała zaoszczędzić i pozbawić pracowników PPUZ resztek szacunku do siebie i swojej pracy tnąc koszty nie tam gdzie trzeba (chciała pozbawić pracowników premii za wykonywaną pracę).
Podpowiadała i sama cięła wynagrodzenia pracownikom na umowę zlecenie - dlatego Oni musieli zrezygnować ze swoich pełnionych obowiązków poza godzinami pracy w czasach gdy inflacja szaleje to ona proponowała niższe stawki wynagrodzeń o 1/3 - do tego przekonywała też byłego Rektora Włodarczyka, który jej wierzył i traktował ją poważnie a potem prze nią został pozbawiony stanowiska - ufał jej a ona po jednym nieporozumieniu zorganizowała wszystko aby pozbawić go stanowiska!

Teraz w końcu interesy pracowników będzie nadzorował ktoś inny!
fakt14.01.2022, 15:52
Pani rektor dr. BGD widzę, ze inteligencja i uroda idą u Pani w parze.
Jak znam życie pieski poszczekają, aż w końcu się pogryzą i tego im życzę.
Oj będzie co sprzątać.
z uczelni14.01.2022, 15:25
Dzięki Bogu koniec dwuwładzy na naszej Uczelni.
Pani Bianko w imię odpowiedzialności należy jak najszybciej korzystać z prerogatyw będzie to dobrze pojęta odpowiedzialność za dobro Uczelni.
Te wszystkie wpisy atakujące Panią, to zwolennicy pewnej grupy stojącej za naukowcem, który od paru lat spiskuje, żeby wsadzić na prorektora swojego synalka i jakoś nigdy to mu się nie udało, dlatego, że dla nie kompetentnej osoby nie ma miejsca wśród prorektorów na tej Uczelni. Jest to oczywistość oczywista szkoda, że ojciec nie może tego zrozumieć.
Im wcześnie zrozumie tym mniej szkód wyrządzi Uczelni.
Jesteśmy bardzo ciekawi czy prorektor Zięba oraz inni prorektorzy odejdą z honorem, jak proponowała dr. Zięba panu rektorowi Włodarczykowi.
Pani dr Zięba proszę odejść z Uczelni z honorem jeżeli ma pani choć odrobinę honoru, ponieważ nie może być tak, że co parę miesięcy odwołujecie rektora rzucając fałszywe oskarżenia, jednocześnie tworząc nieznośną atmosferę.
Najważniejszą rzeczą na Uczelni powinno być dobro całej społeczności akademickiej a nie walka o stołki.
Szkoda tylko, że grupa z którą Pani trzyma zrobiła z Pani narzędzie do orania, którym chcą zaorać Uczelnię.
Po rozum i naukę nigdy nie za późno.
Princess14.01.2022, 14:33
Czcigodny królu. Czy odbędzie się casting na księżniczkę w wieży, czy posada już zajęta?
p. o. Rektor PPUZ Nowy Targ14.01.2022, 12:54
UWAGA!!!
Jestem absolwentem PPUZ i przesyłam oświadczenie. Oto jego treść:

Informuję Państwa, że w dniu 14 stycznia 2022 roku dbając o dobre imię tejże uczelni przejmuję obowiązki rektora PPUZ! Informuję tym samym całą Społeczność Akademicką Podhalańskiej Uczelni, że pełnię obowiązki Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu od dnia 14 stycznia 2022 roku, a decyzja ta jest ostateczna, niepodważalna, jednoznaczna, bez mocy kogokolwiek i do jakichkolwiek zmian!
ZARZĄDZENIE
Tym samym wydaję również pierwsze zarządzenie - Budynek Gorce przekształca się w Zamek Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, zaś budynek Tatry - w spichlerz na daniny mieszkańców Nowego Targu i całego Podhala! Wokół zamku i spichlerza należy zbudować fosę oraz mury obronne. Tym samym zarządzam powołanie armii studenckiej z pośród wszystkich studentów PPUZ! Wszelkie osoby dokonujące zamachu na mnie i uczelnię należy zamknąć w lochu, który zostaje ulokowany w garażu podziemnym!
Godność i oficjalna koronacja Jego Królewskiej Mości zostanie przeprowadzona i poznana przez mieszkańców Nowego Targu oraz Podhala gdy sytuacja się unormuje, a na Uczelni zapanuje pokój i porządek Najjaśniejszej Alma Mater!

Z wyrazami szacunku p.o. Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, Jego Magnificencja i Królewska Mość, Jedynej Szlachetnej Uczelni na Podhalu".
Stefania Habilitowana14.01.2022, 10:58
Do Jego Magnificencji Andrzeja K.
Uznaję Twoje zwieszchnictwo!
Czy znalazło by się miejsce w Twojej administracji dla profesora z UEKu. Może być na szefa biura albo coś podobnego.
Z wyrazami uznania i powszechnego szacunku!
NT14.01.2022, 10:45
Pieski szczekają, a karawana idzie dalej..????
Andrzej K.14.01.2022, 09:57
Jestem studentem 3 roku kosmetologii. Wydaję oświadczenie. Oto jego treść:

Informuję Państwa, że w dniu 12 stycznia 2022 roku otrzymałem od braci studenckiej pismo że głosami 1400 osób zostałem rektorem. My studenci przejmujemy władzę na Uczelni bo mamy większość, a kadra nie potrafi rządzić. Informuję tym samym całą Społeczność Akademicką Podhalańskiej Uczelni, że pełnię obowiązki Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu od dnia 21 grudnia 2021 roku. W konsekwencji w dniu 13 stycznia 2022 roku podjąłem działania w ramach prerogatyw p.o. Rektora, kierując się szczególną dbałością o dobro Uczelni i odpowiedzialnością za podejmowane działania w celu zapewnienia bezpiecznego jej funkcjonowania. Działania te odbędą się z zachowaniem pełnego profesjonalizmu i poszanowania wartości akademickich, w szczególności przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz wewnętrznych aktów prawnych Uczelni.

Z poważaniem, Andrzej K. p.o. rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu".
Piotr14.01.2022, 09:10
Nie słuchajcie tej pani, dziś rano na kawie sąsiadka mi wręczyła pismo na serwetce i to mnie powołała na Jego Magnificencję. Chyba , że już ktoś po mnie został nowym rektorem. Musze to sprawdzić.
ABC14.01.2022, 08:50
To jest jakaś żenada. O tej Pani nikt dobrego słowa nie powie, nie da się z nią normalnie pracować. I ludzie mają niby uwierzyć w jej dobre intencje??? A te niby pożal się Boże dokumenty z wstecznym datami to też są prawdziwe?? Jedna wielka ściema i tyle
this is the end14.01.2022, 08:02
Pani rektor? To raczej chodząca demolka. Taka nowotarska femme fatale.
www14.01.2022, 07:56
Na benefisie prof. Hodorowicza wydawało się, że się popłacze z wdzięczności... Ani krzty honoru, rozumu i rozsądku nie ma to dziewcze...
Cytryn14.01.2022, 07:21
Śmiech na sali z tą panią. Ale swoją drogą musi mieć niezły tupet. Jedno jest pewne Uczelnia pożegna się z nią raz na zawsze!
Baśka13.01.2022, 23:09
Odkąd to minister decyduje kto jest Rektorem uczelni?
PiterQ13.01.2022, 23:07
@cba to nie jest śmieszne.
Baca13.01.2022, 23:02
A co na to STUDENCI PPUZ? Przecież każdy prorektor ds studenckich musi być zaakceptowany przez Studentów!
UJoters13.01.2022, 23:01
Pani Rektor to czas na odbudowę wizerunku. Profesory wracają na UEK, a Pani nadal nasza nowotarzanka.
Proszę tylko posłuchać pracowników i studentów i pogonić tych co:

"Idą sobie polną drogą,
Tacy którzy dużo mogą,
Dyrektory i prezesy,
Łase to, to na sukcesy"

Good luck!
Ja13.01.2022, 22:03
To nie jest szkoła. To szambo. Czego się młodzi uczą patrząc na to, co tych dwoje ludzi wyprawia. 22 pracowników za odwołaniem tych rozrabia czy i co? Dalej rozrabiają? Nie ma taczek na nich?
abc.13.01.2022, 21:37
:}:}:}:}@
Qwerty13.01.2022, 21:25
Jaka uczelnia tacy .......
Hodi13.01.2022, 21:11
Nie mam więcej pytań. Ta Pani zniszczy to miejsce
wc13.01.2022, 20:36
Tatuś pewnie dumny :)
miple13.01.2022, 20:18
Gdzie diabeł nie może tam B..... pośle. Od pół roku obserwuję pewną Panią Dyrektor w firmie w której zatrudniłem się parę lat temu.
stary13.01.2022, 19:28
Mądra i ładna.Coś nie tak.Nie ,,pasi,,....
fla13.01.2022, 19:26
Minister Murdzek dał do pieca. Szkopuł w tym, że Murdzek podjął decyzję w oparciu o zarządzenia Rektora, który w momencie ich podejmowania już Rektorem nie był. https://.... Szykuje się ostra jazda...
berdnard i pianka13.01.2022, 18:55
Hahahahahahahaha
nicram13.01.2022, 18:47
Sprawdzę kalendarz czy dziś czasem nie jest 1 kwiecień
Kuma13.01.2022, 18:36
za całym zamieszaniem na uczelni stoi ta Pani. Odwołano rektora też z jej przyczyny, siała zamęt, skłócała ludzi, zwalniała i przyjmowała swoich. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Dla dobra uczelni powinno się to już skończyć i żaden podsekretarz nie powinien podważać decyzji kolegium, to już rozwiązać uczelnię, nie wiem w czyjej gestii to leży. Szkoda tylko prof. Hodorowicza, który tyle pracy włożył, by powołać tę uczelnię, a ta Bianka rozwaliła wszystko.
ZochazKrakowa13.01.2022, 18:28
Toż to lepsze niż brazylijskie seriale! I dziwić sie potem, że te studenty takie jakiś niedouczone...
Ks Robak13.01.2022, 18:14
To jest ta sama, co wcześniej w biurze posła Siarki pracowała? Bo to by wiele wyjaśniało....
magda13.01.2022, 17:59
wstrętna kobieta, kłótliwa, agresywna... najpierw sekretarka a teraz rektor
jurek13.01.2022, 17:47
dla chcącego nie ma nic trudnego,
J2313.01.2022, 17:29
Najlepiej rozgonić to towarzystwo , tylko walka o kasę taki przykład młodym .
Wszystko schodzi na psy, ryba psuje się od głowy .
Oko13.01.2022, 17:25
Ale fajnie na tej uczelni. Stary dowcip sytuacja na podhalańskiej przypomina. W trakcie wesela ktoś zadaje pytanie: kto jeszcze nie spał z panią młodą ?. Spod stołu słychać głos...Ja !. A kto ty jesteś? Pan młody. Jazda na całego. Kto jeszcze nie był rektorem ?.
Alek13.01.2022, 16:57
Dni tej Pani na uczelni są już policzone. Chwila, moment i nikt o niej nie będzie pamiętał.
kokoszków13.01.2022, 16:52
Nie dość że rektor,dr.to jeszcze ładna( pewnie ,,wygadana,, jak moja żona,nie mam szans). Te modele tak mają.Ciężko będzie .Do nauki nie do polityki ,,studenty,,. Będzie lepiej.
...13.01.2022, 16:46
Mój dziadek mawiał: Wyszedł chłop ze wsi, ale wieś z niego nie wyszła!
Ryba psuje się od głowy. Jaka władza, takie elity. Jakie prawo, takie jego przestrzeganie. Proponuję wszystkim udać się do domów lub przepisać się na szanowane uczelnie, a ci co zostaną niech zapłacą rachunki z własnej kieszeni i zgaszą światło.
Bodzio13.01.2022, 16:41
Hahaha ale cyrk na pasterskiej
menageros13.01.2022, 16:21
Franz Kafka by tego nie wymyślił co tam się wyczynia!
cba13.01.2022, 16:16
Ale jaja, ale jaja Bianka rektorem hahahaha
NT13.01.2022, 16:06
Tej pani już podziękujemy...
Gulasz Juliusz Zeżarł13.01.2022, 15:53
Każdy ma prawo do swojej Soap Opery:) Ile jeszcze sezonów przed nami?
JA13.01.2022, 15:46
ona się myli, to JA jestem rektorem uczelni.......a sorry......ja jestem lektorem w parafii :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl