14.01.2022, 16:17 | czytano: 8584

Mieszkaniec Podhala zatrzymany za pomoc gangsterowi (film)

kadr z filmu
„Łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie poszukiwali 51-latka, skazanego na 10 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Gang, którego był jednym z liderów, działał w latach 1998 do 2006 w Krakowie i zajmował się udzielaniem pożyczek na wysoki procent pod zastaw nieruchomości.
Odsetki od tych kwot rosły w błyskawicznym tempie i pożyczkobiorcy nie byli w stanie spłacić zadłużenia. Wtedy członkowie siatki przestępczej przejmowali zastawione domy, działki. Osoby, które dobrowolnie nie godziły się na przekazanie swej własności, byli do tego zmuszani przemocą.
Wojciech B. był jednym z liderów gangu, a także zastępował i ochraniał szefa grupy. Skazany od sierpnia 2021 roku był poszukiwany listem gończym, po tym, jak nie zgłosił się do odsiadki w zakładzie karnym.

Intensywne czynności operacyjne doprowadziły małopolskich tropicieli osób poszukiwanych do jednej z posesji na Podhalu, gdzie poszukiwany ukrywał się najprawdopodobniej od kilku miesięcy. Kryminalni objęli obserwacją budynek mieszkalny i przyległy teren. Wczoraj, około godz. 20, gdy z garażu wyjeżdżało audi, przystąpili do działania. Zatrzymali 50-letniego kierującego tym pojazdem. Równocześnie policjanci weszli do domu, gdzie na piętrze zatrzymali poszukiwanego lidera gangu. 51-letni przestępca był zaskoczony odkryciem jego kryjówki i policyjną akcją, nie stawiał oporu. Policjanci rozpoznali go, pomimo iż nieco zmienił wizerunek. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do małopolskiej komendy.

Zatrzymany 50-latek z Podhala, który dostarczał poszukiwanemu jedzenie i inne niezbędne produkty - usłyszał dziś zarzut pomocnictwa w ukrywaniu poszukiwanego, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 51-letni gangster, trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 lat.Małopolska Policja, s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Smok17.01.2022, 22:21
Znam kilka takich gangów, co zajmują się udzielaniem pożyczek na wysoki procent i pod zastaw nieruchomości. W dodatku drukują pieniądze, kiedy ich złapiecie? Banki się to nazywa.
pomyśl zanim coś chlapniesz15.01.2022, 07:56
Pytanie? po co w ten kraju pracować , skoro mozna żyć na wysokim poziomie nie pracując. Nie trzeba martwić sie o składki zdrowotnie i leczenie i o emeryturę i inne przyziemne sprawy . Lepiej utrzymywać takie niebieskie ptaki - nie sieja , nie orzą , a żyją jak kasta
Analityk14.01.2022, 17:57
Góralska gościnność. Za dudki .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl