15.01.2022, 19:23 | czytano: 2828

Słowenia wygrywa w Zakopanem. Polska na szóstej pozycji (zdjęcia)

Sobotni drużynowy konkurs na Wielkiej Krokwi w Zakopanem wygrali Słoweńcy. Na drugim stopniu podium stanęli Niemcy. Trzeci byli Japończycy. Polska drużyna w mocno osłabionym składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny i Paweł Wąsek zajęła dopiero szóste miejsce.
W serii finałowej jako pierwszy z biało-czerwonych swój skok oddał Piotr Żyła. Po skoku na odległość 122 metrów Polacy zajmowali siódme miejsce. O jedną pozycję naszą reprezentację podniósł Stefan Hula lądując na 119 metrze. Miejsce to utrzymane zostało do końca przez Jakuba Wolnego i Pawła Wąska, którzy oddali skoki odpowiednio na 132,5 metra i 130,5 metra.
W Pucharze Narodów na prowadzeniu pozostają Austriacy z dorobkiem 2896 pkt. Na drugie miejsce awansowali Niemcy z wynikiem 2857 pkt. wyprzedzając Norwegów z łączną ilością punktów 2730. Polacy z dorobkiem 1067 pkt. zajmują szóstą pozycję.