23.01.2022, 16:49 | czytano: 6698

Nowa formacja obrony cywilnej w Mieście

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Znika "Drużyna Ratownictwa Przeciwpowodziowego" pojawia się "Drużyna Ratownictwa Ogólnego". Formacja obrony cywilnej działać będzie przy Ochotniczej Straży Pożarnej na nowotarskim Kowańcu.
Ukazało się rozporządzenie burmistrza o rozformowaniu utworzonej w maju 2011 r. Drużyny Ratownictwa Przeciwpowodziowego przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu i powołanie w jej miejsce Drużyny Ratownictwa Ogólnego.
"Polecam dostosować strukturę organizacyjną Drużyny Ratownictwa Ogólnego do potrzeb wynikających z oceny zagrożenia Gminy Miasto Nowy Targ oraz nałożonych zadań. Polecam Komendantowi Drużyny opracowanie "Planu działania formacji", który przedłoży mi do zatwierdzenia. Plan działania formacji przechowywany będzie u pracownika merytorycznego Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Nowy Targ. Osobom wyznaczonym do służby w formacji obrony cywilnej nadaje się przydziały organizacyjno-mobilizacyjne na stanowiska w etatach osobowych Drużyny Ratownictwa Ogólnego po uprzednim uzgodnieniu wykazu tych osób z Komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu. Miejscem formowania Drużyny Ratownictwa Ogólnego jest siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu ul. Kowaniec 92" - napisał burmistrz Grzegorz Watycha w rozporządzeniu.

Drużyna działać będzie w oparciu o stan i wyposażenie nowotarskiej OSP.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
plandemia24.01.2022, 10:42
szykuja sie do w* rzad juz cwiczyl ucieczke z kraju, o ile juz nie uciekli
czytelnik110224.01.2022, 08:01
Po pierwsze:
- Burmistrz nie wydaje rozporządzeń.
Po drugie
- jedna wielka fikcja
PiterQ23.01.2022, 17:58
To w końcu przeciwpowodziowego, czy przeciwpożarowego, bo gdybym nie znał tematu, to bym postawił na przeciwpożarowe. A jest przeciwpowodziowe.

I jest tak jak ma być. Moderator.
Hylk23.01.2022, 17:26
Przeciwpowodziowa czy przeciwpożarowa?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl