24.01.2022, 12:26 | czytano: 5914

Związek Podhalan apeluje o jak najszybsze rozwiązanie sporu na "Podhalańskiej"

Prezes ZG ZP Julian Kowalczyk / arch. Podhale24.pl
- Apelujemy o jak najszybsze uspokojenie i doprowadzenie do wyborów nowych władz Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu do końca, zaprzestanie wszelkich działań odwetowych, które działają na szkodę nie tylko samej Uczelni ale i kształceniu studentów - napisał w oświadczeniu Julian Kowalczyk, prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce.
- My, członkowie Związku Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II, zasmuceni obecną sytuacją ostrego sporu w strukturach PPUZ w Nowym Targu, pragniemy publicznie zabrać głos, apelując o jak najszybsze uspokojenie i doprowadzenie wyborów nowego Rektora według kalendarza ogłoszonego przez Komisję Wyborczą na początku stycznia. Pozwoli to rychło uspokoić sytuację, która wyrządza w środowisku akademickim ogromne szkody i niepokoi mieszkańców naszego regionu.
Związek Podhalan w Polsce jest organizacją ukierunkowaną na ochronę dziedzictwa niematerialnego Górali Polskich i przekazaniu młodemu pokoleniu wartości, w których wychowali nas nasi ojcowie. Wśród nich honor i uczciwość były zawsze mocno podkreślane.

W tym duchu apelujemy o jak najszybsze uspokojenie i doprowadzenie do wyborów nowych władz Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu do końca, zaprzestanie wszelkich działań odwetowych, które działają na szkodę nie tylko samej Uczelni ale i kształceniu studentów, których dobro powinno być najważniejsze.

Zwracamy się również do władz, szczególnie Ministra Edukacji i Nauki, aby w tym gorącym okresie rzetelnie przyczyniły się do rozwiązaniem zaistniałej sytuacji w podhalańskiej uczelni, z której rozwojem łączą się wielkie nadzieje dla nas wszystkich. Polecamy te trudne chwile naszej Patronce Matce Bożej Ludźmierskiej z prośbą o Jej wstawiennictwo - dodał.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
tutejszy27.01.2022, 22:49
nie trzeba apelować - wystarczy sfałszowane dokumenty nazwać po imieniu w jak najszerszym gronie, opublikować, rozpowszechnić, przedstawić na każdej Radzie Gminy na całym Podhalu- bo to uczelnia Podhalańska- to nie firma biznesowa dla małej grupki dorobkiewiczów (nie po to ta uczelnia istnieje) na miły Bóg!!!! i parlamentarzyści podhalańscy!
mieszkaniec Podhala27.01.2022, 15:25
do czego jeszcze włozy swoja nure zwiazek podhalan, prezes Kowalczyk niech wypowiada sie w swoim imieniu , a nie w imieniu członków Zwiazku Podhalan , Hodorowicz niech przestanie macic , nikt go o to nie prosi by zadził w wszedzie nikt go tam nie chce w PWZ , a jego *** brac sie do roboty a nie politykowac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
z oddali26.01.2022, 16:49
Dobrzy są nasi studenci. Są inteligentni, śmiali - prawie wszyscy - chętnie się uczą. Słowem tu jest tak jak być powinno. Trzymamy się.
Podhalanka24.01.2022, 21:54
To jest naprawdę nie do wiary. Kogo jeszcze lub co ta szajka będzie próbowała zaangażować w ten cyrk? Ludzie co wy wyprawiacie??? Kościoły, msze, strajki, mało inteligentni studenci mieszający się w to bagno zaaranżowane przez świetego Stanisława hodorowicza, na każdego szukającego haków, byle by tylko dalej mógł sterować uczelnia jak Kaczyński państwem. To już nawet nie jest śmieszne? studenciaki otwórzcie oczy!
Osiol24.01.2022, 20:52
Pamiętajcie kto i jak zabiera głos co mówi to jak określa psychiatra... '' to watacha... Lokalna którą chce rozdawać karty która zna się z rautow imprez spotkań otwarć rocznic(gdzie darmocha
na koszt podatnika) to te pseudo elity gminne się kłócą ta uczelnia to koza żywicielka tam mln na koncie mln przyszłych dotacji grantów...
Nikt od cyca nie da się łatwo oderwać bo bez kozy żywicielki....
Emil24.01.2022, 18:38
Jak można przywołać Matkę Boską Ludźmierska
Jeżeli ma Pan odrobinę honoru to wzywamy Pana, my mieszkańcy Nowego Targu o natychmiastową dymisję.
fakt24.01.2022, 17:58
Jak można nazwać działaniami odwetowymi, jeżeli szef danej firmy, nie ważne, czy to uczelni, czy jakiegoś zakładu pracy chce wykonać założony projekt, to musi dobrać sobie odpowiednią kadrę, która podoła zadaniom. Puki co Hodorowicz i jego klan liczy na destrukcję przywołując ulice i zagranice, senatora Zająca, Związek Podhalan i msze gdzie odprawiona w intencji za spokój na Podhalance, pochwalony i bardzo dobry uczynek,
może przy modlitwie przyjdzie czas na opamiętanie, są znane takie przypadki, gdzie wiara leczy rozum i ducha.
Trudno doszukiwać się chęci współpracy osób powiązanych z p. Hodorowiczem, jego rodziną zatrudnioną na uczelni oraz p. Zięba jeżeli do całej rozróby jest zaprzężona grupa wywrotowców, wytwarzają kłamliwe informacje, tworzą grupy blokujące dostępu do rektoratu, zaszczuwają jedną kobieet która z wielką determinacją chce oczyścić środowisko, żeby uczelnię przywrócić studentom.
Klan do tej pory w ciągu piętnastu miesięcy zmienił trzech rektorów w tym jednego księdza Rektora Nowotarskiej Uczelni a teraz próbuje odwołać p.o. rektora panią Bianke Godlewską-Dzioboń. Związek Podhalan nie powstał po to, żeby na uczelni wprowadzać dodatkowy chaos, zamęt tylko dlatego, że Hodorowicz jest jego członkiem i próbuje wykorzystać do przetrwanie klanu Hodorowiczów na uczelni.
Pani BGD rozumiemy pani rozdarcie, ale musi pani być silna i oczyścić to środowisko zgodnie z posiadanymi prerogatywami.
Wierzymy w pani siłę i mądrość, mądrość kadry, będzie jeszcze normalnie.
Jak tak dalej pójdzie w sposób demokratyczny bez żadnych podtekstów będziemy zmuszeni zwrócić się z zapytaniem do PAN oraz Pana Prezydenta czy tytuł profesora licuje z takim zachowaniem.
Wiemy, że w wojsku osoby postępujące niegodnie pozbawiane są stopni.
Don Pepe24.01.2022, 16:07
Smutno patrzeć na ten obraz z perspektywy absolwenta tej uczelni. Kościół, Związek Podhalan i jeszcze inni próbują się wmieszać w tą sytuację co i tak nie pomoże, a raczej zaszkodzi. Stara prawda brzmi ,,jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze''.
mgr24.01.2022, 15:28
Teraz czas na papieża....
baca24.01.2022, 15:20
Ja się Matka Ludźmierska zbulwersuje, to jak przydzie to uwidzicie
Stara baba co zymbów ni ma24.01.2022, 13:32
Żadne apele, nawet te uświęcone, nie znaczą wiele naprzeciw "splendoru gronostajów" oraz tego, iż konkurencję i sąsiadki szlag, z zazdrości, trafi...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl