29.01.2022, 12:02 | czytano: 7290

Spółka Czorsztyn-Ski zdobyła dotację na budowę czteroosobowej kolei linowej

Fot. Czorsztyn-ski Kluszkowce / Facebook
Będą nowe atrakcje turystyczne na terenie resortu Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Spółka otrzymała dofinansowanie m.in. na budowę czteroosobowej kolei linowej oraz budowę trasy rowerowej typu Single Track - poinformowano.
Wczoraj, w imieniu zarządu spółki Czorsztyn-Ski, Sławomir Wiącek i Augustyn Groński, wspólnie z dyrektorem ośrodka Rafałem Jandurą podpisali umowę na wyczekiwaną dotację. Dzięki niej na wiosnę przyszłego roku ruszyć mogą roboty budowlane związane z realizacją nowych atrakcji turystycznych.
W ramach projektu „Kraina Śpiącego Wulkanu – III etap rozbudowy całorocznej stacji turystycznej, jako element rozwoju subregionalnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej” spółka otrzyma dofinansowanie w wysokości 5 371 561,12 zł. Zostaną one przeznaczone zostanie między innymi na budowę górnej i dolnej stacji kolei linowej oraz budowę budynku obsługi ruchu turystycznego, dostawę oraz montaż czteroosobowej kolei linowej, zakup armatek śnieżnych, budowę trasy rowerowej typu Single Track, a także na budowę geologicznej ścieżki edukacyjnej.

Koszt całkowity projektu oszacowano na 8 559 690,91 zł.

Źródło: Aneta Markus, Czorsztyn-Ski, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wyciąg w Ochotnicy30.01.2022, 12:31
No dość już tego głupiego gadania i paplania o wyciągu w Ochotnicy. Tamten to przynajmniej spółkę Ochotnica SKI powołal i miało się kręcić i wybudować wyciąg. A Tadziu bez przerwy przeszkadzał i mamił ludzi że on by już budował na olkowskim terenie na ale jurkowski że ponoć przeszkadza i się nie godzi na budowę wyciągu, Ale to była bzdura jak jurkowski mógł się nie godzić na budowę wyciągu jak choćby cała rodzina jurkowskich żyje z turystyki . Dziś widać jaka to była bzdura głoszona przez królczyka. Omamił ludzi i wygrał. I co zrobił ???? Gdzie ten wyciąg na Pólkowskim zboczu, gdzie wyciąg na Runku ??? Jak widać malutki populista zamieszał w głowie części wsi i teraz kpi sobie z mieszkańców.
Nic nie robi
Mieszka z rodzinką w Krakowie
Tu biedny Krzysiu zastępca lata sam nie wie za czym - aż mu nos wydłużyło od tego kręcenia
Tadziu pokazuje się tylko do zdjęcia ze strażakami
z Góralami z gospodyniami i to Ochotnicy wystarczy acha zapomniałem zrobił w Tylmanowej wielki projekt czytelni pod chmurką a w ochotnicy powstał kolejna książka kucharska a w sąsiedniej gminie czorsztyn buduje się kolejne inwestycje turystyczne które pobudzą i zdynamizują rozwój gminy no ale zawsze będzie można dojechać do pracy z Ochotnicy do Czorsztyna i tam poodmiatać im śnieg albo wymyć naczynia na zmywaku
Oj Królczyk - chłopie marny coś ty z tą gminą zrobił ??????????
Gadanie, gadanie, gadanie , i koniec ... twój i gminy - żałosne
Cyrhlo w Jamnem29.01.2022, 18:47
Brawo Rafał J. radzisz sobie doskonale i masz wpływ na rozwój gminy Czorsztyn. Jak byś zawarł znajomość z wójtem Ochotnicy Krolcykiem to on by ci podrzucił pare przepisów na gotowanie i cosnok no to już by było jak trza.
A może byś mu doradził jak mo drogę zbudować na cyrhle w Jamnym do swojego rodzinnego domu pustostanu zabiedzonego bo ponoć poukrywoł w budżecie gminy prawie 1 milion 800 tyś złotych na tą drogę - bo to mo być pamiątka jego po wójtowaniu
Mieszkaniec29.01.2022, 13:46
Zastanawiałem się gdzie jest vice wójt a tu proszę dyrektor.
Gienio29.01.2022, 13:03
To chyba od dawna było wiadome.Bez potrzeby by nie naprawiali starego wyciągu na placu
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl