03.02.2022, 11:03 | czytano: 6155

Od wójta zależy czy powstanie chodnik

Fot. Robert Miśkowiec
Czy w Ostrowsku przy drodze powiatowej powstanie chodnik od szkoły w kierunku kościoła? Nieprędko.
Na wniosek sołtysa Ostrowska sprawę budowy ok. 50-metrowego odcinka chodnika, zasygnalizowała na sesji radna powiatowa Józefa Guziak. Jak mówiła, pierwsza interpelacja w tej sprawie pojawiła się już w 2019 roku. Choć mijają już trzy lata, nic w sprawie budowy chodnika się nie wydarzyło. - Bardzo proszę o informację co do załatwienia tej sprawy celem przekazania jej mieszkańcom Ostrowska - poprosiła.
Tomasz Moskalik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, tłumaczył, że przy tego typu inwestycjach PZD współpracuje z gminami, które wskazują, które inwestycje drogowe na ich terenie są najpilniejsze i które mogą współfinansować. - Ta pomoc finansowa jest o tyle ważna, że na chwilę obecną mamy w trakcie przygotowania kilkadziesiąt dokumentacji projektowych, które są dofinansowane przez gminy. W przypadku gminy Nowy Targ jest analogicznie. W tym roku, jak i poprzednim, nie było deklaracji ze strony wójta, że będzie partycypował w kosztach dokumentacji projektowej, jak i później w kosztach realizacji, dlatego też to zadanie nie znalazło się w budżecie – wyjaśniał dyrektor zarządu dróg.

Dyrektor mówił, że był na miejscu zapoznać się z sytuacją. Jak tłumaczy, największym problemem jest to, że prywatne działki dochodzą do asfaltu. - Musimy mieć więc w tym przypadku decyzję ZRID. A w przypadku ZRID oczekujemy od gminy dofinansowania, bo to są duże pieniądze - wyjaśniał, sugerując, by sołtys i społeczność zwróciła się w tej sprawie do wójta gminy. - Jak wójt zadeklaruje pomoc finansową, to przedstawię sprawę na zarządzie – dodał.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Def04.02.2022, 11:13
Lepiej zrobić tor gokartowy i podnieść opłaty. Sami sobie wybraliście.
H2O04.02.2022, 08:43
Wójt?! maniak wielkości! Tylko wzruszy ramionami.
Miejscowy03.02.2022, 20:34
Przy drodze wojewódzkiej teź miał powstać chodnik ,ale to były tylko obietnice przed wyborami.I tak to trwa od wyborów do wyborów.
POlak03.02.2022, 13:49
Teraz ZRID i walka o odszkodowanie za zajętą ziemię, a później jeszcze właściciele będą musieli na swój koszt odśnieżać chodnik. Takie rzeczy tylko w POlsce. Jak chodnik jest gminny to niech go gmina odśnieża za pieniądze z POdatków.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl