10.02.2022, 13:37 | czytano: 4644

Przechodniom zagrażał śnieżny nawis. Pomogła straż (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Strażacy zrzucili nawis śnieżny zagrażający przechodniom ma ul. Tetmajera. Kierowcy byli kierowani na objazdy.
Po godz. 10 zakopiańska straż pożarna została zaalarmowana o dużym nawisie śnieżnym na jednym z domów tuż przy chodniku przy ul. Tetmajera. Na miejsce udał się dwa pojazdy Państwowej Straży Pożarnej, w tym samochód z podnośnikiem. W związku z realnym zagrożeniem dla przechodniów strażacy szybko usunęli nawis.
Roztopy związane z dodatnimi temperaturami oraz słoneczną pogodą sprawiły, że na dachach i rynnach domów pojawiły się lodowe sople oraz śnieżne nawisy zsuwającego się śniegu. Przypominamy, że to do właścicieli i administratorów budynków należy obowiązek usuwania śniegu i lodu z dachu tak, aby nie powodował on zagrożenia.

W skrajnych przypadkach z pomocą przychodzą strażacy lub inne służby. Przypomnimy, że wczoraj (10 lutego) strażacy usuwali lodowe nawisy na kamienicach przy ul. Kościuszki, tuż przy Krupówkach.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
na kredyt chyba10.02.2022, 20:27
Taką operację można w nagłej sytuacji raz zrobić , ale jedynie raz , a nie co chwila . To nie rola Straży pożarnej. Właściciel dostanie na pewno nakaż zamontowania na dachu na własny koszt tzw. płotków śnieżnych , chyba ,że to krewny burmistrza lub innego funkcjonariusza w Zakopanem . Płotki przeciwśnieżne spełniają doskonale rolę zabezpieczającą , a jeszcze lepszą kable grzewcze na dachu w rynnach .
Nadzwyczajna kasta10.02.2022, 17:36
Gdzie trzeba zgłaszać, by mi taką nieodpłatną usługę wykonali strażacy?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl