11.02.2022, 16:13 | czytano: 3293

Zmiana przebiegu trasy narciarskiej w rejonie "boru kombinackiego"

zdj. ilustracyjne/ UM Nowy Targ
NOWY TARG. Wykonawca prac budowlanych na nowym odcinku zakopianki - Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z. o.o. informuje, iż od poniedziałku 14 lutego br. zostanie zmieniony przebieg tras narciarstwa biegowego w obrębie tzw. "boru kombinackiego”.
Fragment trasy biegnący po asfaltowym odcinku ścieżki rowerowej „Szlak Wokół Tatr” zostanie zamknięty, a ruch narciarski zostanie przeniesiony na odcinek do tej pory nieczynny biegnący wzdłuż torów kolejowych, zgodnie z załączoną mapką.
14 lutego będzie przeprowadzana zmiana oznakowania, w związku z tym po trasie mogą poruszać się pojazdy wykonawcy. Trasa zostanie wyratrakowana po zakończeniu prac.

"Na odcinku trasy przebiegającym pod wiaduktem pozbawionym śniegu, należy odpiąć narty. Tutaj prosimy również o ostrożność ze względu na poruszające się w tym miejscu pojazdy z budowy. Pieszych korzystających ze zmienionego przebiegu szlaków, bardzo prosimy o poruszanie się poza torami narciarskimi" - apeluje nowotarski Urząd Miasta.


Zamknięcie fragmentu odcinka „Szlaku Wokół Tatr” planowane jest do 30 czerwca 2022 r. Na okres wiosenny wykonawca przygotuje objazd dla rowerów.

Na stronie www.biegowki.nowytarg.pl znajduje się szczegółowy opis szlaków narciarstwa biegowego w Nowym Targu.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
manfred12.02.2022, 22:38
Widzę, że nie tylko ja mam nerwy na ten mizerny objazd który tak hucznie jest zapowiadany.
kolarze i rowerzyści12.02.2022, 11:15
@blokowcy z dziećmi - po błocie, albo po ostrym żwirze, po którym niejeden robił "kapcia", bo jak się jedzie na asfalty, to się jedzie na szosówce, a nie na MTB.
blokowcy z dziećmi12.02.2022, 05:16
Proszę zrobić ten objazd dla rowerów asfaltowy. Kilkadziesiąt tysięcy więcej to nic w porównaniu, że 16 km nowej drogi ma kosztować 1 MILIARD, a może i więcej. W zeszłym roku było dużo dłużej nieczynne, niż to było zapowiedziane i jeździliśmy po błocie z dziećmi. 30.06 to już lato, a znowu przeciągnie się do jesieni.
Baca miescon11.02.2022, 22:47
Tyś jest BÓR KOMBINACKI już kiedyś pisałem to jest "BÓRT" i tyle.
Kentaki11.02.2022, 21:12
Do
Szczecin
Bo u nas w Szczecinie
Knt potęga Podhala11.02.2022, 21:07
Nic się nie robi to źle
Robi się coś też źle
SZCZECIN11.02.2022, 20:38
Mam pytanie do mieszkancow Nowego Targu.Jak mogliscie dopuscic bez zadnego sprzeciwu ,protestu by wycieli wam tyle pieknego lasu?!Pod droge?U mnie w Szczecinie cos takiego by nigdy ne przeszlo!Ludzie po prostu szanuja zielen czy las.Nie poznaje was gorale...
kolarze i rowerzyści11.02.2022, 19:06
A my znowu na wiosnę i lato rowerami w błoto, bo zakopianka ważniejsza...Jest wielu ludzi, dla których ta asfaltowa droga dla rowerów jest najważniejsza. Bo nie jeżdżą samochodami, bo jeżdżą rowerem dla zdrowia i kondycji. Następny rok z rzędu zmarnowany. Można było prowizoryczny tunel-zadaszenie zbudować tak, jak było pod mostem kolejowym, ale nas się spycha w błoto, a Miasto, które jest właścicielem ścieżki milczy i na wszystko się godzi. Co nas obchodzi zakopianka? Nas obchodzi własne zdrowie, bo na leczenie państwowe też słabo można liczyć.
eho11.02.2022, 16:34
Niemal codziennie od kilku lat chodzę przez bór kombinacki, przy którym zresztą mieszkam, tras narciarskich nie rozdeptuję, ale proszę mi powiedzieć jak mam się poruszać, gdy naprzeciwko mnie jedzie kilku narciarzy dwoma pasami jednocześnie. Patrzą na mnie wilkiem, bo to "ich miejsce" a ja śmiem się tu plątać i oczywiście - muszę usuwać się w zaspę jeśli nie chcę oberwać kijkiem. Żadnego, choćby jednego "przepraszam". A przecież nie tak mało pieszych chodzi przez las nie tylko w celach rekreacyjnych, ale z konieczności np. do pracy, na zakupy, więc proszę organizatorów o uszanowanie miejscowych i nierobienie tras po całej szerokości ścieżki, bo fruwać nie potrafimy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl