15.02.2022, 08:53 | czytano: 16333

Interwencja. Odchody w poczekalni

Fot. Czytelnik
NOWY TARG. "Dziś rano wchodząc do poczekalni na stacji PKP takie mamy widoki.... Nie wiem czy ktoś się tym zajmuje, dość, że poczekalnia otwarta jest krótko, to taki syf nas wita. Gdzie w ogóle obsługa MCK? Wstawiam zdjęcia, niech nasz urząd miasta widzi, jak jest w poczekalni - napisał czytelnik, załączając zdjęcia.
r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Buli18.02.2022, 00:15
@Rozmaryn nie kłóć się. Dyro robi kino i to jescze seniora
Rozmaryn17.02.2022, 05:37
No...kupa dziwnych spraw. MCK dziwnie działa. W sali widowiskowej wyświetlane są filmy dla średnio około 20 osób (widownia posiada około 500 miejsc) a dyrekcja w nieczynnej (byłej,przyszłej czy niedoszłej ) kawiarni organizuje koncert dla 50 - 60 osób. Wszyscy zadowoleni. Wszystko takie ... kameralne. Coś mi się wydaje, że ktoś sobie najzwyczajniej w świecie nie radzi. Szkoda było zachodu aby dziś tylko kameralnie działać. Wiem, wiem zaraz ktoś napisze, że przecież były koncerty na dużą ilość widzów. Owszem były ale albo organizowały takowe agencje albo byly finansowane przez miasto i połowa ludzi za darmo. I tak to leci kameralnie i leniwie
Ulka16.02.2022, 17:01
Jak widać w Nowym Targu zamiast kultury przez duże K jest wielkie G. Nowotarskie zespoły występują a Nowotarżanie jjeżdżą na wydarzenia kulturalne do Rabki.
senior16.02.2022, 16:49
Miejski "Dom" Kultury ma ponad 45 lat a Aneczka ma 16 więc co się dziwicie, że nie wie co było wcześniej. Przez ostatnie 5 lat próbowano zatrzeć ślady po działalności poprzedników ale my starsi pamiętamy.
Kadzenie16.02.2022, 12:32
Z pamiętnika Dyrektora Centrum Kultury w Nowym Targu:
?Rozpatrzywszy się wszystkiemu powoli, ujrzałem się w bardzo przykrym położeniu. Dyrektor - a naprzeciw lud na wpół dziki, chytry, chciwy i zabiegający tylko o to aby coś zyskać. I nie z nauki, ani tym bardziej z kultury ale z grosza. Widząc to wszystko, uczułem żal i tęsknotę, ale pomyślawszy sobie, iż na takim stanowisku tu w Nowym Targu więcej jak gdzie indziej zrobić będę mógł urządzanie Miejskiego Centrum Kultury rozpocznę i jak da Bóg dokończę. Odstąpiłem od rezygnowania i wziąłem się szczerze do pracy. Z wielkim mozołem i właściwie sam, bo lud miejscowy do niczego z chęcią nie chciał się dołożyć Miejskie Centrum starannie jest dziś porobione. Tętni życiem. Po latach zaniedbań poprzedników moich jest nie do poznania i z przeszłym wyglądem nie do porównania?. Non enim me. Ad populum.
Burok16.02.2022, 09:02
MCK jest po prostu za duży ! . Sam budynek główny , Ratusz , Muzeum drukarstwa , Budynki PKP . Ilu ludzi jest zatrudnione w calym tym projekcie ? , jaki budżet? , ilu mieszkańców ? . Są organizacje Pozytku Publicznego , może by dać im dach nad głową . Nikt na tzw PKP nie bedzie chodził bo i po co . Wszyscy chcą centrum . Nie będzie gospodarza , takiego by tam byl i pilnowal , to będzie jak jest i jeszcze do nikogo nie dotarlo :(
fdgp16.02.2022, 08:47
wielka afera z psimi odchodami
Pucybut16.02.2022, 08:01
Aneczko masz rację. Jeszcze nigdy nie było takiej kultury. Jeszcze w poprzednim roku jedliśmy z podłogi. Kłulismy się widelcem w policzek.nie pastowalismy butów. Aż przyszedł Andrzej i nas kultury nauczył. Chwała mu
Siostra16.02.2022, 05:42
Aneczko droga. Może specjalną szafę z urządzeniem nagrywającym w gabinecie dyrektora trzeba zainstalować. Niech pracownicy i oczywiście cała rodzina dokonuje nagrań. Oni widzą znakomitą pracę dyrektora MCK. Widzą jak dyrektor podniósł upadłą kulturę. Nigdy w Nowym Targu kultura tak znakomicie się nie miała. Była ona na bardzo niskim poziomie Ale...narodził się, dorósł, zdobył doświadczenie i objął stanowisko dyrektora Andrzej. Teraz Kultura to Kultura. Niech żyje dyrektor MCK w Nowym Targu !. Niech żyje wiceburmistrz odpowiedzialna za kulturę w Mieście. To jej, o jej działania i znakomite decyzje personalne doprowadziły do sytuacji, że Nowy Targ staje światową stolicą kultury. Nic tutaj nie funkcjonowało ale na szczęście pojawiła się JIS i za jej decyzją AL. To mówiłam ja siostra. Ha,ha wcale nie zakonna. Ale ksywkę żem wybrała. Siostra
Biglove15.02.2022, 23:11
Aneczko zrób sobie budyń wanilowy. Przyjechałaś tu, nie znasz miejsca. Obserwuj, ucz się, będzie dobrze.
czy to możliwe że...?15.02.2022, 22:12
Ktoś się pos... ze szczęścia, że poczekalnia wreszcie otwarta ?
Ogon15.02.2022, 20:06
Zarządzanie obiektami przerasta Lichosyta który jest śpiewakiem. Watycha ze Stegową też nie bardzo wiedzą co zrobić z dworem czy wieżą wodną. Cała trójka to porażka a obiekty już się sypią.
Aneczka15.02.2022, 17:26
Odnoszę się do wypowiedzi pana Ludwiga. Chciałabym zauważyć panie Ludwigu że w naszym skromnym miasteczku jeszcze nigdy kultura nie była na takim wysokim poziomie. Wszystkie koncerty, znani goście którzy odwiedzają scenę MCK to nigdy nie miało miejsca, wiec drogi panie, weź pan nie marnuj se energii na wypisywanie takich bredni. Idź se pan wypastuj buty bo wiecej pożytku z tego będzie.
Ocenka z Krakowa15.02.2022, 16:46
Miszelin
Ciekawą logikę macie tam na Krzywej. Taką abstrakcyjną. Że niby prowokacja. Z parkingiem i odpadającymi deskami też miała być prowokacja wandali. W komunikacie Watychy nawet miał być monitoring sprawdzany. A deski spadały z fuszerki odebranej osobiście przez wiceburmistrza z Maniów. Teraz też niby kiełbasa. Zabawne. W normalnym świecie nazywa się to nieudolność w zarządzaniu burmistrza i dyrektora, który chyba powinien wrócić do śpiewania. Facet jak jego szef ewidentnie sobie nie radzi.
;)15.02.2022, 16:36
najbardziej smutne to jest to że znakomita większość komentujących wiesza psy po wszystkich a nie po osobie która nabrudziła, to że ktoś po sobie zostawił taki syf, to raczej wina wychowania ;)

osobie która zrobiła zdjęcia wystarczyło chyba zgłosić do zarządcy fakt zabrudzenia (chyba że zgłosiła i nic z tym nie zrobił) a tak z braku braku wychowania zrobiła się sprawa polityczna
Pasendżer15.02.2022, 16:31
Abstrakcyjnym pomysłem żeby nie powiedzieć de?ym było przypisanie poczekalni dworcowej do MCK. Już prędzej MZK i tych Park&Rideów. No ale u Watychy wszystko jest na odwrót i jak zwykle wyszła z tego wielka kupa. No ale chcieliście Pinokia to macie
nowotarzanka15.02.2022, 14:34
Brak gospodarza w Nowym Targu po prostu nie ma burmistrza WSTYD jest tylko vice Jasiek
Ludmila15.02.2022, 14:29
Jezdrzę do pracy do Zakopanego rannym pociągiem.Spotykam przemiła panią sprzątająca ktora dba tu o porządek! . Niedam nic powiedzieć na to miejsce czy zarządzających tym Obiektem. W pociągu tez jest czysto wiec Was ludzie nierozumiem? O co Wam chodzi i kogo się czepiacie? Kto i kiedy to podrzucił ?, w jakim celu?
Super lupa15.02.2022, 14:25
Brawo za pomysłowość???? kiełbasa oraz chleb rozdeptany i roztarty po podłodze. Brakuje tylko tego specyficznego zapachu i było by idealnie. Niestety winowajca nawet się nie postarał na tyle aby wyglądało to realistycznie????
Ktoś15.02.2022, 14:14
Proszę nie zrzucać winy na pana Andrzeja Lichosyta! . W naszym nowotarskim parku też można spotkać odchody i nikt się nie rzuca do dyrektora Miejskiego Zakład Zieleni.
Miszelin15.02.2022, 14:10
Ludzie o co Wam chodzi???Czego się czepiacie Dyrektora?On jest od Kultury a nie od sprawowania kontroli czystość w poczekalni!!!To jest paranoja!!! Ogarnijcie sie !!! A moze to prowokacja Opozycji???
dwa15.02.2022, 13:44
Dworcowa Opera. Akt I: Kupa w poczekalni. Baryton Liryczny
karaluch15.02.2022, 13:31
Turyści ze swoimi pieskami. Czemu skupiacie na ludziach z MCK. To banda która do nas przyjeżdża jest za to winna. Przejrzeć monitoring i zdjęcia wywiesić w poczekalni.
aro15.02.2022, 13:27
Chaos UK
a prawie w zimie fontanna w rynku ruszyła :)
fbb115.02.2022, 12:24
A najlepsze w tej poczekalni jest, że jest ona czynna w wyznaczonych godzinach. Jednej zimy wieczorem - czekając na pociąg, poszedłem się zagrzać do środka. Niestety poczekalnia, zgodnie z tabliczką na drzwiach, była już zamknięta.
Tak zastanowiłem się - jeżeli pociąg jedzie ( szczególnie zimą) to poczekalnie powinna być otwarta, a czemu było inaczej ?
Anna15.02.2022, 10:59
Kolejny czytelnik, który dokucza Panu Andrzejowi Lichosytowi. To skandal. Tak nie można. Taki wspaniały człowiek, nieskazitelny, znający się na wielu rzeczach, znający się na wszystkim. Przecież on sam opowiada, że dworzec to nie jego sprawa. On tworzy nową kulturę w Centrum pustych pokoi i ścian. Nie potrzebna mu żadna tradycja i nowotarskie rady. Dajcie mu spokój z tym dworcem
z tąd15.02.2022, 10:42
Kiedyś to się ręce ,nogi na nartach łamało .Teraz brak zasięgu w tel.palpitacje serca z tego powodu. Tragedia.
mieszkaniec15.02.2022, 10:20
Jaki burmistrz takie miasto jakie miasto widać na zdjęciach.
Burmistrza interesuje jedynie kasa, te zdjęcia to efekt podniesienie sobie od nowego roku 2022 wynagrodzenia o prawie 100%.
Przepraszam, że na takie kalectwo głosowałem, brak kompetencji wychodzi dopiero w czasie zarządzania.
Jedyne pocieszenie, że do końca kadencji już nie dużo czasu pozostało i burmistrz zostanie juhasem na wypasie owiec.
Ludwig15.02.2022, 10:18
Burmistrzowie wraz ze swoim dyrektorem Lichosytem sprowadzili kulturę do podłogi. Te odchody to metafora miłośnika kultury, który nie wytrzymał po walentynkach
Krzywa 115.02.2022, 10:12
Ktoś poniżej pisał o urzędzie miasta, żeby się tym zajął itp. Mam ważniejsze spostrzeżenie i prośbę do urzędników.... Jak następnym razem będzie tak ogarnięty śnieg z chodników jak w tym roku, to niech się przejdą do pracy z podtatrzańskiej do szpitala. Myślę , że co mądrzejszy , to by się co najmniej zawstydził. Szczyt, żeby musieć wchodzić na jezdnię w celu pokonania drogi do pracy . I żeby to trwało dwa dni , to bym jeszcze zrozumiała (warunki trudne,zima zaskoczyła w zimie , że przyszła) Ale to trwało aż do czasu , kiedy słoneczko stopiło lód. Ja jako obywatelka nie interesująca się waszymi grami politycznymi , głosuję na to lub przeciwko temu co widzę i co mnie spotyka , choćby na ulicy. Kiedy następne wybory ? Papapappa wam wszystkim mam nadzieję ....
Chaos UK15.02.2022, 10:01
No i to jest właśnie odpowiedż na pytanie po co Watycha zrobił remont dworca. Po... U Watychy wszystko jest na odwrót na wet poczekalnia, która nie jest poczekalnią
kulturał15.02.2022, 09:49
Czytelniku ludzie z MCK maja czyścić ten syf? Niech UM kogoś tam zatrudni.
obok zakopianki15.02.2022, 09:44
Jedna z wielu atrakcji największej wsi na Podhalu...
Anty-syf15.02.2022, 09:40
Jak osoby korzystające z poczekalni nie będą same dbać o porządek, to najlepiej zamknąć poczekalnię i po temacie...
mieszkaniec15.02.2022, 09:27
Nie zawracajcie głowy dyrektorowi Lichosytowi jakimś sprzątaniem czy odśnieżaniem. Zajęty był organizacją koncertu córki radnegp P. Dajcie chlopu spokój.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl