18.02.2022, 10:50 | czytano: 5324

"Chwila deszczu i Stawiska pod wodą"

zdj. Czytelniczki Podhale24
NOWY TARG. Od lat mieszkańcy ul. Stawiska apelują o poprawienie stanu nawierzchni ich ulicy. Po opadach deszczu na drodze tworzą się kałuże, uniemożliwiające przejście, czy przejazd. Bajora mają kilkadziesiąt cm głębokości.
O sprawie pisaliśmy wielokrotnie.
Mieszkańcy się skarżą, że dotychczasowe rozwiązania nie przynoszą efektów. - Wyrównanie drogi nic nie daje, zasypanie tłuczniem nic nie daje. Jest zrobiony dół chłonny, ale on też nic nie daje - mówił już kilka lat temu jeden z mieszkańców ulicy.

Urząd Miasta tłumaczył, że "własność gruntu kończy się na asfalcie, a trzeba zrobić kanalizację opadową i doprowadzić ją do rzeki. Właściciele nieruchomości w dolnej części ulicy ogrodzili swoje działki i zatrzymali wodę na drodze, bo ona nie ma dokąd spływać".

Wkrótce problem ma zostać rozwiązany, ale na razie jest kiepsko. Zdjęcie przesłała nam Czytelniczka, która opatrzyła je komentarzem: "Chwila deszczu i Stawiska pod wodą".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Idol szuwarkaaaa18.02.2022, 21:57
?Wodnik szuwarek? ciekawe czy ulice na której mieszkasz sam robiłeś i finansowaleś ? A jak masz dane nie aktualne to zapraszam do UM na sprawdzenie danych :) miejmy nadzieje ze na kolejne święta Bożego Narodzenia przynajmniej główne ulice Miasta beda ładnie ubrane :p a tych co stać na drogę chętnie by zrobili gdyby tacy jak Ty nie utrudniali
Wodnik Szuwarek18.02.2022, 17:58
Jak widać na zdjęciu młaka nie jest na całej ulicy Stawiska tylko przy końcowych dwóch czy trzech posesjach. Tam mieszkają najbogatsi na ulicy i jak nie ma młaki to ulica jest ich i nie wolno nikomu jeździć , a jak jest młaka to ulica jest miasta i miasto ma zrobić odwodnienie.Jak na razie ulica nie jest miasta tylko tych co tam mieszkają więc niech sobie robią sami odwodnienie. Stać ich.
Blokers18.02.2022, 16:50
do "OSIOL" mam nadzieje że UM podchwyci twój pomysł i tak zrobią tylko pamiętaj posadki twoich ziomków też kiedyś przeminą
Osiol18.02.2022, 15:13
Najtaniej zmienić nazwę ulicy na Bagniska i utrzymywać że stan jest zgodny z nazwą i tworzy obręb widokowo kulturowo regionalno turystyczno naukowo chroniony do badań legu zab komarów i pijawek można to nie ruszając się zza biurka stworzyć minimalnym wysiłkiem....
Urzędnik18.02.2022, 13:10
Własności gruntów przecież są przekazane Urzędowi Miasta !! mieszkańcu wyrazili zgodę co prawda finansów nikt nie widział za grunty ale przekazane zostały gdzie Urząd wydaje decyzje na inne inwestycje i pozwolenia jak np. gaz na który Urząd Miasta wyraził zgodę - ale miejmy nadzieje ze UM Nowy Targ zapewni mieszkańcom jaka łódź czy ponton do użytku i przeprawy przez zalana ulice czy może straż pożarna będzie podejmować interwencje
ciekawy18.02.2022, 12:24
"... "własność gruntu kończy się na asfalcie, ..."
Teraz piłeczka po stronie mieszkańców. Notarialnie się zrzec swojej własności pod drogą na rzecz Urzędu Miasta i sprawa ulicy ruszy z kopyta. Urząd Miasta nie zainwestuje publicznych pieniędzy w prywatną własność.
Normalny18.02.2022, 11:30
Stawiska nie były by stawiskami gdyby nie woda.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl