22.02.2022, 11:11 | czytano: 1762

Więcej tras biegowych w Zakopanem? Jest na to szansa

Fot. Marcin Szkodziński
Dwie działki o powierzchni niemal 7 tys. metrów kwadratowych ma odkupić Zakopane z przeznaczeniem na przygotowanie tras do narciarstwa biegowego.
Zakopiańscy radni jednogłośnie zdecydowali o potrzebie zakupu dwóch działek na Danielowej Polanie. Zakup ma umożliwić przygotowanie tras do narciarstwa biegowego.
- To miejsce fantastyczne i jedyne, aby tam rozwijać narciarstwo biegowe zarówno w formie turystycznej jak i zawodniczej. Tam nigdy nie było przeszkód w postaci braku szerokości trasy. Miejsce to jest w dalszym sąsiedztwie z zabudowaniami. Tam samochody nie docierają i można to narciarstwo uprawiać - zaznacza Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta Zakopanego.

Działki, których zakup planuje zakopiański magistrat są w bliskim sąsiedztwie tras w pobliżu wlotu Doliny Białego. Leśne trasy, które są w tej okolicy oraz bliskość gór sprawiały, że trasy w tym miejscu utrzymywały się dłużej niż w innych regionach miasta i cieszą się dużym powodzeniem. Dodatkowym atutem jest oddalenie od ruchliwych ulic, co nie tylko zapewnia lepszą jakość powietrza, ale także miejsce, w którym można odpocząć.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Wyborca z ustupu22.02.2022, 12:25
DAjcie spokój z tymi trasami, i pisze to osobą która biega.
Przejechał raz ratrak w do biłaego i tyle go widzieli, trasy nie odgrodzone od ruchu pieszych, pełno ich tam, takich nie rozumiejących że na biegówach ani nie zatrzymasz się w miejscu ani nie skręcisz jadąc z górki zbyt szybko, zdziwienie pan z wózakmi jest ogromne wszedzie dzieci na jabuszkach i spacerowicze bo przeciez to dla nich taki ładny sztruks.
Chcecie coś zrobić dla biegaczy to podstawcie autobus i pojdziemy do koscieliska, gdzie krupa lepiej znacznie ogarnia temat niż Jason
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl