24.02.2022, 09:04 | czytano: 2282

Ks. prof. Józef Tischner pośmiertnie Honorowym Obywatelem Gminy Nowy Targ

Kadr z nagrania sesji
Taką decyzję podjęli na ostatniej sesji radni Rady Gminy Nowy Targ. Oprócz tego przyznali kilkunastu osobom i instytucjom tytuły Zasłużony dla Gminy Nowy Targ.
- To dla nas zaszczyt, że możemy pośmiertnie przyznać ten tytuł dla księdza profesora - powiedział przewodniczący Wiesław Parzygnat. W głosowaniu 19 radnych było za, 1 radny wstrzymał się od głosu.
Rada Gminy Nowy Targ przyznała również tytuły Zasłużony dla Gminy Nowy Targ: ks. Józef Milan - były proboszcz parafii w Dębnie, Józef Sowa z Dursztyna, Akiko Miwa z Harklowej, Mieczysław Wrocławiak z Harklowej, ks. prof. Robert Nęcek - przyjaciel i ambasador parafii w Harklowej, OSP w Knurowie, Julian Łukasz z Krempach, Franciszek Pacyga z Krempach, Kazimierz Dziga z Łopusznej, Kazimierz Tischner z Łopusznej, Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej, Marian Gromada z Ostrowska, Stanisław Szeliga z Pyzówki, Ryszard Pietras ze Szlembarku, Piotr Cyrwus z Waksmundu, Koło Gospodyń Wiejskich w Szlembarku, Bronisław Bryja z Waksmundu i dh Andrzej Wielkiewicz.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Betka28.02.2022, 16:33
Pośmiertnie nie przyznaje się tytułów Honorowego Obywatelstwa miasta , gminy etc. Ta zasada obowiązuje nadal. Każda osoba wcześniej musi wyrazić na to zgodę... zmarły już tego zrobić nie może. Był nadmiar czasu aby to zrobić za życia ks. Profesora.
antylewak25.02.2022, 09:08
@Osiol - czyj to cytat?
Bo jeśli ks Tishnera to troche się niekonsekwencja wkrada. Bo ks. był w zarzadzie fundacji Batorego która to na sztandarach ma tzw 'demokracje' i 'społeczeństwa obywatelskie'.
galerianka24.02.2022, 17:40
Dlaczego nie Dziwisz, jak w Zakopanem?
Bez-radny24.02.2022, 12:56
Czy ktoś może wie kiedy księdzu Nęckowi została nadana nominacja profesorska?
Osiol24.02.2022, 09:13
Proszę pamiętać cytat o demokracji

Dziesięciu analfabetów przegłosuje dziewięciu profesorow
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl