25.02.2022, 11:11 | czytano: 5746

Wiec poparcia dla Ukrainy - zapowiedź

Manifestacja na Rynku w Nowym Targu w 2021 r. /arch. Podhale24
NOWY TARG. W niedzielę 27 lutego na płycie Rynku o godzinie 16.00, zorganizowany zostanie wiec poparcia dla ogarniętej wojną Ukrainy.
- Zgromadzenie zostało już zgłoszone, będzie więc legalne - zapewnia w imieniu organizatorów Bogusław Pachniowski, szef koła Platformy Obywatelskiej w Nowym Targu.
s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN27.02.2022, 07:40
Do Rufio
Popierać Wolną Ukrainę można w różny sposób np. oddać krew czy przyjąć do domu. Ale niektórzy złapali wiatr pod skrzydła i pod szyldem platformy czy KOD-u chcą robić kapitał polityczny. Już to przechodziliśmy. I dlatego to chcę podkreślić z całą stanowczością, że nie jest mi z taką formą manifestacji po drodze.
mario26.02.2022, 20:08
@Wodnik dobrze pisze.
Poza tym Ukraina jest póki co dobrym buforem od Rosji.Na jej nieszczęście ma też bogactwa naturalne i przemysł.Ukraina to złożony temat nie na krótkiego posta.
Uważam,że jeśli upadnie to mamy spory problem.A gdy ten wystąpi bezpośrednio na naszym terytorium to możemy się w końcu jednoczyć jak za dawnych czasów bo tylko wtedy jesteśmy narodem.
PAL26.02.2022, 19:15
Zauważyliście że znikła pandemia ? tysiące uciekinierów na granicy a ni słowa o testach , kwarantannie cud prawdziwy cud nawet tu niema wzmianki o nowych zakażeniach
Rufio26.02.2022, 18:58
@Tadeusz Morawa - wypadło by sie douczyć historii. Wie pan czemu w II RP wiece poparcie organizował starosta ? bo wszyscy starości byli z nadania rządzącej partii. Jak się któryś próbował migać od partyjnych obowiązków to raz dwa wylatywał z roboty i na jego miejsce mianowano nowego, posłusznego. I stąd każdy starosta robił to co mu władza kazała. Kazali popierać to był wiec poparcia, kazali protestować to był wiec protestacyjny. Każdy urzędnik państwowy musiał się dostosować jeżeli chciał mieć pracę.
Formalnie partii i partyjek było na pęczki, a realnie liczyły się tylko tzw sanacyjne. Inni mogli najwyżej ostrożnie popyskowac, ale nie za ostro bo obóz w Berezie czekał.
Taki sposób organizacji wieców panu pasuje ?
To lepiej żeby pan nadal w domu siedział i się nie wychylał.
Może kiedyś pana potomek się bedzie podpisywał "syn T. Morawy co bohatersko w domu siedział protestując na kanapie".
Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN.26.02.2022, 18:31
Do Pana Wodnika
AK była właśnie organizacją apolityczną. Swoimi wypowiedziami poniżej Pan właśnie szczuje.
Pan Wodnik26.02.2022, 17:20
panie Morawa, synu żołnierza - ciekawe czy pana ojciec, wstępując da AK pytał się jaka partia to organizuje ? a było tych partii sporo, i żarły się ze sobą 100x gorzej niż dzisiejsze. Ale wtedy ludzie wiedzieli, że takie spory trzeba zostawić na inną okazję a jak trzeba wesprzeć walczących z naszym nieprzyjacielem, to się wspiera nie patrząc kto skąd przychodzi. I z tego brała sie siła polskiego podziemia, AK i ich następców. Jakby pana ojciec dzisiaj poczytał to co pan piszesz to by ze wstydu się spalił. Siedź pan w domu, i czekaj aż właściwa partia coś zorganizuje. Oby nie zorganizowała gdy już będzie po wszystkim.
Grażyna Mikołajska26.02.2022, 17:05
@Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN. Wiec poparcia niech organizuje, ten kto popiera i ten kto chce zorganizować. Nie ma żadnych wyznaczników.Nie ma Pan ochoty, proszę nie przychodzić i proszę przestać zygać. Inni przyjdą .Pozdrawiam.
delegadao26.02.2022, 14:47
tylu z was potrafi pluć na PO, ale na razie to JEDYNA organizacja która próbuje zorganizować wiec. Czemu starosta nie organizuje panie Morawa ? nie wiem, ale nie organizuje. Czemu nikt ze strony PIS nie organizuje ? można się domyślać. Ale palcem nie kiwnęli żeby coś zrobić. Potrafią tylko wspominać jak lata temu coś PO zrobiła albo nie zrobiła, a o tym co sami zrobili przez tyle lat to cicho... Jeszcze niedawno ich ukochany wódz obściskiwał się z Orbanem, Salvinim i LePen, nie przeszkadzało że biorą kasę od putina, paradują w koszulce z jego podobizną, otwarcie mówią że Ukraina powinna być w Rosji.. Teraz gdy putin okazał się bandytą to jakoś o tych sojuszach nie wspominają. Premier nagle zmienił zdanie, ale cały lokalny PIS nadal jest za Putinem. Ruscy agenci po prostu, z macierewiczem na czele.
Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN26.02.2022, 08:54
Organizatorem wiecu poparcia powinien być Starosta jako najwyższy przedstawiciel Rządu w Powiecie i Burmistrz Miasta Nowego Targu ,a nie partia polityczna. Tak było w II RP i tak powinno być dzisiaj.
Sikiera26.02.2022, 07:33
To miyndzy innymi wasa polityka doprowadziyła do tyj wojny a teroz bedziyciy wiece robić popaprańcy, bierciy siy lepiyj za wschodniom granice i bronić somsiada jak ześciy bata na niego ukrynciyli a wiec to se zróbciy /.../
ciekawy25.02.2022, 22:19
"Sposób na tzw. zmiotkę, czyli zamiatania pod dywan brudów dotyczących milionowych nadmiarowych zgonów w całej Europie idzie idealnie, a takich Was skłóconych i skaczących sobie do gardła to nikt nie widział. Mam pomysł może na początku rozliczmy bohaterów ostatniej ...demicznej wojny i dopiero zajmijmy się nową."
ciekawski25.02.2022, 21:58
Proponuję odświeżyć pamięć. W miejsce Rosji wpisać USA a w miejsce Ukrainy - Liban, Libię, Irak, Iran, Wietnam, Afganistan, Syria, Gwatemala, Honduras itd. itd. Czy media w Polsce zająknęły się, że Izrael bombarduje Palestynę a do Palestyńczyków strzelają jak do kaczek.
Proponuję odwiedzić kamery live na Ukrainie, może w końcu się ockniecie, że to kolejna próba skłócenia Polaków.(np. Kijów - Plac Europejski) Heh - dziwnym trafem kamery zostały zablokowane.

PS
"Z przykrością informuję wszystkich wiernych wyznawców świrusa, że muszę go tymczasowo zawiesić, powodów nie muszę tłumaczyć, a to, że szpitale otwieram to nie znaczy że dla was po prostu gościom obiecałem. Maseczkę ja zdejmuję ale wy noście żebyście nie zapomnieli że to tylko jego zawieszenie Wasz Adam wisiel... "
Spokojnej nocy wszystkim.
stop obłudnikom25.02.2022, 21:04
Dopiero co jeden szef Platformy Obywatelskiej obściskiwał się z Putinem, a teraz drugi szef koła Platformy Obywatelskiej w Nowym Targu będzie organizował wiec poparcia dla Ukrainy, trochę to dziwne, więc podobnie jak p. Tadeusz Morawa pozostanę w domu.
mbcz25.02.2022, 19:00
@szpilka, ktoś jest trollem, bo nie chce przyjść na wiec partyjny? Heh, nie wiem po co się platforma napina, chyba chcą ugrać coś wizerunkowo, ale o to będzie ciężko, bo ludzie jeszcze pamiętają ich przekręty i mało kto się daje nabrać...
kulawy koń25.02.2022, 18:35
Kiedyś przyjdą tutaj pod sztandarami Imperium Rosyjskiego,krzycząc: Urra! Urra! Rezać Lachy!
szpilka25.02.2022, 18:26
Widać tu sporo ruskich trolli! Trzeba by zrobić tak jak od wczoraj zrobiła INTERIA - zamknęła możliwość komentarzy pod artykułami dotyczącymi napaści Bandyty Putina na Ukrainę!
góralka25.02.2022, 17:44
Popieram Naród Ukraiński w ich walce z Putinem, ale na więc nie przyjdę. Ktoś się tu próbuje wypromować na nieszczęściu Ukrainy. NIGDY WIĘCEJ PO!!! Wypad POpaprańcy....
Entoni chopkins25.02.2022, 17:41
Polska frajerem narodów cała Europa I NATO ma gdzieś Ukrainę ale Polska się napina w imię czego bestialskich mordów na WOŁYNIU kolabotacji Ukrainy z Niemcami zabraniu Lwowa chwaleniu Bandery i jego ludzi nazywaniu ich bohaterami narodowymi Polaczki pamiętajcie historia lubi się powtarzać mam wrażenie że nasze media bardziej się przejmują ta wojna niż sami Ukraińcy i cała Europa
góralka25.02.2022, 17:38
Całym sercem wspieram Naród Ukraiński, ale na więc nie przyjdę. Dlaczego, bo nie zamierzam wspierać POpaprańców. Próbują się wypromować na nieszczęściu. NIGDY WIĘCEJ PO!!!
Nowotarzanin25.02.2022, 17:25
Nikt tak nie rozbroił i nie niszczył polskiej armi jak rząd Platformy Obywatelskiej gdy premierem był Tusk można popytać żołnierzy
wodnik25.02.2022, 15:22
Monia - ruski troll ??
- budowa płotu za miliardy zł, bez przetargów, bez stosowania się do prawa budowlanego, bez stosowania się do jakiegokolwiek prawa, z zajmowaniem prywatnych działek bez pytania - i dziwić się że ktoś nie chciał za tym głosować. Nie mówiąc już o sensowności budowania jakiegokolwiek płotu. Bo już dzisiaj wiadomo, że płotu jeszcze nie ma, a tych uchodźców tez nie ma i cały płot będzie po nic. Wystarczyły by zwykłe patrole.
-jakie jednostki na wschodzie likwidowali ?? przecież tam nie było żadnych jednostek bojowych - no może poza kilkoma WKU i jakimiś magazynami zaplecza, w takim stanie technicznym że nie było sensu tego trzymać (będąc w wojsku, widziałem na własne oczy jak to wyglądało) Wszystko było na zachodzie, bo od czasów Układu Warszawskiego nasza armia miała bronić się przed agresja z terenu Niemiec i w tamtą stronę atakować niosąc pokój i wyzwolenie klasy robotniczej z imperialistycznych okowów. No ale jednostek na wschodzie nie było, więc co mieli niby likwidować ? co za bzdury powtarzasz.
-Tusk człowiek putina ? może sie zdecydujcie czy Merkel czy putina, bo pogodzić sie tego nie da, a o jedno i drugie go oskarżacie. Jak wiadomo wszystko to wina Tuska, tylko nie wiecie nic konkretnego. Ale ciekawe w takim razie czyim człowiekiem jest Kaczyński ( bratający się z najlepszymi przyjaciółmi putina, Orbanem, Salvinim, LePen), czyim człowiekiem jest Macierewicz (rozłozył polski wywiad, dzięki niemu nie mamy śmigłowców. A przez wstrzymanie wszelkich przetargów w armii od lat nie ma nowoczesnego wyposażenia. Ile okrętów ma polska Marynarka Wojenna ? jeden zabytek podwodny i dwie równie zabytkowe fregaty w takim stanie, że wciągu 20 lat tylko dwa razy wystrzeliły - bo nikt nie jest w stanie zagwarantować że przetrwają taki eksperyment. Ile mamy dronów i jakich ? - o wojsku można by długo, bo to jest problem wojsk pancernych, przeciwlotniczych, śmigłowców, dyslokacji, organizacji i ludzi, a nawet karabinów i amunicji. Ale czy takie osłabienie armii nie jest działaniem wprost na rzecz rosji ? a odpowiada za to PIS. Odkąd rządzi nie zrobił nic, tylko demolował to jeszcze jakoś działało. Zapomniałaś ile lat już rządzą ? Dokładnie tak jakby chciał putin. Więc kto jest człowiekiem putina ?
W ubiegłym roku w sztabie generalnym prowadzono takie gry wojenne, czyli symulacje realnych walk- z założeniem że rosjanie nas zaatakują. I jakby nie kombinowali nasi dowódcy, to wychodziło że w trzy dni Polska będzie opanowana. To nie jest tajemna wiedza, bo generałowie podzielili się tą wiedzą z publiką- sami się wystraszyli i chcieli zwrócić uwagę. Można było przeczytać w wielu miejscach. Brał w tym udział m.in. min Błaszczak. I co zrobił ? nic. Powiedział ze kupi Abramsy i nowe samoloty. Za 10 lat. Wojskowi go wyśmiali - po cichu, bo oficjalnie - to można z roboty wylecieć.
No i dzisiaj patrząc na to co się dzieje na Ukrainie - aż a strach pomyśleć co będzie gdy przyjdą po nas. A przyjdą. Bo co to za imperium bez priwislinskiej obłasti.

Dzisiaj trzeba wspierać Ukraine, tak jak kto potrafi. Niech to będzie tylko udział w wiecu, zawsze lepsze to od obojętności albo szukania winy Tuska.
Nie zachowujmy się jak francuzi w 1939 , którzy nie chcieli umierać za Gdańsk, schowani za swoja linią Maginota myśleli tak samo jak Monia, Morawa, Juhas, Osioł, Wyrocznia... a pół roku później Hitler świętował w Paryżu a oni mieli własny rząd Petaina
Osiol25.02.2022, 15:17
Do Rufio
Ale ci mózg wyprali
Zapomniałeś że w tej strefie NATO miało nie być wojsk....
W tej strefie nie miało być broni atomowej a Suwałki u nas a Rumunia kto silosy na tomahawki kopie...
Kto z kim próbował przewrót na Białorusi zrobić...
Kto z kim na,, majdanie '' obalał...zeznania Powell przed komisją senacka 5mld obalenie Janukowycza kosztowało...
Ale cie pociesze były min zdrowia i aktualny premier wyprzedawali już kilka miesięcy temu akcje, grunty pod Wrocławiem i ćwiczyli ewakuacje
A Ty masz samolot ucieczkowy... Czy Twoja rola w tym to wizytą na WKU i stawienie się w jednostce
fan teorii spiskowych25.02.2022, 14:30
Polecam na YouTube :
Plan Zniszczenia Polski Poprzez FAŁSZYWY Atak Rosji na Ukrainę! - Analiza Ator Przepowiednie Finanse
UE25.02.2022, 14:26
Ci co plujecie i wozicie się po Ukraincach,oby was to kiedyś nie dopadło...
Tirek25.02.2022, 14:17
Niech firmy transportowe wyślą swoich pracowników z Ukrainy. Kto teraz będzie jeździł, wyciągał karty itd itp ok Dziady się posypią. A polscy u Niemca jeżdżą.
Patriota25.02.2022, 14:11
Wy szykujcie bron i budujcie schrony, a nie marsze poparcia!!! bo putin za miesiac bedzie w Polsce!!!
PAL25.02.2022, 14:05
Putin zrozpaczony nie obejrzy sodomitów w Eurowizji tak straszne sankcje nałożyła UE wykluczając Rosję z tego cyrku Niestety nasi politycy niczego nie nauczyli się z klęski 1939 a ponoć premier jest z wykształcenia historykiem i chyba wie jak kończą się sojusze z Angolami
Rufio25.02.2022, 13:56
I bardzo dobrze, że ktoś taki wiec organizuje. Platforma ? nie szkodzi. Bo ci ze strony PISu siedzą cicho, im putin nie przeszkadza, bandycki napad nie robi wrażenia. Co się dziwić jeżeli ich wódz kumpluje się ze zwolennikami putina, nie szkodzi im ciągnięcie milionów ton ruskiego węgla i rozbrajanie polskiej armii przez macierewicza. Najbardziej prorosyjska organizacja w Polsce to PIS. To jakby mieli coś organizować przeciw swoim. Dlatego gwiazda pienin siedzi cicho, posłowie i senatorowie pochowali się i udają że ich nie ma. Te różne kluby gazety polskiej i kółka radiomaryjne, które tyle maja do gadania przy okazji aborcji, gdy ludzi się zabija w sąsiednim kraju to milczą - nie przeszkadza im to.
Gdyby zorganizowali wiec - poszedł bym. Ale siedzą cicho.
No więc niech PO zrobi wiec. Przyzwoici ludzie powinni przyjść, pokazać że im nie jest obojętne. To nie chodzi o politykę, ale o przyzwoitość.
Tam giną ludzie, napada się na wolny kraj tylko dlatego że bandzior uznał "że nie ma powodu do samodzielnego istnienia", że nie ma takiego narodu... Panie Morawa, wstydziłby się pan. Przy każdej okazji podpisujesz się pan - syn żołnierza AK - jakby to była pana zasługa że ojciec był zołnierzem. Ale gdy trzeba przyzwoitości, to pan bedziesz stał z daleka,bo nagle sie stajesz apolityczny. Ale gdyby kto inny organizował, ktos ze strony PISu, to by panu apolityczność do głowy nie przyszła ( w ilu "imprezach" patriotycznych robionych przez pisowskie władze pan brał udział ? mało to zdjęć w necie ? ) Albo jakaś Monia, jakieś brednie z TVP powtarzająca. Jakie to ma teraz znaczenie ? Trzeba odłozyć na bok takie idiotyczne spory, wspierać tych co tam daleko walczą o swoja wolność. Bo jak oni padną, to w dalszej kolejności i na nas może przyjść kolej.
Wyrocznia25.02.2022, 13:08
Ludzie to jednak nie potrafią samodzielnie myśleć bez wspomagania telewizją. Czasami wydaje mi się, że mam do czynienia z programowanymi robotami. Teraz massmedia i politycy chcą nas wciągnąć w wojnę, ale pamiętajcie, że to nie oni pójdą na front walczyć, a plebs przykuty do telewizorów.
Osiol25.02.2022, 12:45
Może zacząć formować oddziały ukraińskie i wysyłać aby pomogli bronić ojczyzny wszak 3mln ich jest to jak nic 2mln armię by stworzył

A tak to chlopcy w rurkach pod tęczową flaga krzyczący to śmiech Rosjan wzbudzać będą
Apropo kiedy pobór na WKU za tydzień
Juhas25.02.2022, 11:47
Oczywiście wszyscy obowiązkowo kredki weźcie!
Ukraina już dawno jest sprzedana,S...jden już coś mamrał kiedyś,lepiej było im się poddać,przynajmniej nie było by tylu ofiar!
Teraz niech dziękują tym co stworzyli euro...dany w Kijowie i Mińsku,jak zwykle nasze elyty na pierwszym froncie,jak przyjdzie co do czego to spier...z kraju!
Tadeusz Morawa, syn żolni9erza AK-WiN25.02.2022, 11:40
Poszedłbym gdyby to było apolityczne.
88825.02.2022, 11:38
Idźcie lepiej rozbierać NS2... i ucałujcie putina tam gdzie ma najgrubsze nogi...
Monia25.02.2022, 11:24
Platforma organizuje więc poparcia,ślę yo żałosne,ludzie z tej partii byli przciw budowie płotu na granicy likwidowali jednostki wojskowe na wschodzie,Tfusk człowiek putina itd.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl