26.02.2022, 09:05 | czytano: 4794

Uczniowie z Szaflar ćwiczą w hali pneumatycznej

Fot. Piotr Ścisłowicz / UG Szaflary
Na czas budowy nowej sali gimnastycznej uczniowie Szkoły Podstawowej im. Augustyna Suskiego w Szaflarach odbywają zajęcia z wychowania fizycznego w hali pneumatycznej, którą kupiła i postawiła gmina.
Powierzchnia zadaszenia hali to 800 m.kw., a wymiary boiska to 20x40m. Kosztowała 370 tys. zł i jak zaznacza wójt Rafał Szkaradziński, dobrze się sprawdza.
Uczniowie szkoły przed lekcjami wychowania fizycznego przebierają się w stroje sportowe w budynku szkoły, następnie w ubraniu wierzchnim przechodzą do hali pneumatycznej, gdzie uczestniczą w zajęciach sportowych.

Hala służy też grupom sportowym, m.in. piłkarzom ręcznym UKS Świt, LKS Szaflary, AP Szaflary, ATRANS Szaflary, którym udostępniana jest bezpłatnie. Aktualnie obłożenie hali jest pełne codziennie do godz. 20.00 i 21.00. Zainteresowanie korzystaniem z hali jest bardzo duże.Na okres wakacji hala zostanie rozebrana, wróci z nowym rokiem szkolnym. Nowa sala gimnastyczna ma zostać wybudowana do końca tego roku. Potem, jak mówi wójt Rafał Szkaradziński, hala pneumatyczna nadal będzie własnością gminy.- Będzie postawiona na terenie gminy i nadal będzie służyć naszym mieszkańcom - dodaje.
oprac. r/ UG w Szaflarach
Może Cię zainteresować
komentarze
mamusia26.02.2022, 11:52
Nad Dunajec pobiegać,kamieniami porzucać, celność trenować, jak jest możliwość w zimie na krach popływać(sorki,telefony mogą zamoknąć) a nie pod ,,pierzyną,, .Rosną nam ,,sietnioki,,.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl