28.02.2022, 13:30 | czytano: 6780

Zamknięcie mostu w Trybszu. Gdzie objazdy? Co z komunikacją pasażerską?

Fot. Robert Miśkowiec
1 marca firma z Ochotnicy Dolnej, rozpocznie na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, rozbiórkę mostu na Białce w Trybszu. W jego miejscu ma powstać zupełnie nowa przeprawa.
Objazd, jak poinformował Urząd Gminy Łapsze Niżne, prowadzić będzie drogami oznaczonymi zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu - przez Czarną Górę i Falsztyn. To znaczne wydłużenie, dla mieszkańców prawie całej gminy Łapsze Niżne, drogi do Nowego Targu z kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Najkrótsza trasa prowadzić będzie przez Czarną Górę, ale stan tej drogi jest fatalny (na zdjęciu poniżej). "Nakładem pracy pracowników ZGKM prowadzone są doraźne prace bieżące związane z poprawą stanu nawierzchni drogi do Czarnej Góry. Wniosek o dofinansowanie generalnego remontu tej drogi został ponownie złożony do Rządowego Programu Polski Ład. Szacowany koszt przebudowy tego odcinka to ponad 4 000 000 zł" - poinformował łapszański urząd.


Gmina czeka też na ostateczne pozwolenia i zgody na budowę mostu zastępczego na Białce, który ma wykonać wojsko. Prace zaplanowano na przełom marca i kwietnia.

Komunikacja zbiorowa odbywać się będzie objazdami, do dnia uruchomienia przeprawy zastępczej. Większość kursów zaplanowano przez Czarną Górę. Przewoźnik obecnie nie przewiduje wzrostu cen biletów.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ubot02.04.2022, 20:33
Odsunac wojta od tego kro...w trybie natychmiastowym!!!!!!!!
Bandyctwo
WOJTEK11.03.2022, 15:58
M.N...Widać że aż promieniujesz inteligencją przeczytaj swój wpis dokładnie ile w tym wpisie jest błędów! Też polecam szkołę może jednak coś pomoże. A co do śmietanki od łopaty to sądzę że z Twoim tak błyskotliwym polotem śmiało możesz być nawet brygadzistą tej ...
M.N.11.03.2022, 06:26
Czytam te wypowiedzi, poziom waszej inteligencji to porazka.Do szkoły jeszcze raz a i to nie pomoze.A co do obroncow wojka jestescie załosni. Cala ta smietanka z wami razem do łopaty....
Pasażer04.03.2022, 22:19
Firma IBERT posługuje się autami zdezolowanymi, patrzeć, kiedy zaczną koła odpadać na dziurawej drodze w Cz. Górze. Szkoda mi kierowców, pracujących w tej firmie. Trasa jest bardzo dochodowa, a pan z Krakowa nie pozwala wchodzić innym przewoźnikom na tę trasę - już jednego przewoźnika zniszczył i nie ma odważnych, by pokazać krakusowi, czyja ta ziemia jest.Tak fatalnego transportu nie posiada żaden przewoźnik w powiecie.
obcy03.03.2022, 08:14
Kto tu winien? Dobre pytanie na pewno nie rada bo takiej w gminie niema jest i owszem ale bezrada. Opozycja nie istnieje! Chyba jednak wójt skoro podejmuje jednoosobowo decyzje więc sprawa jasna jak słonce! Przewodniczący rady przeczyta to co ma napisane nie wiem może przez sekretarz gminy ?.... nie mylić z radą ta nie jest w stanie niczego napisać. Jest radny który często coś tam bulczy ale trudno to zrozumieć o co Mu chodzi!I tak wygląda współpraca samorządu z mieszkańcami. Nie róbcie na siłę z wójta bohatera!
hahuś02.03.2022, 17:35
Dolek nie dokuczaj pani blond bo to była Pani dyrektor szkoły w Trybszu, która wprowadzała światowe menagerskie zarządzanie razem z poprzednim wójtem oddając JEJ szkołę w ręce fundacji. Tej Pani Już podziękujemy !
kto tu winien?02.03.2022, 13:01
dołek!!! Nie nakręcaj tej spirali odnośnie budowy mostu która tak dzieli mieszkańców tej gminy. Jeśli chcesz wchodzić wójtowi w cztery litery to twoja sprawa masz takie prawo ! Działając w taki sposób nie pomagasz wójtowi przeciwnie taki wpis działa na szkodę wójta i całej gminy.Wygląda na to że radni przestali korzystać z rozumu? Drugi wazeliniarz to Alan który to ma dwóch wójtów jak rozumie jeden godny naśladowania a nasz by powiedział że się nie da! To wszystko zakrawa na zupełny brak wiedzy o samorządzie.
Alan02.03.2022, 10:00
Panie Wójcie brawo!! Pan jest najlepszym przykładem, że nie należy się poddawać. Niech Pan się nie przejmuje tymi, którzy choćby Pan nie wiem co zrobił i tak będą negatywnie nastawieni i będą pluć na Pana cały czas. Upór z jakim dąży Pan do realizacji tego mostu jest godny naśladowania. Nasz wójt by stwierdził, że się nie da i już. Wielu kładzie Panu kłody pod nogi a Pan po prostu przeskakuje. Jestem Pana wielkim zwolennikiem i cieszę, się że mamy takiego wójta, pracowitego i dobrego dla ludzi. brawo
sory02.03.2022, 09:38
Tak to już jest kłamstwo ma krótkie nogi jak mówi przysłowie! Jak widać gmina opiera się jednak w pewnym sensie na kłamstwie w efekcie mamy to co mamy! Mam jednak nadzieje że tak wójt jak i rada się opamiętają i zaczną myśleć nad tym jakie decyzje podejmują.
Maria02.03.2022, 09:07
Do YX. Też oglądałam sesję i uważam, że nie da się odpowiedzieć zwykłym Tak Lub Nie bo faktycznie wiele może się jeszcze wydażyć, więc nie dziwię się, że wójt nie chciał podać konkretnej ostatecznej daty. Ale skoro w twoim słowniku są te dwa proste słowa itp zadam Ci pytanie,abyś odpowiedział TAK lub NIE. : Czy przestałeś już bić swoją żonę?
dolek02.03.2022, 09:01
do miron:
Właśnie też oglądałem sesję i chciałem zapytać co to za brunetka z takim polotem intelektualnym? A ta blondynka co koło niej siedziała i tylko coś tam podpowiadała... - chyba brunetka jest rzeczniczką blondynki!? tandem niesamowity :-) zero konkretów, zero argumentów tylko pretensje... Wykład Wójta na temat mostu był dla mnie otwarciem oczu. Kłamstwa które niektórzy wypuszczają w przestrzeń, i w które wielu pewnie uwierzyło zostały obalone, a ten radny co na końcu wstał i powiedział, że wójt dokonał niemożliwego jest dla mnie potwierdzeniem, że grupa nieprzychylnych tej władzy osób z Trybsza po prostu próbuje go oczerniać i atakuje na każdym kroku. A jak wójt obnażył te kłamstwa to nagle obraza :-). A mówisz, że wójt kogoś na tej sesji zaatakował? ja widziałem napastliwą brunetkę, u której słusznie wójt zauważył brak czytania i słuchania ze zrozumieniem. Widzę ty też masz z tym problem, więc odsyłam do tzw. trybu warunkowego. Teraz Wójt powinien jeszcze na swój profil wrzucić podobny wykład, żeby ludzie mogli porównać sobie kłamstwa powielane przez niektórych w Trybszu z faktami i datami. To bardzo potrzebne Panie Wójcie !
Uczeń01.03.2022, 23:26
Tragedia nie ma jak dojechać do szkoły czy pracy bus doNT 6:40 następny 8:30 do NT a ci z ludźmi którzy mają na 9? Trzeba siedzieć na dworcu i czekać . ...
fk01.03.2022, 19:57
W naszym kraju dużo się buduje i remontuje mostów. Bardzo rzadko a na drogach powiatowych prawie nigdy nie robi się mostów objazdowych.Należy przecierpieć parę miesięcy aby potem mieć radykalna poprawę sytuacji.Mosty objazdowe są drogie. Każdy z nas od czasu do czasu wykonuje duży remont w domu. Czy na ten czas buduje prowizoryczny domek w ogrodzie lub przenosi się do hotelu.Nie! zaciska zęby wyciera codziennie kurze, żyje w trudnych warunkach w remontowanym budynku , byle do zakończenia remontu, a często bywa to wiele miesięcy.
aleksander01.03.2022, 18:49
Miron... nie miał chłopczyk gdzie nabyć tej ogłady, wykształcenie raczej słabe, to i kultura ma wiele do życzenia takie postępowanie może nosić znamiona prostackiego zachowania! Podhalanin... zgoda po co się wtrąca niepotrzebnie w zadania powiatu! Most nie leży na terenie gminy Łapsze też tego nie rozumie. Gdyby rada była w stanie myśleć w co mocno wątpię to nie było by takich kretyńskich pomysłów! Teraz wszyscy winni tylko nie Ci mędrcy z gminy! Też kiedyś chciało by się powiedzieć miałeś chamie złoty róg a pozostał tyko smród.
Podchalnin jeżdżący na Spisz01.03.2022, 15:22
Do Miron, nie jestem stronnikiem wójta (moim zdaniem niepotrzebnie gmina się wtrąca w zadania powiatu) ale nigdzie wójt nie gwarntowal mostu zastępczego do marca a to co cytujesz to jest napisane wyraźnie jak dobrze pójdzie xd
Mam nadzieję i wierzę że ten most zastępczy zrobią do Wielkanocy. Każdy krytyczny a mało kto wie ile różne pozwolenia trwają. Pretensje można mieć do Krepach bo trzabylo zrobić ta drogę objazdową i wstawić znak że mogą korzystać np. Tylko mieszkańcy Trybsza, Wyznych itd. Tak aby wyeliminować niepotrzebny ruch. Most kiedyś by zrobili a droga bh została z korzyścią dla choćby rowerzystów czy właścicieli pól
Miron01.03.2022, 12:08
Oglądałem sesję, Łapszański Ch..m bo tak trzeba go nazywać raczył zaatakować mieszkańców, którzy przyszli z jednym pytaniem, kiedy most zastępczy, a ten prostak zaatakował ludzi jakimiś hitami, czy kitami. A obrażanie Pani, którą wywołał do odpowiedzi jest żenujące. Kawał dz...a, kolejni radni.....nikt nie umiał stanąć w jej obronie. Sesja nie jest do załatwiania prywaty Spiski Księciu od siedmiu boleści. Coś zacytuję wypowiedź Jamroza na tym portalu:
"- Wojsko zrobiło rekonesans pod kątem możliwości urządzenia mostu tymczasowego i potwierdza taką możliwość - relacjonuje wójt Jakub Jamróz. - Przed nami uzgodnienia środowiskowe, pozwolenie wodnoprawne i pozwolenie na budowę. Długie procedury które spróbujemy skrócić przy przychylności urzędów. Wysłaliśmy pismo do PZD z prośbą o przesunięcie terminu wejścia w teren wykonawcy do marca 2022. Jak dobrze pójdzie do tego czasu zdążymy mostem. Mam nadzieję, że do lutego zdążymy z dokumentacją i budową. Jest naprawdę dużo do zrobienia ale wierzę, że z przychylnością kilku urzędów uda się to zrobić." - wczoraj się tego wyparł i twierdził, że ta Pani go źle zrozumiała.....On nigdzie nie powiedział, że most zrobi do marca.....a powyżej co jest napisane??
YX01.03.2022, 09:46
Objazdy wyznaczone, albo w fatalnym stanie, droga do Czarnej Góry, albo w trakcie remontu, droga powiatowa w Niedzicy. Kto obejrzał sesję to usłyszał tłumaczenia Pani Radnej Powiatowej oraz Pana Wójta. Co użytkownikom tych dróg mają dać przeprosiny i tłumaczenia, jeżeli będą utrudnienia utrudnień. Przy właściwym zarządzaniu taka sytuacja nie miałaby miejsca, bo najpierw prace remontowe powinny być ukończone, a dopiero później powinno nastąpić zamknięcie mostu. Ale Gmina Łapsze Niżne rządzi się swoimi prawami, chaosem, arogancją i butą. Największym atutem tej Gminy jest Pan Wójt - wspaniały mówca, który jednak nie umie jasno odpowiedzieć na zadawane pytania. U Niego w słowniku nie ma takich prostych słów jak TAK i NIE, bo z takich odpowiedzi najtrudniej później się tłumaczyć, by wyszło na korzyść władzy.
yxyx01.03.2022, 08:55
Genio a kto wybrał to badziewie do gminy? Oglądałem na żywo sesje i miałem nadzieje że ta sytuacja będzie bez żadnej ściemy, rzetelnie rozwiązana! Radna która chciała przybliżyć mieszkańcom gdzie leży problem no niestety to zero rady gminy na to nie pozwoliło! Dziwne jest że radna która jednak słynna jest raczej z ciętego języka na takie traktowanie pozwala co niektórym radnym? Kłopoty to chyba dopiero będą. Drogi dojazdowe w fatalnym stanie a władze gminy bujają dalej w obłokach!!!
Gienio28.02.2022, 20:32
Do :spiski: Takiego macie wójta! Tak dba o Gminę. Trzy lata projekty i g......no z przeprawy
Spiska28.02.2022, 20:00
Dlaczego most zastępczy tak późno?Zgoda na przeprawę przez most postawiony przez wojsko otrzymano po protestach jesiennych, był czas na przetargi,zgody itp
Gienio28.02.2022, 19:38
Brawo firma IBERT! Dziękujemy za to że nie podnosicie cen biletów! Oby tylko było zrozumienie wśród pasażerów. Bo to jest trudna sytuacja dla was i klijentów.
ze wsi28.02.2022, 16:40
droga Trybsz - Czarna Góra to zdjęcie wiele mówi o tym jak będzie wyglądała podróż objazdem, oby tylko objazd nie trwał kilka miesięcy.
J2328.02.2022, 14:20
Ciekawe ile lat będą grzebać się to firma uduś .]ich prace rozgrzebane ciągną się latami,
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl