02.03.2022, 13:16 | czytano: 2613

Obywatel Węgier kierował nietrzeźwy, a pasażer chciał przekupić policjantów

Policjanci zatrzymali w Białce Tatrzańskiej 32-letniego obywatela Węgier, który kierował autem w stanie nietrzeźwości. W trakcie zatrzymania, pasażer chciał wręczyć policjantom łapówkę, by ci puścili ich wolno. Teraz 33-latek odpowie za próbę przekupienia policjantów, za co zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Tatrzańscy policjanci w Białce Tatrzańskiej zatrzymali samochód na węgierskich numerach rejestracyjnych. Gdy policjanci podeszli do samochodu od kierującego wyczuli silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że kierowca forda to 32-letni obywatel Węgier. Kiedy mundurowi chcieli skontrolować stan jego trzeźwości, pasażer siedzący obok, również obywatel Węgier, zaproponował policjantom pieniądze, by ci puścili ich wolno. Przyznał, że coś wspólnie wypili dodając, że pieniądze ma w portfelu i jednocześnie okazując 120 euro.
Policjanci przystąpili do badania trzeźwości kierowcy, które wskazało blisko 2.2 promila alkoholu. 33-letni obywatel Węgier w związku z popełnionym przestępstwem obietnicy wręczenia korzyści majątkowej trafił do policyjnego aresztu. Niebawem dołączył do niego 32-letni kierowca forda. Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzuty. Kierowcy grozi do dwóch lat więzienia za jazdę po alkoholu. Natomiast wobec 33-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2000 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi 33-letniemu obywatelowi Węgier do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
J2302.03.2022, 17:48
Orban załatwi zadzwoni do Putka i będzie OK.
z tąd02.03.2022, 16:55
Nie dogadali się z Węgrem. Rozumiem.
Gulasz Juliusz Zeżarł02.03.2022, 15:15
Mam nadzieję, że rozmowa została nagrana i można ją przetłumaczyć, bo inaczej nie widzę szans na udowodnienie Węgrowi winy.
Chyba, że policjanci znali węgierski i na propozycję Węgra brzmiącą "120 euró kenőpénzt akarok adni", odpowiedzieli hardo "Ön le van tartóztatva, mert megpróbált megvesztegetni egy rendőrt"
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl