04.03.2022, 23:47 | czytano: 3962

Koncert na dziesięć głosów i orkiestrę (zdjęcia)

zdj. MG
NOWY TARG. W Miejskim Centrum Kultury w piątkowy wieczór wystąpiła grupa pod wszystko mówiącą nazwą "10 Tenorów".
Zespół tworzą: Bartosz Kuczyk, Mariusz Adam Ruta, Mirosław Niewiadomski, Dymitro Foszczanka, Volodymir Holkin, Sergiy Hurets, Yury Kovalcuk, Anatoly Pohrebnoy, Petro Cheliali oraz Mykhailo Gumennyi. W tym gronie jest m. in. solista filharmonii regionalnej w Odessie, w Odeskim Akademickim Teatrze, absolwent Kijowskiej Specjalistycznej Szkoły Muzycznej, aktor w Regionalnym Akademickim Teatrze Muzyki i Dramatu w Winnicy, Narodowej Akademii Nauk Ukrainy. Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie, soliści operowi, tenorzy czynnie koncertujący na terenie swojego ojczystego kraju jak i poza jego granicami.
Ta międzynarodowa grupa ma w swoim repertuarze zarówno arie operowe, operetkowe, jak i popularne szlagiery. Na koncert złożyło się ok 30 otworów. Wśród nich "Forever and ever z repertuaru Demisa Roussosa, Canto della terra z repertuaru Andrea Bocellego, duet "Artystki, artystki, artystki z varietes" z operetki Księżniczka czardasza, arie z opery Trubadur, Rigoletto, Traviata, ale także Tarantella, czy piosenki Elvisa Presleya, Toma Jonesa, czy ... Zbigniewa Wodeckiego.

Wszytko to przeplatane motywami muzycznymi z musicali i gorącymi rytmami ( np. La bamba, czy Marina). Na zakończenie koncertu zabrzmiało: "We Are The Champions".

Wraz ze śpiewakami wystąpiła orkiestra. Muzykom towarzyszyli także tancerze.

s/ zdj. MG
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl