15.03.2022, 14:57 | czytano: 6345

Będzie obwodnica Zakopanego. Umowa podpisana (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Marszałkowie Województwa Małopolskiego i burmistrz Zakopanego podpisali porozumienie o wartości 700 tys. zł. - To kolejna wielka chwila dla Zakopanego. Chcieli byśmy, aby do końca 2023 roku ta koncepcja powstała - mówi burmistrz Leszek Dorula.
W nowo otwartej agendzie Województwa Małopolskiego w Zakopanem przy ul. Kościeliskiej 7 przybyli na miejsce 14 marca marszałek, wicemarszałek oraz burmistrz Zakopanego podpisali porozumienie, na mocy którego wspólnie będą finansować wybór firmy, która opracuje koncepcję północnej obwodnicy Zakopanego.
- W ślad za tym pójdą kolejne etapy przygotowania dokumentacji. Zależnie od tego jakie będzie tempo przygotowania dokumentacji uwarunkowane będą postępowania przetargowe, a następnie prace tej dużej inwestycji – zaznacza Witold Kozłowski, marszałek Województwa Małopolskiego.

Samo opracowanie koncepcji poprowadzenia obwodnicy Zakopanego będzie kosztować 700 tys. zł. Na te koszty po równo składają się Województwo Małopolskie oraz miasto Zakopane. Koncepcja ma zakładać kilka wariantów.

- Chcieli byśmy, aby do końca 2023 roku ta koncepcja powstała. To jednak zależy od tego jak pójdzie przetarg i prace. Na pewno te trudności będą. W związku z tym możemy się liczyć z tym, że koniec przyszłego roku może nie być ostateczną datą - informuje Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego. - Chcieli byśmy, aby jak najszybciej rozpocząć tą inwestycję, bo mamy bardzo dużą przychylność rządową, olbrzymią przychylność samorządową i wszystkich instytucji, które są potrzebne realizacji tej inwestycji - dodaje.

O kosztach jakie pochłonie inwestycja zarówno marszałek Województwa Małopolskiego, jak i burmistrz Zakopanego nie chcą jeszcze mówić. Jak zaznaczają samorządowcy kwoty tak szybko się zmieniają, że trudno mówić nawet o przybliżonych kwotach inwestycji.
Gwarancję realizacji obwodnicy Zakopanego zapewnić ma finansowanie ze środków rządowych. Budżet Zakopanego tak dużej inwestycji mógłby nie udźwignąć.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jyndrek17.03.2022, 12:56
@takitam
Powiedzieli, że do końca 2023 roku chcą, żeby powstała koncepcja. A od koncepcji do zakończenia jeszcze bardzo daleko.
Swoją drogą, trochę drogo 700 000 za samą koncepcję.
takitam.16.03.2022, 19:02
jakas mapke, projekt, nie koniecznie ostateczna... bardzo bym chcial zobaczyc. nima?
zakop16.03.2022, 11:25
Po co agenda Województwa Małopolskiego w Zakopanem?
Tylko dla wspólnego finansowania firmy która opracuje koncepcję obwodnicy Zakopanego.
Za to powinien Marszałek zapłacić z własnej kieszeni, jak chce agendy do podpisania takiej czy innej umowy.
pepe16.03.2022, 07:53
Tak bez maseczek, czy już owołali pandemię? wobec tego dlaczego nie ma zmian w urzędach państwowych?
To15.03.2022, 23:02
spec ustawę zastosować i sprawa załatwiona.
jo15.03.2022, 17:32
Bedzie klasyka gatunku " róbcie ale nie po moim "
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl