24.03.2022, 13:09 | czytano: 7480

W poniedziałek znika obowiązek noszenia maseczek. Jest jeden wyjątek

Fot. Ministerstwo Zdrowia / Twitter
- Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. - Nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy.
- Znosimy także izolację i kwarantannę. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu - dodał.
- Bardzo uważnie obserwowaliśmy, co się dzieje z nowymi przypadkami w ostatnim tygodniu, jaki jest efekt powrotu dzieci do szkół i dużego napływu uchodźców. Z naszej perspektywy oba zjawiska nie przyczyniły się do przełamania tendencji spadkowej. Przyspieszenie spadków widać też na poziomie zleceń - wyjaśnił szef resortu zdrowia.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Lili25.03.2022, 11:45
Teraz wszyscy Srowidowcy powinni wyjsć na ulicę i protestować ,przecież mamy największą liczbę zakażeń od dawna , a rząd luzuje restrykcje .Wyjdźcie z domów i protestujcie przeciw zniesieniu obostrzeń , przecież wasz srowid jest teraz bardziej niebezpieczny , bo zmutował i mamy początek Ósmej fali .Nie Wy już się srowida nie boicie , bo teraz boicie się wojny i atomu ale za chwilę wam minie strach i znów zaczniecie latać na wakację i normalnie żyć , bo się do wojny przyzwyczaicie .Dam wam też dobrą radę wyłączcie teraz też telewizory albo przynajmniej oglądajcie z przymróżeniem oka , bo nie wszystko co w telewizji to prawda , a mieliście przykład ze srowidem .I pamiętajcie do końca życia , że jakby nie przeciwnicy srowida to jeszcze do lasu byście nie mogli wejść .
sxi25.03.2022, 11:31
Teraz najlepsze miny mają w TV medycy celebryci którym skończyły się żniwa i mają swój występ raz na tydzień przez 3 sekundy .Jak tu żyć panowie pseudo profesorowie bez srowida chyba została wam bida.
hehehe25.03.2022, 10:43
Powinien na Ukrainę jechać i pozamykać wszystkich i wszystko.
I momentalnie nastałby pokój.
ruski troll24.03.2022, 20:52
@Zakopianka
Z której choinki się urwałaś, że opowiadasz takie bzdury. Zero szacunku dla drugiego człowieka, to mają tacy ludzie jak Ty, ludzie zmanipulowani, zindoktrynowani propagandą rządową. Już zapomniałaś o prawie 200.000 nadmiarowych zgonów, spowodowanych "zbrodniczymi" decyzjami rządzących ? Gdyby nie Jego Ekscelencja Władimir Władimirowicz Putin, to lekarze, których tak bronisz, choć są wyjątki, dalej pompowaliby "pandemię" za którą brali kasę, jaką Tobie życzę.
Przepowiedziane24.03.2022, 19:09
"Co ma wisieć nie utonie"
J2324.03.2022, 19:02
Mnie to tak nic nie da bo nigdy nie chodziłem w namordniku,
Ale P.Putin to ma władze.
Zakopianka24.03.2022, 16:51
brak wiedzy komentujących przeraża i poraża. Nie zauważyli, że ilość tych co zachorowali i zaszczepionych po 2 latach czyli jak zapowiadano przynosi efekt. Nie widzą, że zaszczepieni jeśli nawet złapią covid to przechodzą go łagodnie. Nie mają również szacunku do zmarłych na tę chorobę, ani do służby zdrowia i personelu medycznego, która ryzykowała swoje zdrowie i bliskich, miała bardzo trudne warunki pracy tak długo. Zero szacunku do drugiego człowieka.
Osiol24.03.2022, 14:38
Bez 90proc zaszprycowania mieliśmy niezyc a tu dzięki parti i Putinowi pojawia się wolnosc
Ciekawe są orzeczenia sądu francuskiego i firm ubezpieczeniowych niemieckich określające pewne rzeczy prosto i jasno brak odszkodowań i zawarta umowa ubezpieczeniowa nieważna
Ciekawe co na to eksperci gminni i inni pewnie powiedzą jak mówi klasyk z Raby... Pierwsze słyszę....
Klara24.03.2022, 13:40
To były najdłuższe dwa tygodnie mojego życia!
kulawy koń24.03.2022, 13:37
Fajnie.Teraz Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadzi obowiązek noszenia hełmów i kamizelek kuloodpornych.
ruski troll24.03.2022, 13:34
Gdzie jest ten co jeździ tam i nazad, czekam na wykład co Wam dało przyjęcie trzech czy czterech dawek wiadomo czego. Dalej ludzie tego nie widzicie, że Was rząd zrobił w c*** ? Jego Ekscelencja Władimir Władimirowicz Putin powinien dostać Nagrodę Nobla z dziedziny medycyny, bo to Jego osiągnięcie, że covid zniknął.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl