26.03.2022, 10:03 | czytano: 3576

Rabczańska policja apeluje do uchodźców z Ukrainy: zgłaszajcie nieprawidłowości

Arch. Podhale24.pl
Przestępstwa seksualne, handel ludźmi - między innymi takie zagrożenia mogą czyhać na uchodźców, którzy szukają schronienia przed wojną.
W sesji rady gminy w Spytkowicach uczestniczył komendant Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju Marcin Grzymek. Zaapelował do radnych, aby zwracali uwagę i zgłaszali policji, jeśli dzieje się coś niepokojącego tam, gdzie przebywają uchodźcy z Ukrainy. Niestety stają się oni ofiarami przestępstw.
- Sprawdzamy miejsca zakwaterowania uchodźców, czy wszystko jest w porządku. Proszę uczulać osoby, które przyjmują uchodźców, żeby zgłaszali jakieś nieprawidłowości. Chodzi też o przestępstwa seksualne, handel ludźmi i inne - mówił komendant. - Gdyby na przykład w pobliżu pojawiły się jakieś obce samochody, proszę to zgłaszać, kontaktować się z dzielnicowymi albo dzwonić do dyżurnego. Bo może się zdarzyć, że przyjedzie samochód, zapakuje ludzi i powie, że jadą do Niemiec, a rzeczywistość jest całkiem inna - przestrzega rabczański komendant.

Policja sprawdza też, czy wśród uchodźców nie ma osób z przeszłością kryminalną.

ag/
Może Cię zainteresować
komentarze
Rdzenny27.03.2022, 01:01
Bądź sercem a nie cierniem !!! Prawdziwi górale mają honor!!! Bez baczenia na swój zysk słabszego uchronią. Tak mieli przodki , tak będą mieć i dziadki przodków! Nie pozwolą splamić honoru. Bo inaczej góral zaginie tylko truchło ostaje.
ol26.03.2022, 11:33
Ci co biorą uchodzców powinni być rejestrowani i odpowiedzialni za nich.Prosta sprawa!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl