27.03.2022, 17:45 | czytano: 6709

"Europa z Ukrainą" - skromny wiec na Rynku (zdjęcia)

zdj. Czytelnika Podhale24
NOWY TARG. Pod hasłem "Miejsce Ukrainy jest w Unii" zorganizowany został w niedzielne popołudnie wiec na nowotarskim Rynku.
Spotkanie zorganizowane zostało przez lokalne struktury KOD i Koalicji Obywatelskiej w 65 rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek Unii Europejskiej. Podobna manifestacja zorganizowana została wczoraj w Zakopanem.
Na transparentach pojawiły się hasła "Europa z Ukrainą", "Jest w Unii Europejskiej miejsce dla Ukrainy", czy "Miejsce Ukrainy jest w Unii".

Jak zapowiadał w imieniu organizatorów Bogusław Pachniowski - wiec to forma "solidarności z walczącym narodem ukraińskim". W trakcie spotkania podpisywano apel o "możliwie najszybsze przyjęcie Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO".

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
...28.03.2022, 15:12
Panie Pachniowski... dziala Pan w imieniu organizatorow? czyli kogo? jako Pana byly uczen troche sie Panu dziwie... po co Pan w tym bierze udzial w tym cyrku polskiej polityki...
pamięć pomordowanych niech zawsze będzie żywa28.03.2022, 15:09
Wielkie szczęście, że coraz mniej lewactwa na Podhalu.
Niech Polska zawsze będzie dla Polaków, szarańcze wysłać na Moskwę.
Banderowiec ani jego pokolenie nigdy w życiu nie będzie moim bratem!!!
Wyrocznia28.03.2022, 13:23
Całe szczęście, że zdrajców w Nowym Targu jest tak mało.
ciekawy28.03.2022, 09:25
Nie dziwi mnie bardzo niska frekwencja tego spędu. Ludzie nie zgadzają się z głoszonymi hasłami a i sam udział w tym spędzie to wstyd jakich mało.
baciok@28.03.2022, 07:42
Do nick mądry i skromny
A w czym widzisz sprzeczność w moich wypowiedziach.
Dołozyłem sie do pomocy bo szkoda mi ludności cywilnej. I nie wrzucam zdjęć na fejsiki jaki to ze mnie dobroczyńca.
Ale zdania nie zmieniłem co do tożsamości Ukrainy, na kim opierają i budują swoją przyszłośc.
A czy zmienią swój punkt widzenia na zbrodnie na Polakach na Kresach Wschodnich. Śmiem wątpić. I tu wtedy jako Państwo staniemy pod ścianą. I boje się że historia bedzie pisana od nowa.
I na koniec poczytaj ostatni wywiad z Victorem Orbanem. To jest dopiero człowiek rozsądny i mądry.
Cytat
,,W wojnie rosyjsko-ukraińskiej Węgry są po stronie Węgier. Pomagamy potrzebującym, ale chcemy chronić własne interesy narodowe,,,........................
W interesie Ukrainy jest przyłączenie się do wojny jak największej liczby krajów. Trzeba jasno powiedzieć, że nie chcemy brać udziału w tej wojnie, naszym moralnym obowiązkiem jest być odpowiedzialnym przed Węgrami"
Osiol28.03.2022, 00:24
Do mądry i skromny

Jak to co wojna nie matka jeszcze niejedno stare kawalerzysko polegnie w stanie cywilnym i poglądowym
mądry i skromny27.03.2022, 22:08
Baciok- dwa dni temu pisałeś że nie można ich żałować bo są wychowywani w kulcie Bandery i UPA a dziś chcesz im pomagać? 22 marca straszyłeś chaosem i przesiedleńcami, żądałeś przeprosin za Wołyń. Przeprosin nie było a ty chcesz pomagać? Cóż się takiego wydarzyło że zmieniłeś narrację.
Janusz27.03.2022, 20:28
A po co iść na taki wiec? Ludzie pomagają czynnem a nie pustymi słowami. PO i ten potworek KODowy to niech się za realne działania wezmą, bo od gadania to mamy już PiS. Politycy to potrafią za cudze, ale jakoś ze swojego to nic.
Osiol27.03.2022, 20:25
Ludzie nie ulegli propagandzie za dolary ale zawsze pare czarnych owiec się w społeczeństwie trafi
baciok@27.03.2022, 20:12
Pomagac będziemy bo szkoda ludności cywilnej.
Ale rzadni Rządzący z PiSu czy opozycja nie wykorzenią u mnie pamięci o przodkach pomordowanych na Kresach Wschodnich.
Tak widzicie jakie jest poparcie wypierania się własnej tozsamości.
dziki łoś27.03.2022, 20:08
Wiec - masowe zgromadzenie ludności w celu przedyskutowania aktualnych wydarzeń politycznych (Wikipedia). Pasuje jak ulał :-D
Olo27.03.2022, 19:10
Jedna flaga POLSKA !!!
Smok27.03.2022, 18:48
Co wojny III światowej wam trzeba kodziarze?
kulawy koń27.03.2022, 18:47
"Sztandar wyprowadzić!" czyli ostatni bój KOD-ofili i i POgrobowców PZPR.
????? ??????, ?????? ??????27.03.2022, 18:47
Trzeba było przenieś wiec pod lodziarnie Lubieńskich bo tam zawsze sporo luda, a jak widać na zdjęciach to małe zainteresowanie i jakiś niewypał z frekwencją. Moim zdaniem to organizatorzy powinni zorganizować wiec ale ratujący lokalne struktury PO i KODU.
wyjdzie szydło z worka27.03.2022, 18:32
Miała być Europa, a wyszła "Jewropa"
Gazdusia27.03.2022, 18:27
Cosik marnie zbliża się ku końcowi.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl