30.03.2022, 10:05 | czytano: 11532

Wojsko buduje most zastępczy w Trybszu (zdjęcia)

Fot. WKU Nowy Targ
Most budują żołnierze 3. Batalionu Inżynieryjnego w Nisku. - Myślę, że termin 15 kwietnia jest niezagrożony, a być może most będzie gotowy wcześniej - mówi wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz.
To dobra wiadomość dla mieszkańców i kierowców, którzy jadąc do Nowego Targu muszą korzystać z uciążliwych i długich objazdów. Stary most, przypomnijmy, został rozebrany. W jego miejscu powstaje nowa przeprawa.
Budowa mostu tymczasowego był głównym postulatem mieszkańców Trybsza, którzy protest w tej sprawie zorganizowali we wrześniu ub. roku. Sprzeciwiali się budowie nowego mostu na Białce bez zapewnienia przeprawy tymczasowej.

Rozbiórka starego mostu ruszyła na początku marca. Prace na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu realizuje doświadczona firma z Ochotnicy Dolnej.

Pierwotnie powiat miał rozpocząć roboty w lipcu 2021 roku, lecz na wniosek gminy termin rozpoczęcia robót został przesunięty najpierw na koniec listopada, a później na koniec lutego 2022 roku. Gmina chciała ten czas wykorzystać na wykonanie drogi, która mogłaby połączyć Trybsz z Krempachami i znacząco skrócić planowane drogi objazdowe, którymi mieli poruszać się kierowcy podczas budowy mostu. Wysiłki gminy udaremnione zostały oporem ze strony mieszkańców Krempach. Wobec nacisków mieszkańców swojej gminy wójt Łapsz zdecydował się o budowie mostu zastępczego.r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mostowy08.04.2022, 10:27
Obcy? A po co tam przedstawiciele z powiatu, PZD ,czy nawet Łapszańscy bezradni nie wystarczy wszechwiedzący wójt? Radni nie powinni nadwyrężać swoich szarych komórek bo i tak nic nie są w stanie wymyśleć!
vgn07.04.2022, 16:29
Zachwycona..... ale się wychyliła jak szczypiorek na wiosnę pewnie też z rodziny wójta! Pozdrowienia dla wszystkich myślących pozytywnie bo o wiarę w drugiego człowieka w tej akurat Gminie coraz trudniej. Że nie wspomnę o tak prężnie działającej radzie wielkie brawa dla tak wybitnych samorządowców. Ha ha ha !!!!!!!!!
obcy04.04.2022, 07:36
To zdumiewające że na budowie mostu jakoś nigdy nie widać władz powiatu! Czyżby most budowała tylko gmina Łapsze? Na zdjęciach umieszczanych na tej stronie króluje wójt sekretarz itd. tej reszty jakoś nie widać. Mam mieszane uczucia słuchając radnych - wójta odnośnie tej inwestycji? Społeczeństwo podzielone jak nigdy dotąd, radni skłóceni nigdy nie wiedzą za czym głosują a gmina działa jak chuligan!!!
jak widać !01.04.2022, 07:08
Zachwycona? Nie wiem tylko czym? Pozdrawiam Cię jako pozytywnie nastawioną i życzę jednak częściej korzystać z rozumu. Optymizmu czy wiary a zwłaszcza już w drugiego człowieka jakoś nie widać w tej Gminie! Ale skoro chcesz należeć do grupy wazeliniarzy wolna droga!!! / powodzenia /
xy31.03.2022, 23:28
A dlaczego akurat wojsko buduje? Wojsko chyba powinno mieć inne zadania, co nie?
czytelnik31.03.2022, 17:11
spisanek...wszystko Ci się podoba? /.../ Raduj się ile tylko chcesz to Twoja sprawa ale nie pisz takie głupoty! Społeczeństwo tej gminy wójt wystarczająco podzielił bez Twoich wypocin! A na temat radnych szkoda się już wypowiadać! To tyło - władzy nie radni gdyby to byli radni na pewno nie było by tak negatywnych wpisów .Wójt też by się tak nie szarogęsił bo radni by na to nie pozwolili kumasz!
Zachwycona31.03.2022, 16:32
Brawo dla pana Wójta. Kolejna inwestycja w toku. Oby tak dalej. Pozdrawiam wszystkich negatywnie nastawionych i życzę więcej optymizmu, życzliwości, wyrozumiałości i wiary w drugiego człowieka;)
spisanak31.03.2022, 15:09
A mnie sie sićko podobo, i wójt i jego rodzina, i radni i urzyndniki, nei było fajnie, kieby nie jedno... Wse ftosi ryje, a popisujom sie ludzie wse niezadolyni... A trza sie raduwać, ze jest dobrze , idzie Wielkanoc i wiesna...
SOS !!!31.03.2022, 09:14
Do prawdomówca! Nie chwaliłbym dnia przed zachodem słońca! Nigdy bowiem nie będzie to most Trypsza a zatem gminy i tu puki co nie ma się czym chwalić wójcie.A most może jeszcze odbić się czkawką gminie delikatnie mówiąc.Zakładam że będzie zero kasy na inne inwestycje w gminie bo i skąd? A to mnie interesuje! To wójt powinien bić się w pierś za arogancje i poronione pomysły i tu jest zero pokory! Ale czy zdąży do końca kadencji zachować się jak na wójta by wypadało? Czy też dalej będzie chciał być żółtodziobem i tak do końca kadencji? Ludzie jednak piszą co sądzą o gminie i wypadało by to jednak brać to pod uwagę!
Komentator31.03.2022, 09:01
Prawdomówco za co mają dziękować za to,że przez tą sytuację tak podzielono Gminę, wszyscy wypominaja tylko Trybszanom. Nie byłoby mostu tymczasowego jakby nie ludzie, a formalności jakie włodarze musieli załatwić w związku z budową mostu zastępczego to była ich powinność, od tego są i za to biorą wynagrodzenie.
Stasek31.03.2022, 08:46
Do prawdomówca
Nie pisz juz nic ,bo się na wizytę u psychiatry spóźnisz.
Sssssss31.03.2022, 08:21
Żaden sukces Pana Wojta Prawdomówco. A po drugie skąd wiesz że nie pogratulowali i podziękowali? A po trzecie to nie jest most dla Trybszan ale tak to ciężko niektórym zrozumieć.
Sssssss31.03.2022, 08:20
Żaden sukces Pana Wojta Prawdomówco. A po drugie skąd wiesz że nie pogratulowali i podziękowali? A po trzecie to nie jest most dla Trybszan ale tak to ciężko niektórym zrozumieć.
Prawdomówca30.03.2022, 23:43
I co Państwo Trybszańskie, jak jest sukces Pana Wójta to nikt z was nie potrafi pogratulować i uderzyć się w pierś za wcześniej wypowiedziane słowa? Jak jest źle to pierwsi do krytyki, jak chodź trochę bliżej Waszego zdania ZERO pokory. Ach Trybszanie wciąż tacy sami...
spiszok30.03.2022, 21:08
Może temu żółto dziobowi Jamrozowi uda się ten most spiski wybudować, na to się zanosi .Choć jedna inwestycja mu się uda? Jakby mu wojsko ręki nie podało , to byłaby kolejna wpadka inwestycyjna na Spiszu.
smiech na sali30.03.2022, 19:41
jakie uciążliwe objazdy ?
o czym wy piszecie
co za bzdury
thomss30.03.2022, 13:14
wojna na karku a tu wojsko takimi pierdołami musi się zajmować.. pod Tarnowem dwa lata mostu nie ma i 10 razy więcej osób musi objeżdżać ale tu dla paru śpisoków Polskie Wojsko musi most budować... w lipcu powódź i tak go zabierze...
Krakus30.03.2022, 11:43
Na ślub Śwagra bedzie idealnie :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl