04.04.2022, 12:07 | czytano: 4493

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Rocznik 2003 na komisji lekarskiej

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Na terenie powiatu nowotarskiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 9 czerwca. Pierwsza osoba, która zgłosiła się dzisiaj na kwalifikacje, otrzymała z rąk komendanta WKU podarunek w postaci gadżetów wojskowych.
Witając wszystkich przybyłych, uroczystego rozpoczęcia dokonali; urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec oraz komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Nowym Targu ppłk mgr inż. Marek Marcinek.
Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Tegoroczna kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2003 roku tzw. „rocznik podstawowy”. Oprócz nich stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002 tzw. „roczniki starsze”, którzy nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby urodzone w latach 2001-2002, które zostały uznane za czasowo niezdolne do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności.

Wezwanie do kwalifikacji wojskowej obejmuje również kobiety urodzone w latach 1998 - 2003 – absolwentki lub studentki kierunków medycznych, weterynaryjnych lub psychologicznych. Stawić się przed komisją powinny także osoby, które zgłosiły się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej, ale nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej (kategorii).

Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej jest budynek Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, przy ul. Bolesława Wstydliwego 14 (parter budynku).
Szczegóły: kliknij TUTAJ

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
maminsynki i placzki04.04.2022, 23:17
Obecne pokolenia nadają się tylko do służby w jednostkach WOT...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl