04.04.2022, 12:24 | czytano: 1738

Nowa nagroda za podtrzymywanie tradycji Zakopanego

Koncert Siła Korzeni w Zakopanem. Arch. Podhale24.pl
Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula ustanowił nagrodę „Siła Korzeni”.
Przeznaczona jest ona dla osób, których twórczość artystyczna lub działalność kulturotwórcza albo edukacyjna wyrasta z tego, co w tradycji Zakopanego i regionu tatrzańskiego jest żywotne i niepowtarzalne. Za ich wybitne osiągnięcia w szerzeniu kultury i szczególną dbałość o niematerialne i materialne dziedzictwo kulturowe regionu tatrzańskiego przekazywane kolejnym pokoleniom.
Kandydatury do nagrody mogą zgłaszać: Burmistrz Miasta Zakopane, Kapituła Nagrody, radni, organizacje pozarządowe i instytucje kultury oraz mieszkańcy Miasta Zakopane w liczbie co najmniej 20 osób.

Zgłoszenie kandydata powinno zostać dokonane na piśmie i zawierać uzasadnienie.

Zgłoszenia kandydatur na dany rok powinny być złożone Kapitule Nagrody za pośrednictwem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane do 30 maja każdego roku.

Nagrody wręczane są podczas koncertu „Siła Korzeni” odbywającego się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
oby zapłonął04.04.2022, 18:59
Główna nagroda to pudełko braveranu.
koziołek fikołek04.04.2022, 18:09
Sołtys, który organizuje sylwestra marzeń ustanawia nagrodę siła korzeni. No patrzcie, można zjeść cukierka i mieć cukierka. Poziom żenady przebił się przez dno oceanu. Cynizm na miarę możliwości i wisienka na torcie...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl