05.04.2022, 18:00 | czytano: 2129

Więcej patroli policji w Poroninie, ale bez nowego posterunku

Teren Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie. Arch. Podhale24.pl
Patrole policji mają częściej pojawiać się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie oraz na terenie rekreacyjnym. Wszystko przez młodzież dewastującą infrastrukturę.
Młodzież z terenu Poronina upodobała sobie teren gminnego Ośrodka Kultury oraz teren rekreacyjny znajdujący się nieopodal GOK. Niestety sposób wypoczynku młodych mieszkańców gminy nie zawsze zasługuje na pochwałę. Dochodzi bowiem do dewastacji infrastruktury, która niedawno była remontowana.
- Wtargnęli na teren Gminnego Ośrodka Kultury i włamali się do publicznych toalet. Bardzo martwię się, aby sytuacje tego typu nie powtarzały się. Cały czas mamy sygnały, że młodzież, która spędza czas na terenie GOK w sposób szczególny tam się bawi. To nas martwi - mówiła na sesji rady gminy Anna Malacina-Karpiel, kierownik GOK.

Porządku na terenach należących do Gminnego Ośrodka Kultury pilnuje Straż Gminna i firma ochroniarska. Teren jest także monitorowany, jednak pracownicy GOK nie są w stanie 24h/dobę kontrolować monitoringu. Zgłoszenia mają miejsce zazwyczaj po wydarzeniach.

Urzędnicy poprosili przybyłego na sesję komendanta Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem o skierowanie częstszych patroli, w miejsca, gdzie młodzi ludzie się gromadzą.

- Chodzi nam o systemową współpracę. Gdyby w świadomości młodzieży zaistniał fakt, że od czasu do czasu pojawia się tam policja, to przynajmniej ograniczali by wizyty na terenie GOK. Chodzi nam o większą częstotliwość. Nie tylko na interwencje, ale przy okazji przejeżdżając zrobić te dodatkowe 50 m. i przejechać przez ten teren i pokazać, że się na nim jest. To w wielu sytuacjach wystarczy. To nasza prośba - mówiła Anita Żegleń, wójt gminy Poronin.

Powrócił także pomysł przywrócenia posterunku policji w Poroninie. Jest także budynek, który mógłby na ten cel posłużyć.
- Gmina musiałaby przejąć budynek od Skarbu Państwa, doprowadzić go do takiego stanu, aby można było tam wprowadzić policjantów. Mowa tu o posterunku w liczbie 8 policjantów. Zachodzi pytanie, czy jest konieczność zaangażowania się w budowę nowych siedzib - mówił insp. Piotr Dziekanowski, komendant Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Posterunku nie uda się najprawdopodobniej stworzyć, będą za to pojawiać się częstsze patrole policji w Poroninie.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
broncia z łęgu06.04.2022, 12:05
no i mamy pani dyr gok-u tak pragnełą wprowadzac regulaminy , stawiać nakazy i zakazy , bo ludzi trzeba uczyć regulaminów , i co nic nie dały jej zakazy i nakazy , nawet Pani Wójt nie moze nic poradzic , na ochrone pieniadze wydane a wandale robia swoje
Osiol05.04.2022, 23:35
No wyjdą po zimie pochodzą to i kalorie stracą testy sprawnościowe nie będą później problemem brawo komendant
Zbooj05.04.2022, 22:25
No jak czytam wypowiedź Pani wójt, to nie wiem czy się śmiać czy płakać... Bierze firma ochroniarska pieniądze to niech zapobiega. Jeszcze koszary zbudujcie i czołg postawcie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl