07.04.2022, 13:31 | czytano: 4008

Jan Gluc ostro dziennikarzu sportowym TVP

Jan Gluc. Fot. Marcin Szkodziński
Przewodniczący Rady Miasta Zakopanego krytycznie odniósł się do publikacji dotyczących Kamila Stocha. - Próbuje się naprawiać tą dziedzinę sportu, która najlepiej funkcjonuje, która jako jedyna przyniosła nam medal na igrzyskach olimpijskich - mówił Jan Gluc na sesji Rady Miasta Zakopanego.
Jan Gluc znany jest z zamiłowania do sportów zimowych, a zwłaszcza do narciarstwa biegowego. - Chciałem podziękować dyrektorowi COS. Jest teraz kwiecień, a pokrywa śniegu to 70 cm. Jest tak trasa utrzymywana, że można pobiec klasykiem i łyżwą - informował o trasach na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem przewodniczący Gluc.
Jednocześnie krytycznie odniósł się do wypowiedzi jednego z dziennikarzy sportowych TVP, który niepochlebnie wypowiadał się o Kamilu Stochu. We wpisie określił on Kamila Stocha jako wybitnego sportowca, ale też człowieka o wątpliwym charakterze.

- Pan Maciej Jabłoński z TVP przytacza nieprawdziwe fakty dotyczące Kamila Stocha. Ten dziennikarz zajmujący się lekkoatletyką nie zadomowił się w dyscyplinie skoków. Być może jego umiejętności były słabe - mówił z rozgoryczeniem Jan Gluc. - Jest to naganne i z radnymi nie zgadzamy się z tym - dodał.

Przewodniczący Rady Miasta wspomniał tym, że to właśnie dzięki skokom narciarskim Polska zdobyła na ostatnich zimowych Igrzyskach Olimpijskich „Pekin 2022” jedyny medal. - Próbuje się naprawiać tą dziedzinę sportu, która najlepiej funkcjonuje - informował.

Zdaniem radnego, pomijane są fakty świadczące o tym jak wiele Kamil Stoch wniósł do sportu i skoków narciarskich.
- Stworzył wraz z żoną Ewą klub sportowy, który od kilku lat pracuje i szkoli dzieci oraz młodzież. Zatrudnia trenerów, którzy szkolą - informował Jan Gluc.


ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Gulasz Juliusz Zeżarł08.04.2022, 09:43
Nie można przytoczyć nieprawdziwych faktów - fakty ex definitione są prawdziwe. Zatem albo przytaczał fakty albo kłamał
ciekawski08.04.2022, 08:47
@tak kłapouchu.....
Dobry dziennikarz, to taki, który relacjonuje, przekazuje informacje w sposób OBIEKTYWNY czego wymienionym przez Ciebie pseudo dziennikarzom brakuje.
mieszkaniec07.04.2022, 16:01
To może pan gluc pójdzie na dziennikarza i zrobi miejsce w radzie dla kogoś komu leży na sercu dobro mieszkańców?
tak kłapouchu.....07.04.2022, 15:13
Lis, Kraśko i Durczok to byli dziennikarze...
Osiol07.04.2022, 14:31
No to na wyrost dziennikarzem nazwane ot ludzie odeszli a teraz miernoty zajęły ich miejsce i robią jak umia a że nie umia to jest jak jest

Ale to społeczeństwo tego nie dostrzega byle brzuch był pełny
Pepe07.04.2022, 14:02
Oczywiście tadla, lis,wojewódzki i im POdobni to klasyka dziennikarstwa. Nieważne, że z wulgaryzmem na ustach. Ale to byli wasi dziennikarze,wasza tylko była telewizja publiczna i to za was media były wolne.Moskwa też była waszą towarzyszką .
kłapouch07.04.2022, 13:33
Umówmy się, w TVP nie ma obecnie dziennikarzy. To bardzo wiele wyjaśnia.
kłapouch07.04.2022, 13:33
Umówmy się, w TVP nie ma obecnie dziennikarzy. To bardzo wiele wyjaśnia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl