08.04.2022, 15:13 | czytano: 4489

Gala MMA w Nowym Targu już na początku czerwca

Przedstawiciele federacji Babilon MMA, Hoły Team i MCSiR w Nowym Targu
NOWY TARG. Rozmowy przedstawicieli federacji Babilon MMA z władzami Miasta odnośnie współorganizacji gali sportów walki właśnie zakończyły się podpisaniem stosownej umowy. 3 czerwca, czyli wcześniej niż planowano - w Miejskiej Hali Lodowej będzie można obejrzeć czołowych polskich zawodników w formule MMA i K1.
Na pytanie ilu zawodników z lokalnego klubu - współorganizatora gali - zaprezentuje się podczas czerwcowych pojedynków, prezes i trener Nowotarskiego Klubu Sportów Walki Hoły Team odpowiada: - Trwają rozmowy i układanie karty walk. Wystąpi na pewno trzech naszych zawodników. Staramy się jeszcze o czwartego lub nawet piątego. Szukamy dla nich przeciwników - zdradza Wojciech Hoły w rozmowie z Podhale24.
Gala Babilon MMA w Nowym Targu będzie na żywo transmitowana przez telewizję Polsat na programach Super Polsat, Polsat Sport oraz Polsat Fight Sport.

- Nie bez powodu chcemy zorganizować galę w Nowym Targu. Za sprawą Wojtka Hołego, jego klubu, zawodników na czele z Łukaszem Brzeskim, to miasto przestało być anonimowe w świecie polskiego MMA. Marcin Kalata, Kuba Słomka, to już znane postacie w naszej federacji. Chcemy dać szansę debiutu kolejnym zawodnikom z Podhala, takim jak bardzo utalentowany Adaś Muzyka czy Robert „Kropek” Cyrwus, który jako były strongman, śmiało może pójść drogą Mariusza Pudzianowskiego - tłumaczył podczas pierwszej w tej sprawie wizyty w Nowym Targu dyrektor sportowy i methmaker Babilon MMA - Artur Gwóźdź. - To doskonała promocja dla miasta, zwłaszcza że od strony sportowej jak i organizacyjnej gale Babilon stoją na najwyższym poziomie - podkreślał.

Cała produkcja to ok. 400 tys zł. Federacja zwróciła się do Nowego Targu o 1/4 tych środków, resztę pokryją stali sponsorzy. Samorząd zgodził się wesprzeć finansowo organizację wydarzenia. Na ten cel przeznaczono w budżecie 50 tysięcy. Kolejne 50 tys. zdobędzie NKSW. - Apelujemy do firm lokalnych o wsparcie tego wydarzenia, aby dozbierać całą kwotę - podsumowuje Wojciech Hoły.

Przy okazji informujemy, iż NKSW został wyróżniony Pucharem dla Najlepszej Drużyny, wyłonionej na podstawie największej ilości wygranych, podczas zorganizowanej w Krakowie - Ligi K1 "Battle of Warriors".


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
lhotse09.04.2022, 16:14
na mordobicie to kasa się znalazła ale żeby tak wspomóc największą imprezę w tym mieście czyli Piknik Lotniczy to już kasy nie ma...co za dziadowskie miasto
Brawo08.04.2022, 17:17
Bardzo dobra wiadomość. Taka impreza to świetna promocja dla miasta. Wreszcie się będzie mówić o Nowym Targu nie tylko w kontekście smogu. Brawo!
Spocony Staszek08.04.2022, 17:09
Komu to potrzebne
Anka08.04.2022, 15:52
Watycha baw się za swoje. Dość wydawania naszych podatków na bzdety
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl